Reklama

Jméno Charlotte? Co si o tom jménu myslíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 22:23
Jméno Charlotte?

Zdravím,

Už dlouho zvažujeme jméno Charlotte pro dceru. Žijeme v zahraničí a příjmení Turner by k cizímu jménu sedělo - libí se mi opakující R. Česky Šarlota se mi zdá moc suché, zato Charlotte je zajímavější. Ale zase moje rodina je z Česka a jméno by bylo až moc zahraniční. Co si o tom jménu myslíte? Jaká jména byste jinak doporučili? :nevim:

Anonym kvůli ořijímení.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15536 příspěvků 03.09.18 22:24

Když se ti líbí, proč ne? Mě napadá jedině Tina :mrgreen: :kytka:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19312 příspěvků 03.09.18 22:26

Zahraniční když ji má Gott? To těžko,to už je přijaté,nic exotického. Pěkné jméno, klidně ho dejte.

alun-ka
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 03.09.18 22:29

Je to moc hezké,líbilo by se mi to,k cizímu jménu super. Charlotte Dvořáková by až,tak nesedlo :lol:

cestovatelka11
Kecalka 163 příspěvků 03.09.18 22:29

mě se to jméno moc líbí, ale zase mi nepřijde, že se hodí k přijmení. Obecně je nějaké pravidlo že by jméno nemělo končit na začáteční písmeno přijmení, což psanou formou je ok, ale mě osobně se to špatně vyslovuje. Ale to R ve jménu se mi k přijmené líbí :) Shirley mě napadla, ale to je problém pak s českou rodinou, která z ní pak udělá beztak šárku :) asi by chtělo zmt jestli se pokoukáváš po českém jménu nebo ne :D

chaela
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 03.09.18 22:31

Mně se nelíbí, ale to není podstatné. Nedala bych kvůli tomu T. Dvě T za sebou, nejde to vyslovit. To by už byla lepší ta Šarlota.

sirikit
Generální žvanilka 24499 příspěvků 03.09.18 22:38

Líbí moc, i k tomu příjmení. :palec:
A pokud by sňatkem hrozilo příjmení Vopičková, pořád si může nechat svoje pěkné dívčí. :kytka:

belladonna
Ukecaná baba ;) 2445 příspěvků 03.09.18 22:39

Je to moc pěkné, jen co mi vadí ty T. Dvě za sebou, to bych asi nedala.

sirikit
Generální žvanilka 24499 příspěvků 03.09.18 22:51
@chaela píše:
Mně se nelíbí, ale to není podstatné. Nedala bych kvůli tomu T. Dvě T za sebou, nejde to vyslovit. To by už byla lepší ta Šarlota.

Dvě T se vyslovují jako jedno T. ;)
Třeba Emma se taky vyslovuje prostě Ema, ale vypadá to velkolepěji a děcko si v první třídě hezky procvičí obloučky při podepisování.

sirikit
Generální žvanilka 24499 příspěvků 03.09.18 22:52
@belladonna píše:
Je to moc pěkné, jen co mi vadí ty T. Dvě za sebou, to bych asi nedala.

Což zní vtipně s ohledem na dvě zdvojená písmena ve tvém nicku. :mrgreen: :jazyk:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 23:00

@sirikit asi je mysleno dve T jako konec jmena a zacatek prijmeni. Si rekni nahlas - Charlotte Turner

Levandulina
Kelišová 5193 příspěvků 7 inzerátů 03.09.18 23:00
@sirikit píše:
Dvě T se vyslovují jako jedno T. ;)
Třeba Emma se taky vyslovuje prostě Ema, ale vypadá to velkolepěji a děcko si v první třídě hezky procvičí obloučky při podepisování.

Ona spíš myslela při vyslovovani ŠarloT Turner

belladonna
Ukecaná baba ;) 2445 příspěvků 03.09.18 23:01

@sirikit ale o to mi nejde, spíš o to, že jméno skončí T a příjmení začne T. „CharloT Turner“ T-T podle mě zbytečné. To je přeci jiné, než Belladonna..

chaela
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 03.09.18 23:07

@sirikit já nemyslím dvě T ve jméne Charlotte, ale jedno T na konci jména (vyslovuje se šarlot) a druhé na začátku příjmení. To se vyslovuje fakt špatně.

sirikit
Generální žvanilka 24499 příspěvků 03.09.18 23:07
@Anonymní píše:
@sirikit asi je mysleno dve T jako konec jmena a zacatek prijmeni. Si rekni nahlas - Charlotte Turner

@Levandulina @belladonna
Já si to právě zkusila a neměla jsem problém, ale já se mluveným slovem živím, takže
strč prst skrz krk, nenaolejuje-li mě Julie a Charlotte Turner mi jedno jsou. :andel:
Nezadrhnu. 8)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama