Jméno Bohdana

Anonymní
20.2.16 11:47

Jméno Bohdana

Ahoj jak se vám líbí jméno Bohdana. Bylo by to k česky psanému německému příjmení (jako Miler, ale výrazně méně časté, nechci jej psát, kvůli okolí). Moc mě upoutalo ve Vyprávěj, kde byla Bohdana Hegrová. Dík

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10248
20.2.16 11:51

Na mě je to takové tvrdé, nenapadají mě hezké zdrobněliny, ale zase mě nijak nezvedá ze židle, že by mi vadilo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
20.2.16 11:51

Bohdana je krásné jméno..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1246
20.2.16 11:52

Bohem Daná. Typicky slovanské jméno k německému příjmení?
Co takhle Barbara? https://www.youtube.com/watch?…

Německá podoba Barbory :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
20.2.16 11:55

Nevím, jak by se oslovovala jako holčička. Jednu znám a říkají ji Bóďa a to se mi nelíbí vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.16 12:03

Ja mam podobne jmeno a kvuli posmeskam bych Bohdanu nedala…

• Nahlásit
  • Citovat
2597
20.2.16 12:04

Nelíbí se mi. Představím si padesátiletou, stokilovou ženskou. Možná proto, že jsem mívala takovou kolegyni Bohdanu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48724
20.2.16 12:14

Pro me pusobi moc staře :oops: mi se to nelíbí na malé holce, mladé slecne, predstavim si při takovych jmenech starou paní takové ty muzatky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16401
20.2.16 12:15

No takhle, v tomhle základním tvaru to není tak špatné jméno, ale dají se vymyslet i jemnější. Navíc mě nenapadá jediná zkrácená podoba nebo zdrobnělina, která by to jméno nezprznila :think: Jméno je delší, takže bych počítala s tím, že jej lidi budou chtít zkrátit a to už pak zní všelijak jenom ne hezky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.16 12:16
@IdealMan píše:
Bohem Daná. Typicky slovanské jméno k německému příjmení?
Co takhle Barbara? https://www.youtube.com/watch?…Německá podoba Barbory :)

Je sice německé, ale je psané po česku a Barbarku nechceme.

@Bejbyy @Laurren
Byla by pro nás asi. Bohdanka, Danka. Nejsme moc zdrobňovači. Jinak předejdu otázkám Danu dát necheme, protože se nám líbí jména v základním tvaru dlouhá, Daniela se nelíbí partnerovi a u Danuše nám vadí háček. Chěli bychom jména bez diakritiky.

Dík za reakce, Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
795
20.2.16 12:17

Nelíbí :(. Když si to jméno řeknu pro sebe, představím si paní ve věku 40+. Sama bych nebyla nadšená, kdybych se tak jmenovala. Myslím, že je spousta hezčích jmen :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
20.2.16 12:18

Mame sousedku Bohdanu a sama tvrdi, ze to jmeno je problem. Manzel ji teda rika Bohdanko, na Bohďo je alergicka a tak ji vsichni okolo rokaji Dano (aniz by vedeli, jake je jeji cele jmeno). Kdyz byla mala, sve jmeno pry nemela rada, protoze Bohdano ji znelo jako nadavka (podobne jako treba Maruno, Petruno atd… ) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4292
20.2.16 12:19

Moje dcera je Bohdanka, jsme s tim spokojeni. Ale proti osloveni Bohdana se dost důrazně ohrazuje :mrgreen:. A široko daleko je toho jména jediná 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2443
20.2.16 12:20

Nelíbí, když už tímhle směrem tak se mi líbí Bohumila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16401
20.2.16 12:21
@brisco píše:
Moje dcera je Bohdanka, jsme s tim spokojeni. Ale proti osloveni Bohdana se dost důrazně ohrazuje :mrgreen:. A široko daleko je toho jména jediná 8)

To je právě ono. Rodiče dají jméno a pak se dítěti říká všelijak jenom ne tak, jak se jmenuje :roll: Takže pak je originalita jména jaksi k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama