Reklama

Jednoduché a rychlé cukroví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

proxi
Nováček 1 příspěvek 21.12.16 09:20
Jednoduché a rychlé cukroví

Zdravím všechny a mám prosbu.
Dcera má mít do školky na besídku trošku cukroví. Pekli jsme spolu jen perníčky, protože nám cukroví dělám mamka, ktetá tu ale nebydlí, takže cukroví tu ještě nemám. Chtěla bych tedy něco rychlého ještě dodělat-něco co by se dalo ozdobit ať se to líbí dětem a bylo to i dobré..nemáte nějaký typ? díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ackulik
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 21.12.16 09:26

Jednoduché, nepečené, rychlé a dobré cukroví je, když smícháš salko s kokosem, vytvaruješ kuličky nebo válečky, namočíš v čokoládě a pro děti můžeš posypat barevnou rýži. Chutná to jako koko :)

Ackulik
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 21.12.16 09:28

Nebo salko smícháš s kokosem, může se tam nadrobit i bílá delisa uděláš kuličku, do ní vložíš mandli a obalíš v kokosu nebo v bílé čokoládě a máš rafaello :)

Ackulik
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 21.12.16 09:28

Nebo salko smícháš s kokosem, může se tam nadrobit i bílá delisa uděláš kuličku, do ní vložíš mandli a obalíš v kokosu nebo v bílé čokoládě a máš rafaello :)

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9971 příspěvků 21.12.16 09:29

My jsme dělali vanilkové rohlíčky a bylo to za hodinu a kousek. (Teda těsto se nedalo uležet, no ale co už…) Podle receptu z Alberta.

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 21.12.16 09:33

Linecké splácá každý, mouka, máslo, vajíčko, cukr. Můžete slepit, ozdobit čokoládou, citronovou polevou… je to hned ;) těsto bych nechala odležet aspoň hodinku.
Nepečené kuličky jak píšou holky jsou taky hned. Nebo vínové cukroví, to je jen mouka, máslo, maličko bílého vína (neboj, se vypeče), vykrájíš jako linecké, při pečení se to nafoukne (díky vínu) a ihned po upečení obaluje v moučkovém cukru.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 21.12.16 09:40

Udělejte různé kuličky, kokosové, ořechové, čokoládové, skořicové…

FenekUsaty
Závislačka 4030 příspěvků 2 inzeráty 21.12.16 09:40

My pro tutéž příležitost stejně narychlo tohle linecké:

http://www.pradobroty.cz/…cukrovi.html

• mixovat mixérem
  • máslo dát rozpuštěné z mikrovlnky (a vychladlé, kvůli vajíčku)
  • těsto nedávat uležet, není potřeba
  • válet přes folii, aby se nelepilo
  • vykrajovat čtverečky, aby bylo co nejmíň zbytků a nemuselo se neustále znovu válet
  • péct hned
  • po vychladnutí hned slepit marmeládou
  • odležet netřeba, je okamžitě měkké

Jo a z té várky jsou tak 2-3 plechy, takže krabička do školky a něco nadoma, nic moc nezbyde. Trvá mi to komplet asi hodinu :)

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.16 09:46

@radkka Jo, vínové cukroví je super. I vosí hnízda mi přijdou v pohodě, i když se musí plnit. Ale zase jsou nepečené.

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 21.12.16 09:46

Cukroví sice máme, ale letos jsem se rozhodla, že na besídku posílat nebudu…místo toho jsem upekla muffiny a ozdobila hvězdičkama z marcipánu 8)

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 21.12.16 09:49
@Shaari90 píše:
@radkka Jo, vínové cukroví je super. I vosí hnízda mi přijdou v pohodě, i když se musí plnit. Ale zase jsou nepečené.

Vosí hnízda mě taky napadla, ale říkala jsem si, že asi nemá formičku, když nepeče :oops: :mrgreen:

Paoloska
Echt Kelišová 8039 příspěvků 21.12.16 09:49

Tyhle kokosové roládky jsou opravdu moc dobré: http://www.prozeny.cz/…sove-roladky

Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 21.12.16 09:56

Taky bych doporučila linecké dělám přesně to co doporučuje @FenekUsaty primitivní ale vynikající…přesně pro mě :mrgreen: Nebo někdy dělám fakt primitvní věc - dva piškoty mezi to kolečko banánu a omáchat v rozpuštěné čokoládě…dětem to chutná

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 15 inzerátů 21.12.16 10:13

Jak píšou holky výše - nějaké nepečené kuličky, namočit v bílé čokoládě a na to nějakou barevnou posypku/ tmavá čokoláda a jako posypka cukrové vločky. Kdy je uděláš trochu větší a zapíchneš do nich špejli - máš lízátka - a děti je milujou :-)

Kriss Tina
Závislačka 4708 příspěvků 21.12.16 10:29

Na delam kulicky, ze smicham rozdrceny piskoty, kokos, maslo, kakao, cukr, rozinky a trochu rumu (pro deti se da nahradit rumovym aroma), jenom z toho vytvaruju kulicky a obalim v kokosu, jednoduchy, bez peceni a maji uspech, daji se obalit misto kokosem treba v takovejch tech barevnejch posypkach, to dela zas moje mamka :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama