Jesle, MŠ - potřebuji pracovat, vše je plné

Zuzana B.
15.4.10 16:05

Jesle, MŠ

Ahoj holky
mám dítě, kterému bude za 2 měsíce 3 roky, potřebuju pracovat, takže potřebuju školku nebo jesle.. jenomže všude ve státních zařízeních mají plno… a ty soukromé jsou příliš drahé. Nemáte některá typ na nějaké zařízení, které je finančně dostupné ? Je mi jedno kde po praze jsem ochotná i dojíždět… je fakt krize.
Díky moc všem…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
15.4.10 16:09

A co je pro tebe finančně dostupné? Do jeslí ti přijmou dítě do jeho 3 let, pak už ne. Aspon u nás mi to tak říkali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Zuzana B.
15.4.10 16:19

dostupné je třeba 2tisíce měsíčně…víc bych nedala, protože musím bydlet a jíst, resp. děti… já dojídám zbytky :-)
do jesli jsem volala jsem z Prahy 10 a tam je plno, přihlášku jsem si podala ale to bude aktuální až od září

• Nahlásit
  • Citovat
13319
15.4.10 17:06

No, myslím, že na Prau to jsou nereálné požadavky. Já dávala Klárku do městkých jeslí (Praha Zbraslav) a i tam jsem při celotýdenní docházce platila 2,5 tis. měsíčně. Podle mě levnější variantu neseženeš. maximálně se domluvit s maminkou na mateřské, která by si chtěla přivydělávat na hlídání. To ale má velké riziko v tom, že v momentě, kdy jí onemocní dítě, tak ty to hlídání nemáš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
15.4.10 17:08

No tak to nevím, soukromého v této ceně asi nic nebude a jesle jinde než kde bydlíte budou taky dražší (pokud bude místo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
15.4.10 17:10

Já dávala do jeslí synka - právě kvůli práci (ještě ve Zlíně). Nedělali teda problémy s věkem, Matymu byly tenkrát v březnu 3 roky a mohl tam chodit do konce prázdnin. Ale i když nešlo o soukromé jesle, umístění bylo o dost dražší než školka…pro info: ve státní školce (v Praze) platím 560,– Kč školné + 31,– Kč/den jídlo. Takže to vychází průměrně 1200,– Kč/měsíc. Jesle si do koruny nepamatuju, ale s jídlem to bylo 4000-4500. Obávám se, že v Praze to bude podobné - i když zkušenost nemám… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
10813
15.4.10 17:18

v liberci jsou jeslicky 3400…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Zuzana B.
15.4.10 17:20

palino asi jsi mi neporozuměla, je mi úplně jedno jestli mé dítě bude v jeslích nebo ve školce, řeším to, jestli nevíte někdo z V praze státní školky, jesle stojí 1200 měsíčně, to má zjištěné, ale nemají volno ! a Školky stojí podobně, ale mají taky plno.. Můj dotaz je, nevíte o nějakých jeslích, školkách státních, kde by brali během roku ? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Zuzana B.
15.4.10 17:22

se soukromým hlídání to taky nebude pro mě terno, v praze se počítá 100kč na hodinu :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
6882
15.4.10 17:35

Sice nejsem z Prahy, ale bude to asi všude stejné. Dětí je nadbytek a školek nedostatek, tudíž školky jsou nacváknutý do posledního místečka :roll: Max. můžeš zkusit začátkem září obvolávat školky v okolí, zda se něco neuvolnilo.
Třeba se na Tebe usměje štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1421
15.4.10 17:36

Jesle stoji 1200,– pro děti, které mají trvalé bydliště v tom samém obvodu Prahy. Pro ostatní stojí mnohem víc, třeba na Praze 8 je to 5000,–, jinak volno tam možná ještě mají, ovšem vzhledem k ceně nic pro tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
15.4.10 17:46

Ahojky, já budu malou dávat za rok do jeslí a bylo mi řečeno, že bych se měla už přihlásit teď… Takže Tě asi nepotěším, ale myslím si, žes to začala řešit poměrně pozdě… Každopádně pokud budeš dítě dávat do jakéhokoliv zařízení mimo obvod bydliště, zaplatíš vždy mnohem víc, takže bych se asi snažila umístit dítě na Praze 10. Co třeba zkusit nabídnout sponzorský dar, když Ti malého/malou vezmou u vás? Sice je to velký jednorázový výdaj, ale myslím, že by se to vyplatilo… Navíc všechny školky upřednostňují děti ze svého obvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13319
15.4.10 17:47

zuzo, někde jsem teď četla, že je relativně volná školka v Chuchli. ale je to bez záruky.. jinak bych teda zkusila vzít seznam, najít mateřské školky a sednout k telefonu… ale jinak je v Praze celkově situace hodně špatná :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
15.4.10 19:09
Zuzana B. píše:
palino asi jsi mi neporozuměla, je mi úplně jedno jestli mé dítě bude v jeslích nebo ve školce, řeším to, jestli nevíte někdo z V praze státní školky, jesle stojí 1200 měsíčně, to má zjištěné, ale nemají volno ! a Školky stojí podobně, ale mají taky plno.. Můj dotaz je, nevíte o nějakých jeslích, školkách státních, kde by brali během roku ? :-)

Já se do Prahy přestěhovala loni v červnu…a shánění školky byl horor - je jasný, že už bylo po zápisech a tak jsem vlastně také sháněla školku „v průběhu roku“. Několikrát jsem telefonovala se školským inspektorem (ten by měl mít přehled o všech aktuálně volných místech ve školkách po Praze), i na sociálce jsem byla (tam mě pro změnu poslali z ÚP). Jediná rada zněla - zkoušejte, obvolávejte - třeba se někde místo uvolní. Já měla nakonec štěstí, že naši školku nově otvírali od 1. října a dělali dodatečný zápis - ale to je zase příběh z jiného soudku.
Tak snad se i na tebe usměje štěstí a podaří se.....držím palečky, i když radu nemám

• Nahlásit
  • Citovat
1421
15.4.10 19:12

My jsme zkusili nabídnout sponzorský dar. Odpověď byla, o dar máme zájem, ale školku nenafoukneme, na jednu učitelku máme 28 dětí, víc není podle tabulek možné. Žádné dítě vyhodit nemůžou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama