Jméno Charlotte? Co si o tom jménu myslíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 22:23
Jméno Charlotte?

Zdravím,

Už dlouho zvažujeme jméno Charlotte pro dceru. Žijeme v zahraničí a příjmení Turner by k cizímu jménu sedělo - libí se mi opakující R. Česky Šarlota se mi zdá moc suché, zato Charlotte je zajímavější. Ale zase moje rodina je z Česka a jméno by bylo až moc zahraniční. Co si o tom jménu myslíte? Jaká jména byste jinak doporučili? :nevim:

Anonym kvůli ořijímení.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16495 příspěvků 03.09.18 22:24

Když se ti líbí, proč ne? Mě napadá jedině Tina :mrgreen: :kytka:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19958 příspěvků 03.09.18 22:26

Zahraniční když ji má Gott? To těžko,to už je přijaté,nic exotického. Pěkné jméno, klidně ho dejte.

alun-ka
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 03.09.18 22:29

Je to moc hezké,líbilo by se mi to,k cizímu jménu super. Charlotte Dvořáková by až,tak nesedlo :lol:

cestovatelka11
Kecalka 218 příspěvků 03.09.18 22:29

mě se to jméno moc líbí, ale zase mi nepřijde, že se hodí k přijmení. Obecně je nějaké pravidlo že by jméno nemělo končit na začáteční písmeno přijmení, což psanou formou je ok, ale mě osobně se to špatně vyslovuje. Ale to R ve jménu se mi k přijmené líbí :) Shirley mě napadla, ale to je problém pak s českou rodinou, která z ní pak udělá beztak šárku :) asi by chtělo zmt jestli se pokoukáváš po českém jménu nebo ne :D

chaela
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 2 inzeráty 03.09.18 22:31

Mně se nelíbí, ale to není podstatné. Nedala bych kvůli tomu T. Dvě T za sebou, nejde to vyslovit. To by už byla lepší ta Šarlota.

sirikit
Nadpozemská drbna 25963 příspěvků 03.09.18 22:38

Líbí moc, i k tomu příjmení. :palec:
A pokud by sňatkem hrozilo příjmení Vopičková, pořád si může nechat svoje pěkné dívčí. :kytka:

belladonna
Závislačka 2610 příspěvků 03.09.18 22:39

Je to moc pěkné, jen co mi vadí ty T. Dvě za sebou, to bych asi nedala.

sirikit
Nadpozemská drbna 25963 příspěvků 03.09.18 22:51
@chaela píše:
Mně se nelíbí, ale to není podstatné. Nedala bych kvůli tomu T. Dvě T za sebou, nejde to vyslovit. To by už byla lepší ta Šarlota.

Dvě T se vyslovují jako jedno T. ;)
Třeba Emma se taky vyslovuje prostě Ema, ale vypadá to velkolepěji a děcko si v první třídě hezky procvičí obloučky při podepisování.

sirikit
Nadpozemská drbna 25963 příspěvků 03.09.18 22:52
@belladonna píše:
Je to moc pěkné, jen co mi vadí ty T. Dvě za sebou, to bych asi nedala.

Což zní vtipně s ohledem na dvě zdvojená písmena ve tvém nicku. :mrgreen: :jazyk:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 23:00

@sirikit asi je mysleno dve T jako konec jmena a zacatek prijmeni. Si rekni nahlas - Charlotte Turner

Levandulina
Kelišová 5637 příspěvků 20 inzerátů 03.09.18 23:00
@sirikit píše:
Dvě T se vyslovují jako jedno T. ;)
Třeba Emma se taky vyslovuje prostě Ema, ale vypadá to velkolepěji a děcko si v první třídě hezky procvičí obloučky při podepisování.

Ona spíš myslela při vyslovovani ŠarloT Turner

belladonna
Závislačka 2610 příspěvků 03.09.18 23:01

@sirikit ale o to mi nejde, spíš o to, že jméno skončí T a příjmení začne T. „CharloT Turner“ T-T podle mě zbytečné. To je přeci jiné, než Belladonna..

chaela
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 2 inzeráty 03.09.18 23:07

@sirikit já nemyslím dvě T ve jméne Charlotte, ale jedno T na konci jména (vyslovuje se šarlot) a druhé na začátku příjmení. To se vyslovuje fakt špatně.

sirikit
Nadpozemská drbna 25963 příspěvků 03.09.18 23:07
@Anonymní píše:
@sirikit asi je mysleno dve T jako konec jmena a zacatek prijmeni. Si rekni nahlas - Charlotte Turner

@Levandulina @belladonna
Já si to právě zkusila a neměla jsem problém, ale já se mluveným slovem živím, takže
strč prst skrz krk, nenaolejuje-li mě Julie a Charlotte Turner mi jedno jsou. :andel:
Nezadrhnu. 8)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >