Jídelníček 2letého dítěte

claire2007
3.12.09 12:51

Jídelníček 2 letého dítěte

Hezký den, prosím mohli by jste mi napsat, co a kdy jí Vaše asi tak 2leté dítě. Mám pocit, že naše malá jí stále to samé (ráno mléko, dopol. jogurt, oběd polévka či kousek masa s něčím, odpoledne jogurt a ovoce, večer zbytek od oběda a na noc mléko). Jedí Vaše děti pečivo ? - malá s ní max. kůrku z chleba a okouše konce rohlíků, ale abych ji mohla namazat chleba s něčím , to nehrozí. Je na to nějaká finta ? A také, jak vypadá Vaše stolování ? Jíte všichni pohromadě nebo jak je to u nás, že nejdřív dám pojíst malé v židličce a až potom jím já. Díky za info

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5591
3.12.09 13:05

Ahojky,v tu dobu,kolem 2r,jedla malá co ta tvoje.Jen teda milovala chleba.S babičkou ho jedly i jen suchý,bez kůrky,tu u nich dodnes nejí,doma s malým občasným protestem jo.takže jsem dávala chleba bez kůrky s plátkovým sýrem,žervé,dětskou šunku,pomazánku.Krájela jsem na kostky a krmila,napichovala na párátka,aby mohla sama,na vidličku,cokoliv,aby ji to bavilo.Ale je fakt,že jsem s ní seděla na gauči u pohádek.Pak jsem postupně začala chleba krájet na 1/4 a nutila ji samotnou si kousat.Dnes jí teda sama,jí kůrku,chleba si drží,ale jak má pomazánku nebo něco,co jí zašpiní prsty,tak ji krmím :nevim: Rohlíky do dneška nemusí.Ne,že by je nesnášela,ale sní trochu a hotovo.Jo a taky miluje samotný uvařený brambory,klidně i studený,sama je loví z kastrolka a pojídá a mlaská,jako by jedla kdoví co

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
3.12.09 13:11

Ahoj,
mám skoro dvouroční holčičku a mám pocit, že taky jíme víceméně pořád to samé.
snídaně - chleba s něčím ( většinou s lučinou,nebo mazací sýr kidiboo, někdy na to plátek sýra, plátek šunky) a nějaká zelenina - okurka, rajče, paprika
Pečivo jsem začala dávat po prvním roce, to ho jedla dychtivě, kdežto teď už moc nechce. Nakrájím krajíc chleba na kostičky a většinou jí dávám přímo do pusy, když vidím, že si sama nebere.
svačina - nějaké ovoce
oběd - maso s přílohou nebo vejce s přílohou, (příloha - rýže, brambory, červená čočka, jáhly, pohanka, těstoviny) 1× týdně sladká rýže s vařeným jablíčkem
svačina - ovoce
druhá svačina - nějaký mléčný výrobek - lipánek nebo pribináček nebo jogurt
večeře - kaše ( pořád dáváme ty mléčné instantní - Sunarka a Humana)
Jinak stolování vypadá tak, že malá jí u našeho stolu ve své židličce, ze které má sundaný pultík. Někdy jím s ní a někdy jí sama. Většinou tam ale sedím nebo jsem někde poblíž a občas pomáhám.
Tak takhle je to u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263
3.12.09 13:16

Ahoj Claire, naše malá bude mít dva na konci ledna. Kultura stolování teda nic moc - oběd sní v židličce, u snídaně atd. pokud jí jogurt, tak je taky v židličce a tyhle věci jí sama. Pokud baští pečivo s něčím, tak nevydrží sedět a většinou u toho lítá nebo si hraje a chodí „zobat“ kousky. Polívkou jí krmím já, protože by byla jak prase. Nejlíp se jí jí rýže s nějakou omáčkou - to se dobře slepí a drží to na lžičce.
Jinak chutě se strašně rychle mění, takže zatímco před nedávnem odmítala jogurty, tak teď je miluje, zbožňovala brambory, teď si zas dá raděj rýži nebo těstoviny. S pečivem je to u nás momentálně blbé - už došla na to, že se z toho dá slízat to, co je na tom namazané, nebo z chleba sebere salám, sýr atd. a pečiva se ani nedotkne. Zkouším to schovat do podélně rozkrojeného rohlíku atd. - ale to děcko není blbé :-( Když nechce jíst, tak ji nenaláduju sladkostmi, ale nabídnu jí aspoň jablko - to jde u nás na odbyt.
A jinak dám několik typů na zábavné stolování - odmala si hrajem na Otesánka, takže na lžičku vždycky (jako) naberem nějaké zvířátko. Když se blíží k puse, tak vydávám zvuky toho zvířátka. Tak sníme pejska, kočičku, kravičku…A když dojdou zvířátka, tak jíme auto, vláček, sanitku a podobně. To je hrozná zábava. Taky dělám, že lžička leze na klouzačku (naznačím pohybem ruky jak ťape do schodů, posadí se a jede) a jede do otevřené pusy. Stejně tak se lžička veze na kolotoči nebo na houpačce, nebo jede vláčkem do tunelu - ono se dá vymyslet fakt spousta ptákovin a díky tomu se naše odmítající děcko obvykle nabaští. Tak hodně úspěchů, papa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Stazie
3.12.09 13:25

A co by si chtěla aby jedla :wink: ? Naše děti jí podobně co tvoje, jen už nemají mléko ani kaši.
Ráno - buď kaši z vloček (ovesných, kukuřičných, jiných) s jogurtem, ale to jim moc nejede, takže jogurt s kukuř. lupínkama nebo pečivo se sýrem, občas šunkou, veget. paštikou…
oběd - polévka, brambory, rýže s masem a zeleninou, všichni milujeme těstoviny s pestem :oops: nebo i samotné (děti)
svačiny - obvykle kukuř. křupky, chlebík s něčím, jablko, jogurt, občas tvaroh nebo lipánek
večeře - podobné jako oběd, nebo samotná polévka, krupic. kaše, chlebík…

• Nahlásit
  • Citovat
ave
837
3.12.09 21:29

Malému je 20 měs. a jídelníček přibližně takový
snídaně - jogurt, občas mléčná kaše, lupínky s mlékem. Jinak mléko odmítá od asi 13. měs (UM i kravské. Pečivo ráno nechce.
Dopolední svačinu nemá, protože mi pak neobědvá.
Oběd - nejraději husté polévky, omáčky, ale celkem sní všechno.
Svačina - různé tvarohy, taky dost peču, takže koláčky apod. + k tomu ovoce. Zeleninu v syrovém stavu nechce :-( .
Večeře - často, to co na oběd nebo pečivo se sýrem, dět. šunkou apod. To ho musím krmit, jinak sní jen to namazané a pečivo nechá.
Obědváme společně, ostatní nejdřív on - já nestíhám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15883
18.12.09 07:29

Ahoj,

mám 20ti měsíčního klučíka a taky jí cca pořád to stejné, už má svoje oblíbená jídla :-D

ráno - nejdřív UM, většinou k tomu už nechce žádné namazané pečivo a nebo tak nějak…

dopoledne - kolem té deváté, zaleží, jak vstáváme - chleba s jablíčkem a nebo jen to jablíčko (a to je schopný sníst i dvě)

oběd - v nouzi největší sklenička Hipp a jinak batolecí verze omáček, polévek a nebo maso-vejce-zelenhina s přílohou (brambor, rýže, těstovina, čočka, jáhly)

po obědním spaní UM

k svačině buď jogurt (Hollandie nebo ovocný od Milka a nebo tvarohová Aktivie)

k večeři pak má pečivo se sýrem, dětskou šunkou, žervé

před spaním opět UM

A kultura stolování je u nás: UM již zásadně na gauči (to prý odkoukal ode mne :mrgreen: ), jinak jogurty mu dávám, bo jinak by to bylo všude a zbytek jí sám :wink: Hlavně mi teda nejvíc vyhovuje ten oběd, to se společně najíme :-D

Jo, ještě jsem skoro zapomněla, že u nás jsou stále denním hitem kukuřičné křupky, popřípadě jiné ovoce či zelenina (nejvíc teda kapie) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
734
29.3.15 09:01

Mám 22měsíčního kluka a baští krásně, jen mě štve, že nechce žádnou syrovou zeleninu, šunku, sýry, žervé… Náš denní jídelníček je asi takový:
ráno vypije ještě v postýlce 240ml mléka
snídaně namazaný chléb s máslem a marmeládou
svačina namixované ovoce (nejčastěji jablko s něčím - banán, hrozno, pomeranč, kiwi)
oběd polévka (střídám vývary se zeleninovýma polévkama, bramboračku, čočkovku..) a po probuzení druhé jídlo podle toho co máme my
svačina jogurt
večeře polévka a pokud má ještě hlad, tak dělám krupičku

Přes den vypije tak 500 - 750ml vody + to co má z polévek

Jen teda syrovou zeleninu do něj nemůžu dostat, sní jí jen v těch polévkách :zed: A třeba plátkový sýr nebo šunkiu do ruky taky nechce a už vůbec ne na chlebu…

Znáte to některá? Stačí takovýhle jídelníček?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
29.3.15 09:21

My ráno snídáme, pečivo se šunkou, sýrem, žervé, marmeládou nebo medem. Někdy když je upečeno tak koláč nebo bábovku. Pak sváča, to je nějaký jogurt nebo tvaroh. Pak oběd, to co máme my. Pak jde spát. Pak sváča a to je obvykle nějaké ovoce. A pak večeře, bud zase něbaké pečivo. Nebo co je od oběda. Pokud svačí dřív nebo má hlad, tak dostane kousek zeleniny nebo křupku a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
29.3.15 09:43

Tak to jste nebyli ještě u nás ráno mlíko, nebo banán pomačkany s piškotem na oběd to co mi, ale důkladně pomačkané at se neudusí, na svačinu jogurt nebo přesnidávku a na večeři krupici. Neumí kousat a nechce ani žužlat, jídlo si vrukách neudržía vše mi zahodí a, když mu chci dát at si něčeho kousne odvrátí hlavu a histerycky řev, rohlík, chleba, syr něčím namazat chleba vůbec nehrozy. Dát mu sušenku nebo čokoládu neotevře pusu nebo jíst, když nesedí u sebe ve stoličce, ale jen lžičkou. Ted jsem docílila, že si kousne do piškotku z čokoládou takové ty balené belníkové piškoty to je jediné co po přemlouvání sní. Už jsem sněho neštastná starší děti, už ve dvou letech jedli chleba namazany bez problému to, už snad v roce. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3395
29.3.15 10:22

@crazymisha no, tak my uz mlicko bohužel nemame.
Rano, kdyz vstane, dostane ciniminis nebo chocapic s plnotucnym mlekem (mleka cca 80ml).
Pak mu maznu občas chlebik s zerve (to si sem tam ukousne, nez dostane svacu).
K svacine miva jeste porad mlecnou kasi, ma ji rad. (Cca ze 130ml vody).
K obedu ma většinou nejakou smes (kure s brokolici a bramborem, kure na paprice, svickovou atd..)
K dalsi svace ma bud jogurt, nebo ovocnou presnidavku.
A k veceri ma bud krupicovou kasi nebo polevku.

S pitim mame odjakziva problem, takze kdyz vypije sam necelych 300ml, skacu radosti.

Ovoce a zeleninu take moc neji. Kdyz mu dam jablicko, tak sni jen malicko a to jeste jen obcas. Spis si jen kousne a necha to lezet. Obcas si da male rajcatko nebo kolecko salatove okurky. Ma rad varene brambory-samotne. A syr ji jen kdyz snidam ja a to tak, ze ke me prijde a ja musim davat kousicky syru bez peciva samozrejme. Takze si spis tak mlsne na chut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19549
29.3.15 14:35

@crazymisha Přijde mi to normální jídelníček. Šunku k životu nepotřebuje, žervé ani sýry taky ne. Každý prostě nejí všechno. Bylo by fajn, aby jedl zeleninu, a le jestli mu nechutná, těžko hodonutíš. Maximálně můžeš jen zkoušet nabízet a jít příkladem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
15.4.15 14:25

Ahojky, mám dcerku 2 roky a 3 měsíce a přijde mi, že má docela pestrou stravu ;) Ráno má na „snídani“ Sunar 4 jahůdkový, to ji zasytí a dál nic jiného na snídani nemá, pak na svačinku nějaké ovoce, zeleninu nebo když jdeme někam do města, na cvičeníčko, tak berem sunárek kapsičku do ručičky nebo popř. Brumíka, nebo kinder mléčný řez, ale to fakt jen, když se jde někam pryč, doma spíš to ovoce a zeleninku. pak má obídek než jde spát, kolem 12. h, většinou polívku. Pak kolem 15.h oběd, druhé jídlo a to jí téměř vše, to stejné jako my. Občas, když nestihnu uvařit nebo se mi to nezdá pro ni vhodné, tak má skleničkový příkr, ale to je max. tak 1× do měsíce. Na odpolední svačinku má jogurt, tvaroh nebo opět, ovoce, zeleninu. Večer jak kdy, střídáme chleba a rohlík se šunkou, s tvrdým sýrem, s tofu paštičkou, s marmelídou, s medem a kaši. Kaši má tak 1× týdně, je to spíš pro ni jako pochoutka, má ráda sunarku na dobrou noc, sní jí poměrně hodně. a když vím, že jí dám na večeři kaši, tak na odpolední sváču určitě nemá jogurt nebo tvaroh, aby neměl jen samé mléčné výrobky. mezi tím, když jdeme na procházku, tak sem tam má nějakou kukuřičnou křupku nebo jablíčkové prstýnky křupky nebo opět beru s sebou nakrájené ovoce. :)

Příspěvek upraven 15.04.15 v 16:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
406
15.4.15 14:45

Tak jsem se prokousala hromadou zdrobnělin a nevšimla jsem si otázky?
Myslím, že jídelníček ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
769
15.4.15 14:49

Naší malé bude teprv 17 měsíců, ale myslím, že i takhle jí krásně. Ráno o 6h UM-v 8h vstává to si dá pribiňák-mezitím sušenku, ovoce, zeleninu, ale co je teď hezky, tak celou dobu lítá venku a nic nechce-ve 12h oběd(co máme my)a když se vzbudí v 15h, tak si dá zas sušenku, ovoce, zeleninu atp. a k večeři kaši nechce tak jí polévku. A na spaní si ještě vypije UM.Jen teda k obědu ji dávám hl. jídlo a polévku až k večeři. Máte to taky někdo takhle podobně? Jednou jsem zkoušela dát polévku a po spaní hl.chod ale to nechce.Od kdy Vám tak děti začali jíst celý oběd? děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama