Jednoduché a rychlé cukroví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
proxi
Nováček 1 příspěvek 21.12.16 09:20
Jednoduché a rychlé cukroví

Zdravím všechny a mám prosbu.
Dcera má mít do školky na besídku trošku cukroví. Pekli jsme spolu jen perníčky, protože nám cukroví dělám mamka, ktetá tu ale nebydlí, takže cukroví tu ještě nemám. Chtěla bych tedy něco rychlého ještě dodělat-něco co by se dalo ozdobit ať se to líbí dětem a bylo to i dobré..nemáte nějaký typ? díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ackulik
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 21.12.16 09:26

Jednoduché, nepečené, rychlé a dobré cukroví je, když smícháš salko s kokosem, vytvaruješ kuličky nebo válečky, namočíš v čokoládě a pro děti můžeš posypat barevnou rýži. Chutná to jako koko :)

Ackulik
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 21.12.16 09:28

Nebo salko smícháš s kokosem, může se tam nadrobit i bílá delisa uděláš kuličku, do ní vložíš mandli a obalíš v kokosu nebo v bílé čokoládě a máš rafaello :)

Ackulik
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 21.12.16 09:28

Nebo salko smícháš s kokosem, může se tam nadrobit i bílá delisa uděláš kuličku, do ní vložíš mandli a obalíš v kokosu nebo v bílé čokoládě a máš rafaello :)

Slečna Ferka
Extra třída :D 10244 příspěvků 21.12.16 09:29

My jsme dělali vanilkové rohlíčky a bylo to za hodinu a kousek. (Teda těsto se nedalo uležet, no ale co už…) Podle receptu z Alberta.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 21.12.16 09:33

Linecké splácá každý, mouka, máslo, vajíčko, cukr. Můžete slepit, ozdobit čokoládou, citronovou polevou… je to hned ;) těsto bych nechala odležet aspoň hodinku.
Nepečené kuličky jak píšou holky jsou taky hned. Nebo vínové cukroví, to je jen mouka, máslo, maličko bílého vína (neboj, se vypeče), vykrájíš jako linecké, při pečení se to nafoukne (díky vínu) a ihned po upečení obaluje v moučkovém cukru.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 21.12.16 09:40

Udělejte různé kuličky, kokosové, ořechové, čokoládové, skořicové…

FenekUsaty
Závislačka 4483 příspěvků 21.12.16 09:40

My pro tutéž příležitost stejně narychlo tohle linecké:

http://www.pradobroty.cz/…cukrovi.html

• mixovat mixérem
  • máslo dát rozpuštěné z mikrovlnky (a vychladlé, kvůli vajíčku)
  • těsto nedávat uležet, není potřeba
  • válet přes folii, aby se nelepilo
  • vykrajovat čtverečky, aby bylo co nejmíň zbytků a nemuselo se neustále znovu válet
  • péct hned
  • po vychladnutí hned slepit marmeládou
  • odležet netřeba, je okamžitě měkké

Jo a z té várky jsou tak 2-3 plechy, takže krabička do školky a něco nadoma, nic moc nezbyde. Trvá mi to komplet asi hodinu :)

Shaari90
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.16 09:46

@radkka Jo, vínové cukroví je super. I vosí hnízda mi přijdou v pohodě, i když se musí plnit. Ale zase jsou nepečené.

Kotatko03
Echt Kelišová 8263 příspěvků 21.12.16 09:46

Cukroví sice máme, ale letos jsem se rozhodla, že na besídku posílat nebudu…místo toho jsem upekla muffiny a ozdobila hvězdičkama z marcipánu 8)

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 21.12.16 09:49
@Shaari90 píše:
@radkka Jo, vínové cukroví je super. I vosí hnízda mi přijdou v pohodě, i když se musí plnit. Ale zase jsou nepečené.

Vosí hnízda mě taky napadla, ale říkala jsem si, že asi nemá formičku, když nepeče :oops: :mrgreen:

Paoloska
Echt Kelišová 8188 příspěvků 21.12.16 09:49

Tyhle kokosové roládky jsou opravdu moc dobré: http://www.prozeny.cz/…sove-roladky

Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 21.12.16 09:56

Taky bych doporučila linecké dělám přesně to co doporučuje @FenekUsaty primitivní ale vynikající…přesně pro mě :mrgreen: Nebo někdy dělám fakt primitvní věc - dva piškoty mezi to kolečko banánu a omáchat v rozpuštěné čokoládě…dětem to chutná

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 21.12.16 10:13

Jak píšou holky výše - nějaké nepečené kuličky, namočit v bílé čokoládě a na to nějakou barevnou posypku/ tmavá čokoláda a jako posypka cukrové vločky. Kdy je uděláš trochu větší a zapíchneš do nich špejli - máš lízátka - a děti je milujou :-)

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 7603 příspěvků 21.12.16 10:29

Na delam kulicky, ze smicham rozdrceny piskoty, kokos, maslo, kakao, cukr, rozinky a trochu rumu (pro deti se da nahradit rumovym aroma), jenom z toho vytvaruju kulicky a obalim v kokosu, jednoduchy, bez peceni a maji uspech, daji se obalit misto kokosem treba v takovejch tech barevnejch posypkach, to dela zas moje mamka :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >