Jednoduché a rychlé cukroví

1
21.12.16 09:20

Jednoduché a rychlé cukroví

Zdravím všechny a mám prosbu.
Dcera má mít do školky na besídku trošku cukroví. Pekli jsme spolu jen perníčky, protože nám cukroví dělám mamka, ktetá tu ale nebydlí, takže cukroví tu ještě nemám. Chtěla bych tedy něco rychlého ještě dodělat-něco co by se dalo ozdobit ať se to líbí dětem a bylo to i dobré..nemáte nějaký typ? díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1157
21.12.16 09:26

Jednoduché, nepečené, rychlé a dobré cukroví je, když smícháš salko s kokosem, vytvaruješ kuličky nebo válečky, namočíš v čokoládě a pro děti můžeš posypat barevnou rýži. Chutná to jako koko :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
21.12.16 09:28

Nebo salko smícháš s kokosem, může se tam nadrobit i bílá delisa uděláš kuličku, do ní vložíš mandli a obalíš v kokosu nebo v bílé čokoládě a máš rafaello :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
21.12.16 09:28

Nebo salko smícháš s kokosem, může se tam nadrobit i bílá delisa uděláš kuličku, do ní vložíš mandli a obalíš v kokosu nebo v bílé čokoládě a máš rafaello :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10801
21.12.16 09:29

My jsme dělali vanilkové rohlíčky a bylo to za hodinu a kousek. (Teda těsto se nedalo uležet, no ale co už…) Podle receptu z Alberta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807
21.12.16 09:33

Linecké splácá každý, mouka, máslo, vajíčko, cukr. Můžete slepit, ozdobit čokoládou, citronovou polevou… je to hned ;) těsto bych nechala odležet aspoň hodinku.
Nepečené kuličky jak píšou holky jsou taky hned. Nebo vínové cukroví, to je jen mouka, máslo, maličko bílého vína (neboj, se vypeče), vykrájíš jako linecké, při pečení se to nafoukne (díky vínu) a ihned po upečení obaluje v moučkovém cukru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
21.12.16 09:40

Udělejte různé kuličky, kokosové, ořechové, čokoládové, skořicové…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5301
21.12.16 09:40

My pro tutéž příležitost stejně narychlo tohle linecké:

http://www.pradobroty.cz/…cukrovi.html

• mixovat mixérem
  • máslo dát rozpuštěné z mikrovlnky (a vychladlé, kvůli vajíčku)
  • těsto nedávat uležet, není potřeba
  • válet přes folii, aby se nelepilo
  • vykrajovat čtverečky, aby bylo co nejmíň zbytků a nemuselo se neustále znovu válet
  • péct hned
  • po vychladnutí hned slepit marmeládou
  • odležet netřeba, je okamžitě měkké

Jo a z té várky jsou tak 2-3 plechy, takže krabička do školky a něco nadoma, nic moc nezbyde. Trvá mi to komplet asi hodinu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Shaari90
21.12.16 09:46

@radkka Jo, vínové cukroví je super. I vosí hnízda mi přijdou v pohodě, i když se musí plnit. Ale zase jsou nepečené.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
9774
21.12.16 09:46

Cukroví sice máme, ale letos jsem se rozhodla, že na besídku posílat nebudu…místo toho jsem upekla muffiny a ozdobila hvězdičkama z marcipánu 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807
21.12.16 09:49
@Shaari90 píše:
@radkka Jo, vínové cukroví je super. I vosí hnízda mi přijdou v pohodě, i když se musí plnit. Ale zase jsou nepečené.

Vosí hnízda mě taky napadla, ale říkala jsem si, že asi nemá formičku, když nepeče :oops: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8959
21.12.16 09:49

Tyhle kokosové roládky jsou opravdu moc dobré: http://www.prozeny.cz/…sove-roladky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.12.16 09:56

Taky bych doporučila linecké dělám přesně to co doporučuje @FenekUsaty primitivní ale vynikající…přesně pro mě :mrgreen: Nebo někdy dělám fakt primitvní věc - dva piškoty mezi to kolečko banánu a omáchat v rozpuštěné čokoládě…dětem to chutná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3270
21.12.16 10:13

Jak píšou holky výše - nějaké nepečené kuličky, namočit v bílé čokoládě a na to nějakou barevnou posypku/ tmavá čokoláda a jako posypka cukrové vločky. Kdy je uděláš trochu větší a zapíchneš do nich špejli - máš lízátka - a děti je milujou :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19624
21.12.16 10:29

Na delam kulicky, ze smicham rozdrceny piskoty, kokos, maslo, kakao, cukr, rozinky a trochu rumu (pro deti se da nahradit rumovym aroma), jenom z toho vytvaruju kulicky a obalim v kokosu, jednoduchy, bez peceni a maji uspech, daji se obalit misto kokosem treba v takovejch tech barevnejch posypkach, to dela zas moje mamka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama