Jméno Mariánka

20.11.15 14:13

Jméno Mariánka

Dali jsme dceři jméno Mariana a setkali jsme se jak s tou pozitivní ozvou, tak negativní…Prý jak jí budeme říkat, je to dlouhé, než se celé jméno vysloví…ale totálně mě dokáže naštvat, když jí někdo řekne Maruško. To už jsem jak na obrtlíku… Jak to máte Vy? Mimochodem, někomu vadí i moje zdrobnělina „Mája“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50187
20.11.15 14:14

Jméno je to pěkný, ale tak jako se ostatní budou muset smířit s tím, že jí říkáš Mája, tak ty se asi budeš muset smířit s tím, že někdo jí říká Maruško :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
20.11.15 14:14

Me to prijde moc hezké jméno. Co je vam do okolí, je to snad vaše ditko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50187
20.11.15 14:17

A vzhledem k tomu, že jsem teď vyčetla, že je to složenina jmen Marie a Anna, tak by jí taky někdo mohl říkat Aničko :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1095
20.11.15 14:19

Ja si myslím, že Mariane sa dá hovoriť všelijako ;) Majka, Maria, Mari, Anka, Ria.. Ja poznám Mariannu a hovoria jej Marianka.. takže aj dlhé meno sa dá v pohode vysloviť, ak je pekné ;)

Příspěvek upraven 20.11.15 v 14:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2762
20.11.15 14:19

@helisek.z dlouhé jméno? Mám syna Maxmiliána :mrgreen:
to teprve byli řeči jak je jméno dlouhé a jak ho bude vyslovovat a jak ho bude psát chudáček atd atd,
dřív mě to občas mrzelo, teď to házím za hlavu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.11.15 14:22

Však ono je to složené z Marie a Anny, tak je oslovení „Maruško“ celkem pochopitelné. Jméno se mi líbí, říkala bych jí, jako ty, ale s Maruškou toho asi moc nenaděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2762

@helisek.z jo a k těm zkratkám, druhý syn se jmenuje Samuel a sestřenka si ze mne dělala srandu že mu bude říkat Sameček :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732

Vždyť je to Maruška, ne? :mrgreen: Stejně jako Marie je Marjánka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11452
20.11.15 14:24

Já jsem moc chtěla Marinu. Neprošla ani Mariana. Jsou to krásná jména.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 14:28

Chtěla jsem původně Aničku, ale ta mi neprošla…kdybych chtěla Marii, tak ji tak pojmenuju :P ale u Marie jsem nikdy neslyšela oslovení Marjánko. Možná Majko. Je mi jasné, že s tím nic neudělám…a co se týče okolí, moje babi mi to předkládá, že to je blbé jméno…uklidňuju se tím, že tu dlouho nebude, když je jí 80..já vím, hnusné, ale napadlo mě to :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.11.15 14:29
@helisek.z píše:
Chtěla jsem původně Aničku, ale ta mi neprošla…kdybych chtěla Marii, tak ji tak pojmenuju :P ale u Marie jsem nikdy neslyšela oslovení Marjánko. Možná Majko. Je mi jasné, že s tím nic neudělám…a co se týče okolí, moje babi mi to předkládá, že to je blbé jméno…uklidňuju se tím, že tu dlouho nebude, když je jí 80..já vím, hnusné, ale napadlo mě to :D

Dneska je to tu samá milující vnučka, ještěže jdu do práce :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11401
20.11.15 14:30

Mariana je krásné jméno. Že je dlouhé? No hrůza děs, asi by to měli vyškrtnout z kalendáře! :lol:

Naše dcera má delší jméno a pochybuji, že by to byl problém. Mně se dlouhá jména líbí, nejlépe v kombinaci s dlouhým příjmením.

Že jí lidé budou říkat tak, jak se tobě nelíbí, to se stává všem a u všech jmen. Nejlepší je prostě se s tím smířit, nebo se od začátku zkusit nenápadně vnutit vámi preferované oslovení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 14:30

@Barbulka Maxmilián je taky dobrý ;) ale tam je jasný Max, ne? Pokud nevymyslíte něco jiného. Mně trvalo hodně dlouho, než jsem přišla na Máju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
20.11.15 14:32
@helisek.z píše:
Dali jsme dceři jméno Mariana a setkali jsme se jak s tou pozitivní ozvou, tak negativní…Prý jak jí budeme říkat, je to dlouhé, než se celé jméno vysloví…ale totálně mě dokáže naštvat, když jí někdo řekne Maruško. To už jsem jak na obrtlíku… Jak to máte Vy? Mimochodem, někomu vadí i moje zdrobnělina „Mája“.

A já ti rozumím. Mariana a Marie jsou dvě odlišné jména. Stejně jako Pavla a Pavlína, Marta a Martina i když základ mají stejný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama