Jméno pro chlapce Richard

559
11.11.19 12:30

Jméno pro chlapce Richard

Ahoj. Na matrice jsme nechali zapsat našeho chlapečka jako Richarda. Narodit se má za týden.
Na jméně jsme se shodli s partnerem ihned co jsem ho navrhla. Fakt to nebyl dlouhý výběr a já chtěla něco originálnějšího. Už jsme jméno neřešili, pouze oznámili a moji rodině se nelíbí a už přemýšlí, že mu budou říkat Richie neboť že Ríša a Rišánek zní prý teploušky. A Richard je prý nehezké a tvrdé jméno. Nejprve to měl být Jeroným, ale nevěděla jsem jak ho jinak oslovovat a nechci, aby mu říkali Jardo, otec je Jaromír a myslím, že by se Jarda ustálil. Nekecaji nám do výběru jména, ale mají takové blbe poznámky a neustále mi říkají „rozmysli si ještě to jméno“. Co si myslíte o tomto jméně vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21907
11.11.19 12:33

Jméno je moc hezké, rodina velice divná, příště nic neříkejte dopředu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5857
11.11.19 12:34

Ja to jmeno miluju. Chlapi v tatove linii byli jen Richardove. Kdybych byla kluk, taky bych byla.
Krasne stare ceske jmeno.
Je to vas vyber, vase rozhodnuti, rodina si zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2668
11.11.19 12:35

Je to normální jméno. Svemu dítěti bych ho nedala, ale nepřijde mi na něm nic pohorsujiciho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
11.11.19 12:36

Je to krásné jméno, kdyby se nám hodilo k příjmení, dali bychom ho taky…ale nehodí no :nevim: Každopádně babičky si zvyknou, všechno je jen o zvyku, nenechte se zviklat ve svém rozhodnutí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5857
11.11.19 12:36

Ja s tatinkem, uz je 18 let po smrti. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3875
11.11.19 12:37

Ríša zní teploušsky?? :lol: :lol: Hele rodině se nezavděčíš skoro nikdy. Je to vaše dítě, tak si pojmenujte, ja vám se líbí. Za mě je Richard uplně v pohodě jméno. Jako ostatně jakékoliv jiné, jde o to ho jen vyslovovat s láskou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99274
11.11.19 12:40

Richard je královské jméno. Nedejte na rodinu a dejte ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.11.19 12:41

My mame Richarda :) a to jmeno k nemu proste pasuje. Taky v rodine nejdriv koukali, kde jsme na to prisli, ale my nepripousteli diskuzi. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2777
11.11.19 12:45

Mě by teda nenapadlo, že zní teploušky (a to shodou okolností mám kámoše Richarda který je gay :-D) Za mě je to hezké jméno, jedno z mých oblíbených.
Kvůli manželově rodině jméno předem neříkáme, stačilo jak nám znechutili to první. Dozví se to všichni až po narození, pak už snad kecy mít nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664
11.11.19 12:46

@dog.s Já původně Richarda chtěla, ale nakonec se nám s manželem zalíbilo jiné jméno. U druhého dítěte byl Richard taky jednou z možností ale narodila se holčička. My drželi jména v tajnosti, jak se děti jmenují se všichni dozvěděli až z SMS z porodnice a to si nikdo nedovolil ani muknout. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
11.11.19 12:48

A to mi vlastně ještě připomínají Richarda - gorilu že ZOO.
Zatím jsme nepovolili a určitě ani nechci, nás se také neptali jak se chceme jmenovat, oni to připouští, že je to naše věc.
Jen ty narážky no :roll: ze začátku to bylo jako vtip, ale co se blíží narození už mi to věčné opakování vtipné nepřijde.
Ale máte pravdu, je to náš syn a žádná ostuda to jméno není. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
11.11.19 12:49

Osobně bych jméno nedala, ale není na něm nic špatného. Pokud se vám líbí, tak tak syna pojmenujte :palec: na rodinu se vyprdněte, zvyknou si…příště jméno řekněte až jako hotovou věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
11.11.19 12:50

@Heivka a doufám, že ale jste si nenechali říct pohlaví :lol: já totiž na matrice nepočítala s tím, že budou chtít holčičí jméno a plácla tam Soňa :lol: protože pořád a stále má pindíka tak snad nás nepřekvapí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3302
11.11.19 12:52

Je to krasny jmeno, moc se mi libi. Ma matka taky furt ma nejake vyhrady. Prvne vadil i Matyas, pry Matysek se posal…rikam kazde dite se posee…ted zase cekam kluka teda, ale ona furt, ze kdyz holka tak Barunka…uz me vytacela, rikam sama si udelej Barunku kdyz ji tak chces, uz nepinda…takze jsme rodine rekli pohlavi, ale jmeno jim tajime at si nechaji chytre rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat