Jiný výraz v očích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.18 11:26
Jiný výraz v očích

Zdravím maminy, včera jsem si u tchyně všimla zvláštního výrazu v očích a teď si říkám čím to je… Je to věkem, nebo nějaká nemoc? Popsala bych to jako takové ty oči starých lidí, bez jiskry, oči jasně otevřené, ne unavené, ale jakoby zašedlé. Sice měla ten den nějaké trápení, které obrečela, ale v ten moment nebyly uplakané, ani červené, ale byly jakoby jiné. Jindy ji do očí pomalu není vidět, jak má svěšená víčka, často v noci nespí a teď to byly oči jasně otevřené, ale bez té jiskry… Neví někdo, co to může znamenat, nebo jen tím těhotenstvím vnímam až moc některé maličkosti??

Reakce:
Božislava
Ukecaná baba ;) 2166 příspěvků 11.07.18 11:31

šedý zákal-bohužel. Mám stejnou zkušenost u maminky.

Russet
Extra třída :D 14014 příspěvků 11.07.18 11:32

Oko - do duše okno. Koukni na pana prezidenta Zemana. Vždycky měl tak nějak divně přivřené oči a teď mi přijde, že je třeští a kouká jinak. Nemá počínající šedý zákal? Na oči vidí dobře?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.18 11:33

A v obou očích najednou?

Russet
Extra třída :D 14014 příspěvků 11.07.18 11:34
@Anonymní píše:
A v obou očích najednou?

Jestli myslíš zákal, tak ten je klidně v obou. Operují se postupně. Nic to není. Babi vidí i líp na dálku s novou čočkou 8)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.18 11:39

@Russet ano, přesně to jsem myslela. Jen mi překvapuje, že bych to zpozorovala tak ze dne na den a bylo by to v obou očích… Asi před měsícem byla na různých vyšetření včetně očí, protože se jí motala hlava, to už se uklidnilo, ale vím, že na dálku má brýle.

Russet
Extra třída :D 14014 příspěvků 11.07.18 11:45
@Anonymní píše:
@Russet ano, přesně to jsem myslela. Jen mi překvapuje, že bych to zpozorovala tak ze dne na den a bylo by to v obou očích… Asi před měsícem byla na různých vyšetření včetně očí, protože se jí motala hlava, to už se uklidnilo, ale vím, že na dálku má brýle.

Babi ho měla dlouho a úspěšně ho tajila. Pak už hůř neviděla a dokopala se k očnímu. Ten jí řekl, že brýle nepomohou, at jde na odstranění zákalu. Bylo to tam jak na běžícím pásu a ráda o tom mluví. Měla to i prababička a úspěšně jí to odoperovali. Tak jestli u očního byla, tak snad by doktor něco viděl :nevim:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2340 příspěvků 11.07.18 11:51
@Russet píše:
Oko - do duše okno. Koukni na pana prezidenta Zemana. Vždycky měl tak nějak divně přivřené oči a teď mi přijde, že je třeští a kouká jinak. Nemá počínající šedý zákal? Na oči vidí dobře?

Přesně na něj jsem si vzpomněla. Myslím, že to patří ke stáří. Můj děda to má taky, dřív plný energie a teď sedí a kouká, v očích se strašně změnil. A také zhubnul a to pak vynikne všechno. I ty vykulené oči. Babička nezhubla, a oči má stále stejné a věkově jsou na tom taky stejně.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 11.07.18 12:14

Většinou to ve stáří bývá příznak nemoci, může to být příznak stařecké demence, Alzheimera, šedého zákalu, ale i rakoviny, těch nemocí je celá řada. Naší babičce se výraz v očích změnil právě, když měla rakovinu, pak když se uzdravila, měla nějakou dobu oči jako dřív, a pak když se její pohled zase začal měnit, už to byla rakovina v pokročilém stádiu a pak umřela :-(

Russet
Extra třída :D 14014 příspěvků 11.07.18 12:30
@Pucalkovic Amina píše:
Většinou to ve stáří bývá příznak nemoci, může to být příznak stařecké demence, Alzheimera, šedého zákalu, ale i rakoviny, těch nemocí je celá řada. Naší babičce se výraz v očích změnil právě, když měla rakovinu, pak když se uzdravila, měla nějakou dobu oči jako dřív, a pak když se její pohled zase začal měnit, už to byla rakovina v pokročilém stádiu a pak umřela :-(

U nás těžce nemocná příbuzná má taky najednou větší oči. Ale hodně zhubla. Propadly se jí tváře a špičatí se jí nos :,(

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 11.07.18 12:41

@Russet Aha, tak tam to asi fakt bude jen opticky kvůli tomu hubnutí. Ono to možná jde ruku v ruce - nemoc, hubnutí a ten jiný pohled/velikos­t očí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Rozčílila ji vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >