Jiný pohled na budoucnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 18:05
Jiný pohled na budoucnost

Dobrý den,

Ani nevím, jestli jdu s dotazem. Jsem s mým mužem 11 let. Máme skvělý vztah. Hádky byly, ale vždy o hloupostech. Je spolehlivý, pomáhá, je to nejlepší táta pod sluncem, nelže, vždycky udělá, co je třeba, je šikovný. Pro tyhle jeho vlastnosti si ho moc vážím.
Ale včera jsme narazili na téma druhé dítě. Já bych chtěla a s přibývajícím věkem už cítím, že by za chvíli mohlo být pozdě. Bude mi 32. Máme 9 letou holčičku. Všechno jsme tedy dodělávali s mimčem. Školu, práci, úspory, bylo náročné období. A on už dítě nechce. Prý už je pohodlný a je rád, že máme cas na své záliby. Nejhorší je, že mám pocit, že mu to ani nemůžu mít za zlé. Prostě má právo na to už nechtít a já nejsem ta, co by šla přes mrtvoly. Jen mám poprvé v životě zvláštní pocit, že by to mohl byt zásadní rozkol v našem vztahu. A já si s tou informací nějak nevím rady… máte někdo podobnou zkušenost? Prostě jste si řekly:”Pořídím si pěkný auto, do kterýho se nevejde autosedačka a vždycky jsem ho chtěla.” To asi ne, ne? Mám strach, že mě ty mateřský pudy pohltí… a budu mu to mit za zle, i kdyz vim, ze na to nemám právo. :nevim: Prosím anonym.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Sany80s
Echt Kelišová 7576 příspěvků 01.08.19 18:14

Na to máš právo, střejně jako on má právo si myslet to svoje.
Pro mě by to byl nepřekonatelný rozkol.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 01.08.19 18:19

Samozřejmě, ze na to mas právo. Jenze tím toho moc nezměníš. Takze bych si sama se sebou vyřešila otázku - když nebudu mít ještě jedno dítě, budu natolik nešťastná, aby mi to stalo za případné rozbití současného vztahu? Pokud by odpověď byla ano, zkusila bych s manželem ještě jednou vše probrat a zjistit, zda další dítě vylučuje zcela, či zda je je možnost, kdy by ho mohl chtít. Pokud by taková možnost nebyla, znamenalo by to nejspíše rozchod.

7.straka
Ukecaná baba ;) 1037 příspěvků 01.08.19 18:20

Asi bych si hodně rozmyslela, rozvrtat jinak hezký vztah. Na totální rozkol bych to neviděla, třeba je to z tvé strany jen takový nával. Nemůžeš své „mateřské pudy“ užít někde jinde? Dneska jsem četla článek o paní, která jezdí jako dobrovolnice do kojeňáku, kde dětem dělá tetu na mazlení.

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15769 příspěvků 01.08.19 18:21

Nechtela bych ve tvem veku uz zustat jen jednodetna jen proto, ze muj manzel je pohodlny.
Takze ano, pro mne by to problem byl…

Takyjedna
Závislačka 4844 příspěvků 01.08.19 18:21

Máte oba právo na svůj názor, ale volání přírody je podle mě větší síla. Pak by tě ten ústupek mohl časem dohnat. Kdyby ses tím ale obhajovala a prosazovala si svoje - mohla bys váš vztah ohrozit. Nevím, co poradit, třeba počkat pár let - možná, že si bude připadat starší, nepotřebnej a k dítku dozraje.

Amelie30
Závislačka 3347 příspěvků 01.08.19 18:24

Souhlas se @Sany80s. Já už asi jsem známá tím, že mám děti nad chlapa, takže v případě, že by druhé nechtěl a moje touha byla nepřekonatelná, naše cesty by se rozešly. Každý má jiné priotity, to říkám rovnou hlavně pro ty, co mi o hlavu otlučou, že bych obětovala super vztah pro nejistý výsledek. Že by třeba to druhé ani nebylo. Tak ano, obětovala. Ona se většina chlapů stejně dá překecat, pokud by hrozil rozchod. :lol:

marg
Ukecaná baba ;) 1896 příspěvků 01.08.19 18:30

Chápu zase manžela. Někdo tak má a fakt nemá smysl to lámat, na druhou stranu, 32 ještě není nějaký zásadní věk. Takže bych se ho snažila ukecávat, co taky jiného? Ale nějakým trochu decentnějším způsobem. Pokud by to fakt nešlo, těšila bych se na vnoučata. Nenapadlo by mě rozchazet se kvůli tomu s mužem, to by bylo dost kontraproduktivní, kde se pak hledá podobně „kvalitní“ chlap, který bude chtít matku s dítětem plus další dítě?

Příspěvek upraven 01.08.19 v 18:32

PaníBovaryová
Kelišová 5218 příspěvků 01.08.19 18:31

Chlap může mít dítě kdykoliv. Před svatbou jste se mluvili o počtu dětí?

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1286 příspěvků 01.08.19 18:34

@Amelie30 znam taky takovou. Ma 4te dite se 4tym chlapem a neustale beci nad tim, jak je zivot proti ni a jak nema penize a nema tohle a tamto. Ale jo, super. Materske pudy jsou na prvnim miste. :mavam:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67897 příspěvků 01.08.19 18:37

Na jednu stranu je 32 malo, na druhou stranu chapu i manzela, ze nechce druheho jedinacka. Ja tedy mam deti 2, mladší ted bude 7 a taky jsem rada, ze uz jsou to partaci a mimino bych nechtela. Prostě plození dětí je pro mě uzavřená kapitola a teď se chci v životě zas posunout dál a nehraje roli, zda k tomu člověk dojde s 1 dítětem, dvěma nebo třeba 4.

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1158 příspěvků 01.08.19 18:54

Chápu vás oba. Máme teda šestileté a tříleté, je mi jako tobě. Zrovna teď je starší někde venku s kámošem a já si tak říkám, už aby ten mladší byl starší, to by byl už takovej klid. Kdyby jim teď bylo 9 a 6, tak už bych do toho tuplem nešla. Zas kdyby člověk měl jen jedno, možná by něco chybělo. Takže pokud je tvá touha velká, zkoušela bych na manžela různé ženské zbraně, abych ho přesvědčila. Rodinu bych ale kvůli tomu nebourala.

mrav
Vesmírná mluvilka 32419 příspěvků 01.08.19 19:10

Zkus na to jít přes parťáka pro dítě - žádný chlap ti parťáka neodmítne. :mavam:

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 01.08.19 19:13

@mrav tak ten rozdíl mezi dětmi by byl zhruba deset let. To už na parťáka asi neuhraje

Mart81
Kelišová 5918 příspěvků 01.08.19 19:15

Na to chtít další dítě máte právo a je to normální a pochopitelné.

Pokud není váš manžel proti příliš silně a máte dobrý, pevný vztah, je zde slušná šance, že ho dokážete během roku, dvou přesvědčit. Jen je riziko, že budete na druhé dítě hlavně zpočátku víc sama než na první, protože jemu se už nebude chtít a budete to něco, co jste si prosadila vy. Kolik je manželovi mimochodem?

Další možnost je najít si aspoň částečné náhrady. Být nadšená teta, kamarádka co pohlídá děti, můžete chodit do školky nebo do dětského domova a něco s dětmi dělat a podobně. Uvidíte, zda sama dojdete k tomu, že pohrát si ano, ale po hodině, dvou jich už máte plné zuby a nebo naopak bude vaše touha růst.

Ničit kvůli tomu funkční manželství s dítětem moc dobrý nápad není. Není jisté, že byste našla jiného muže, který by s vámi to dítě chtěl, vzpamatovávala byste se z rozvodu, zasáhlo by to dítě, které už máte, navíc byste řešila, jak by se choval k současnému dítěti (a jak by se k němu chovala manželova nová partnerka)… Jedině, pokud by to pro vás opravdu nešlo jinak.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama