Kamarádka má jiný názor na LGBT komunitu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.11.21 19:22

Jiný názor

Ahoj
Mám jednu kamarádku - ne nejlepší ale mám ji ráda - se kterou jsem se jednou bavila na téma LGBT, s tímto tématem začala ona a zeptala se mě jaký na to mám názor, a já jelikož jsem bisexuál jsem jí řekla že proti tomu nic nemám, že je každého věc koho má rád ( neví že jsem bi, nejdřív mě zajímalo jaký na to má názor) no a ona mi na to řekla že jí to přijde nechutné a nepřirozené. Oboum nám je 17 let a já jsem si myslela že už to dnešní mládež bere jako něco naprosto normálního, no očividně ne..
Každopádně kamarádku mám ráda ale nevím jestli se s ní zvládnu bavit i na základě tohoto názoru na věc která je u mě v životě dost důležitá.
Co vy jste na mém místě dělali vy? Překousli by jste to a bavili se s ní dál anebo by jste ji odstranili ze svého života.
Předem prosím nesuďte mě, nezajímají mě vaše názory na LGBT nebo na mě ale na tuto situaci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7296
3.11.21 19:25

Můžete se dohodnout, že toto téma nebudete už otevírat. Já to mám tak s některými lidmi a politikou. Teď je i populární očkování, taky patří na černou listinu, kde se chce člověk vyhnout hádkám :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
3.11.21 19:37

Neres to s ni. S kym spis nebo chodis neni jeji vec a nemusis ji to hlasit. Pokud si v jinych smerech rozumite, tak se s ni o tom proste nebav. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1296
3.11.21 20:16

V 17 ještě člověk většinou nemá pevné názory, s kterými nic nehne. Časem klidně může změnit pohled na věc. Nezavrhovala bych ji, jen bych se s ní na to téma dál nebavila, pokud ti to vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 20:18

Je to kazdeho vec, ale zcela uprimne mi predstava dvou zen, jak se sebe dotykaji, prijde take nechutna. Z nejakeho duvodu u chlapu mi to nevadi, asi ze by se to nemohlo tykat primo me. Ale z predstavy, ze by se me zenska dotkla nejak intimne mam uplne osypky. Vadily mi dost i gynekolozky v porodnici :oops:, to jsem ale nejak prezila.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 22:13
@Anonymní píše:
Je to kazdeho vec, ale zcela uprimne mi predstava dvou zen, jak se sebe dotykaji, prijde take nechutna. Z nejakeho duvodu u chlapu mi to nevadi, asi ze by se to nemohlo tykat primo me. Ale z predstavy, ze by se me zenska dotkla nejak intimne mam uplne osypky. Vadily mi dost i gynekolozky v porodnici :oops:, to jsem ale nejak prezila.

To je zajímavé, já to mám přesně naopak :lol:. Sice jsem hetero, ale radši se podívám na dvě ženy, než dva muže. A doktorky jedině ženy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.21 22:21

Záleží na tobě jaký z toho máš pocit :nevim: Bud se o tomto nebavte nebo se s ní nekamaraď. Také nechápu, že někdo má takový názor jako tvoje kamarádka. Přijde mi to naprosto normální být s člověkem kterého miluji aniž bych řešila pohlaví. Ale někteří lidé jsou prostě omezenější nebo je to pro ně neznámé, případně jejich rodina má odlišný názor a proto také oni mají takový názor (to může být v případě tvé kamarádky, že v rodině mají tento názor a ona si zatím neudělala vlastní názor).
Já bych zkusila nemluvit o tomto tématu, zároveň je pro mně toto téma velmi důležité (též jsem bisexuální). Mám nejlepší kamarádku, která je věřící a taky není úplně podpora LGBTQ+ komunity, ale zároveň v hodně věcech se mnou souhlasí (co se týče LGBTQ+ komunity), takže to není jako u Tvé kamarádky, která říká, že je to nechutné. Pravdou ale je, že jsme o 5 let starší, takže to je taky rozdíl.

• Citovat
  • Nahlásit
103
3.11.21 22:23

V 17 letech se obě vyvijite. Chápu, že společné názory sbližují, ale určitě bych nezatracovala přátelství jen kvůli jinému názoru. Důležité je si vybudovat v životě toleranci. Na dnešním světě můžeme vidět, že zcela chybí, a je to škoda. Mám přátele, kteří chodí na ty různé lgbd pochody, já jsem naopak silně tradiční s tradičními a neprogresivnimi postoji vůči tomu. Přesto se respektujeme a nebavíme se o tom. Mám kolem sebe očkované a já jsem dost proti covidofanatismu, přesto se navzájem respektujeme a máme rádi. A o tom to je. Ne vše na světě je tak, jak chceme. A je to v pořádku. Ne každý na světě bude sdílet stejný pohled. A je to v pořádku. Láska (přátelská, romantická, rodinná,..) není o tom, shodnout se na 100 % věcí. Je o respektování dalších pohledů, o vzájemné úctě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
4.11.21 07:15

Nebavit se na tohle téma, stejně jako očkování, politika… :hug: V budoucnu jak budou děti, tak očkování dětí a nosítka, chodítka, kojení / nekojení. To pak vidíš, kolik lidí je schopných zbytečně odstranit kamarády 🤷🏻‍♀️ Ona má právo na svůj názor úplně stejně jako ty. A ne, nemusí každý mladý dneska být úplně v poho s bi, gay a kdoví co ještě. Není to o věku. Ale ber to tak, že prostě každý nějak vyrůstal a kdybys nebyla bi, třeba bys to brala trošku jinak. Jestli ju máš fakt ráda, tak to nerozebírejte a nekažte si kamarádství :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
4.11.21 09:46

Kvůli takové blbosti se nekamarádit? Nesmysl.
Stačí tolerance k nazoru druheho a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat