Přítel mi sráží sebevědomí

22
26.12.19 23:30

Přítel mi sráží sebevědomí

Ahojky, mám asi blbý dotaz, ale zajímal by mě názor i vás ostatních, tak to zkusím. S přítelem jsme přijeli k mé mamce a babičce po vánocích, a jednou jsem přišla do pokoje v tílku a kalhotkách, a mamka na mě že jsem přibrala znovu, a přítel hned na to odpověděl, že jsem strašné tlustá. Docela mě ta slova od něj zamrzela a zeptala se ho, jestli mu to vadí. On že ne, ale říkal to takovým tónem, jak kdyby to nemyslel vážně. Snažím se zhubnout, a pracovat na sobě, ale s malým dítětem to hold nějak nedávám. Tak se vás ptám ženy, je to normální tohle takhle slyšet od přítele?
Děkuji za odpovědi, a přeji krásné prožití svátků. :kytka: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2146
26.12.19 23:39
@Nikylump píše:
Ahojky, mám asi blbý dotaz, ale zajímal by mě názor i vás ostatních, tak to zkusím. S přítelem jsme přijeli k mé mamce a babičce po vánocích, a jednou jsem přišla do pokoje v tílku a kalhotkách, a mamka na mě že jsem přibrala znovu, a přítel hned na to odpověděl, že jsem strašné tlustá. Docela mě ta slova od něj zamrzela a zeptala se ho, jestli mu to vadí. On že ne, ale říkal to takovým tónem, jak kdyby to nemyslel vážně. Snažím se zhubnout, a pracovat na sobě, ale s malým dítětem to hold nějak nedávám. Tak se vás ptám ženy, je to normální tohle takhle slyšet od přítele?
Děkuji za odpovědi, a přeji krásné prožití svátků. :kytka: :andel:

Komentovat něčí váhu, a obzvlášť takto, je naprosto nevhodné. A to jak od Tvé mamky, tak od partnera. I Tvoje mamka by si měla tyto poznámky odpustit, kort před publikem. A když už, čekala bych od přítele, že se to spíš pokusí shodit něčím ve stylu,,já ji miluji jakoukoliv" apod. Ne, že si ješťě přisadí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
26.12.19 23:40

Říct mi toto přítel, tak by mě to také mrzelo. Také jsem hodně přibrala v těhotenství, ale přítel mi toto nikdy neřekl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1257
26.12.19 23:55

No a přibrala jsi nebo ne?
Ono se to neposlouchá moc dobře, ale pokud je to pravda, nelze to mít ostatním lidem za zlé. Myšlení nás ženských - i moje - je často nastaveno tak, že vlastně nelze slyšet skoro nic horšího než „jsi tlustá“ - jak kdyby se od toho odvozovala celá hodnota člověka, dělá se z toho tabu a když to jednou někdo řekne, dotyčná je z toho pomalu na zhroucení…
Jestli jsi přibrala, tak to prostě ber od nich jako konstatování skutečnosti a pokud to není Tvůj záměru, tak budeš muset podniknout nějaké změny, aby to dál nepokračovalo. Sportuj, líp jez, snaž se dost spát, je to dobré hlavně pro Tvoje zdraví, psychiku, kvalitu vlasů, nehtů, pleti, sexuálního života i života obecně :) Přibrat nebo zhubnout pár kilo přece není nic definitivního, nevratného a ve finále ani nic dramatického. Když zjistíš, jak na to, dá se to ovlivnit a udržet pod kontrolou. Nenech se tím rozhodit a ber to jako přínost pro sebe, že máš od ostatních zpětnou vazbu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30286
26.12.19 23:57
@Nikylump píše:
Děkuji za odpovědi, a přeji krásné prožití svátků. :kytka: :andel:

Ne, pokud při 150 cm nemáš metrák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
26.12.19 23:59

No a si tlusta? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19686
27.12.19 00:16

Znám ženský, co přibraly třicet kilo, ale říct jim to nikdo nesmí a mlátí chlapovi o hlavu, že je přece musí milovat takový jaký jsou. Jestli je to tvůj případ, tak se chlapovi nediv. Pokud jsi přibrala trochu, tak je to idiot. To už si musíš rozhodnout sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
27.12.19 00:18

I kdyby přibrala metrák a byla supertlustá, tak se to snad neřeší tak, že se bude matka s přítelem předhánět v narážkách a urážkách 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19686
27.12.19 00:21
@MrsNorris píše:
I kdyby přibrala metrák a byla supertlustá, tak se to snad neřeší tak, že se bude matka s přítelem předhánět v narážkách a urážkách 8o

Matka se zeptala, jestli přibrala a už se předhání v urážkách, jo? :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
27.12.19 00:23
@Janli píše:
Matka se zeptala, jestli přibrala a už se předhání v urážkách, jo? :mrgreen: :mrgreen:

Četla jste to? Matka se nezeptala, matka konstatovala, že znovu přibrala. Takže ano, narážka na váhu dcery před publikem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19686
27.12.19 00:29
@MrsNorris píše: Četla jste to? Matka se nezeptala, matka konstatovala, že znovu přibrala. Takže ano, narážka na váhu dcery před publikem.

A co jako? Jestli fakt přibrala, tak holt přibrala… :nevim: Pořád nevíme, jestli to přibrání opravdu bylo extrémní a rodina se ji snaží přimět, aby s tím začala něco dělat, nebo přibrala pár kilo a mají jen blbý připomínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3777
27.12.19 00:31

Že to řekne chlap doma v soukromí, pokud je to pravda, bych ještě pochopila, ale že to řekne vlastní máma a přítel to takhle rozmázne, to by mě hodně mrzelo. I kdyby to pravda byla stokrát. Dá se to říct taktněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
27.12.19 00:34

@Janli
Tak jestli je tenhle styl probírání něčího vzhledu a potenciálně zdraví u někoho doma běžný, tak asi nic jako. U nás se to naštěstí řeší decentněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14030
27.12.19 00:57

Přítel s matkou jsou předpokládám bezchybní :pankac: :think: Nechápu tuhle potřebu, komentovat něčí vzhled, podle mě to bohužel souvisí s nižším intelektem a jistými komplexy :think: Řekla bych jim, ať se starají o sebe, že taky nejsou nic extra :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1235
27.12.19 06:10

Rekla bych mu: „A pin. ďoura uz sis meril?“ :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu