Je to plodová voda?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.1.22 15:42

je to plodova voda? nevim

Ahoj, jsem prvorodicka a nevím jestli by tohle mohla byt plodova voda odteklo mi to kdyz jsem uklizela asi kolem 1hodiny odpoledne, ale rano jsem mela taky mokre kalhotky taky nejak tak jen o neco míň, jenze ted uz je skoro 4hodiny a zase nic. Jinak jsem 40tt

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22.1.22 15:44

Prasklá plodovka bývá potopa.. co odchod hlenové zátky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2005
22.1.22 15:52

Mně když praskla voda, tak byla světle růžová, fakt konzistence jen jako voda.
Bylo jí tak 3 litry minimálně a byla všude potopa…
Ale může ti jen unikat, každopádně z tohoto to nikdo nepozná :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5142
22.1.22 16:00

Vem ty gaťky a zajeď s nimi do porodnice. Oni to postříkají takovým činidlem, pokud to zezelená, je to plodová voda.
Když ti praskne voda, teče jí fakt hodně - jakože louže, mokrá stehna a pod. Určitě to není jen takový flíček na kalhotkách. To bych viděla spíš na malý únik moči - ve 40tt se to může stát a ani to nepoznáš.
Plodová voda ale nemusí prasknout naráz, může unikat postupně. Pokud máš pochybnosti a chceš mít klid, zajeď si s těmi kalhotkami do porodnice. Případně si dej intimku, kterou jim pak ukážeš.
A jak tu někdo psal - plodová voda je spíš narůžovělá, hlenová zátka taky (takový narůžovělý sopel).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1343
22.1.22 16:10

Ale no tak… podle mokrého fleku na kalhotkách to opravdu my nepoznáme.
Jestliže se ti zdá, že něco „odtéká“, tak se sbal a jeď do nemocnice nebo k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32679
22.1.22 16:18

@Whitedog kalhotky ani intimka nestačí - to činidlo reaguje pouze na klasické porodnické vložce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6764
22.1.22 16:26
@Markéta188 píše:
Mně když praskla voda, tak byla světle růžová, fakt konzistence jen jako voda.
Bylo jí tak 3 litry minimálně a byla všude potopa…
Ale může ti jen unikat, každopádně z tohoto to nikdo nepozná :nevim:
Tak při maximu je plodovky cca litr, pokud jsi neměla trojvajecna trojčata s vlastním obalem tak asi neee :lol:
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem prvorodicka a nevím jestli by tohle mohla byt plodova voda odteklo mi to kdyz jsem uklizela asi kolem 1hodiny odpoledne, ale rano jsem mela taky mokre kalhotky taky nejak tak jen o neco míň, jenze ted uz je skoro 4hodiny a zase nic. Jinak jsem 40tt

Plodovka nemusí odtect naráz. Jestli si nejsi jistá můžeš do porodnice na kontrolu. Jsi v termínu tak je to možné. Plodovka muže unikat postupně a pokud dítě naléhá zrovna v místě odkud to teče tak to muže uniknout když se pohne a uvolní tak to místo. Radši bych se nechala zkontrolovat. Moc snad poznáš odkud teče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1789
22.1.22 16:42

Pro jistotu zájezd do nemocnice. To, že z plodové vody je potopa nemusí být. Mě takhle po troškách, na záchodě nebo možná ve sprše odtekla všechna voda. Fakt nevím kdy :nevim: přijela jsem do porodnice, že mám nejspíš kontrakce, měla jsem jen lehké tuhnutí podbřišku, žádné bolesti, nic pravidelného a až tam jsem zjistila, že jsem úplně bez vody a na 8 cm otevřená :oops:. Ten den jsem neměla žádné výtoky ani nic podobného, v nemocnici jsem se stavila bez tašky jen pro jistotu cestou z výletu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6764
22.1.22 16:48

@thalasan dobra nahoda a za me super, a pak ze si žena zaručeně všimne ze rodí :lol: by mi to u druhyho teda nevadilo mít takhle skoro bezbolestne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
22.1.22 17:26

Mně taky odteklo takhle málo vody, naštěstí jsem měla šedivé legíny takže to bylo vidět. Vzala jsem si vložku a jela do porodnice. Tam čekali přes noc, co bude. Když se nic nedělo, tak udělali vyšetření a zjistili, že tam mám ještě jeden plodový obal, ze kterého pak vytekl ten litr plodovky. :palec:
Takže já bych si vzala porodnickou vložku a třeba za hodinu pro jistotu jela. V nejhorším tě pošlou zpět. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1789
22.1.22 21:33
@hospodki píše:
@thalasan dobra nahoda a za me super, a pak ze si žena zaručeně všimne ze rodí :lol: by mi to u druhyho teda nevadilo mít takhle skoro bezbolestne

Jo já na porody vzpomínám dobře :lol: první se tedy pak sekl v porodních cestách, já jsem asi trošku zpanikarila, ale nakonec ok. Voda odtekla nevím kdy, bolest jen ke konci a druhý den ráno jsem byla na původní váze :lol: Druhý tam začaly opravdu lehké menstruační bolesti v 12:30, byla jsem u našich a vysmátá Pula dal kafe :nevim: mamka a manžel šíleli, že je to hodina do porodnice :lol: tam jsme dorazili asi v 15 h, neměli porodní box, já na 3 cm s lehkými bolestmi tak šup na normální pokoj, příprava a 16:15 mě začaly pořádně bolesti a při kontrole už 8 cm, 16:30 mi pichli vodu a během 4 minut se šlo tlačit. Ty 2 cm a lem za 4 minuty bylo peklo, ale16:57 byl malý venku. Takže u obou děti jsem bolesti musela rozdychavat max hodinu a po porodu odešla po svých na pokoj a šla si sednout k večeři :nevim: :lol:
Takze za mě klidně si žena nemusí všimnout odtoku vody nebo to nějak poznat. Vlastně ani ten samotný porod :lol: já čekat na pravidelné a pořádné bolesti tak rodím doma 8)
Jinak přeji ať jde porod jako po másle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 22:39

Já třeba měla takové výtoky a plodovka to nebyla. Když mi prasknul první plodový obal, tak to byl pocit jako kdybych se počůrala a nemohla to zastavit. Barva mě docela vyděsila, ale PA to polila tím roztokem a byla to plodovka. O asi 2 hodiny později bylo bolestivé lupnutí a další silný proud. Praskl i druhý obal a okamžitě nastoupily kontrakce.

Takže začni používat už porodnické vložky (já používala semi mini) a pokud se to bude opakovat, tak šup do porodnice na rozbor. ;)

Příspěvek upraven 22.01.22 v 22:42

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat