Jméno pro miminko Alison..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nymeria98
Nováček 2 příspěvky 23.11.18 09:54
Jméno pro miminko Alison..

Zdravim libí se mi jmeno pro holcicku
Alison, Alice, Elizabeth, Mia. Mate nekdo doma holcicku s takovym jmenem? Popripade budu rada za inspiraci. :srdce: Dekuju.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
terien
Echt Kelišová 8450 příspěvků 23.11.18 09:57

Jestli to nebude Alison Slámová tak proč ne. Alice je lepší, taková univerzální, Elizabeth nevím no, mě to přijde takový trapný a Mia je jak pro kočku, umňoukaný.

Daenerys91
Kecalka 369 příspěvků 23.11.18 10:01

Mně se líbí Alice. Jen by to možná měla těžší ve škole - „Alice palice“, apod. Ostatní jména mi připadají nadutá, že chceš být za každou cenu „cool“. Za měsíc se nám narodí holčička a dáváme jméno Dita

Sůvička80
Kecalka 201 příspěvků 23.11.18 10:02

Mě se líbí Mia, tu si dovedu představit k českému příjmení ale Alison Nováková, tak to fakt ne. Pokud máte typický český příjmení, tak bych volila jiné. Ale je mi jasné, že chceš mít něco extra, i když to bude znít divně. Dej co se ti líbí.

sakota
Kelišová 5537 příspěvků 23.11.18 10:03

Máme doma Alici, chováme ji v krabici. ;) Ne, vážně, mám doma Alici a je to super jméno. Ona teda zatím žádný feedback nedá samozřejmě ( 28 měsíců), ale já jsem s jejím jménem fakt spokojená, spousta variant, jak říkat, není to tuctové a přitom žádná divočina… Na spojení typu Alice -palice, vopice, zimnice a všemožné další jí připravujeme už doma, kdy jí to říkám jako rýmovanku s láskou, tak doufám, že si z toho jednou nebude nic dělat. ;)

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 23.11.18 10:05

S Miou se teď roztrhl pytel, ne? V mém okolí jsou 4 ve věku do 4 měsíců 8o

Záleží na příjmení, jestli máte nějaké klasické české, tak raději Alice..

Kelsey
Hvězda diskuse 44893 příspěvků 23.11.18 10:08

Mi se libi Mia. Nenech se odradit recima.

Sůvička80
Kecalka 201 příspěvků 23.11.18 10:08

@terien @sakota : no já si myslím ( moje domněnka ) že zakladatelka by ráda Alici ale vyslovovanou anglicky Elis, takže se tu za pár let bude durdit, že ji všichni říkají český Alice a ona je přeci Elis ( evokují z Alison, Elizabeth )

Příspěvek upraven 23.11.18 v 10:09

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 23.11.18 10:08

Hnusné jméno.

Kelsey
Hvězda diskuse 44893 příspěvků 23.11.18 10:10

Nebo Amalie/Amelie i ta se oslovuje Mia.

terien
Echt Kelišová 8450 příspěvků 23.11.18 10:16
@Sůvička80 píše:
@terien @sakota : no já si myslím ( moje domněnka ) že zakladatelka by ráda Alici ale vyslovovanou anglicky Elis, takže se tu za pár let bude durdit, že ji všichni říkají český Alice a ona je přeci Elis ( evokují z Alison, Elizabeth )Příspěvek upraven 23.11.18 v 10:09

Tož ať si dá jméno jaký chce. To se jí může stát, že vznešená Elizabeth bude u většiny prachobyčejná Betyna a Mie budou říkat Míla, protože oslovení u Mii je docela děsný.

sakota
Kelišová 5537 příspěvků 23.11.18 10:25

@Sůvička80 Já naší taky někdy říkám Elis a nevidím na tom nic špatnýho. Dokonce i Alison. Na jednom larpu byla na Alison přejmenovaná a 3 dny jí nikdo neřekl jinak. :nevim: kromě toho je taky Alicoida, Aličák, Alíček, Alísa…

Helca83
Kecalka 347 příspěvků 23.11.18 10:29

Posuzovat jmeno bez prijmeni a znalosti rodinne situace je nanic :nevim: Jestli mas za muze cizince, mas cizi prijmeni nebo planujete zit v zahranici, pak zahranicni jmeno proc ne. Jinak za mne hnus, mame tolik krasnych ceskych jmen! Tuhle jsme byli v Motole na pohotovosti a jeden tatinek tam rval na dceru Samanto… mne osobne to pripada strasny… jak budes Alison nebo Elisabeth zdrobnovat?

Sůvička80
Kecalka 201 příspěvků 23.11.18 10:30

@sakota : jako pokud dá Alici česky a bude ji občas říkat Elis v pohodě. Ale pokud dá Alice s tím, že výslovnost je anglická, tak s tím bude problém doživotně. A pak se tu bude vztekat jako jiné uživatelky, že např. mají Nicol a všichni jí říkají Nikolo :zed:

Sůvička80
Kecalka 201 příspěvků 23.11.18 10:32
@Helca83 píše:
Posuzovat jmeno bez prijmeni a znalosti rodinne situace je nanic :nevim: Jestli mas za muze cizince, mas cizi prijmeni nebo planujete zit v zahranici, pak zahranicni jmeno proc ne. Jinak za mne hnus, mame tolik krasnych ceskych jmen! Tuhle jsme byli v Motole na pohotovosti a jeden tatinek tam rval na dceru Samanto… mne osobne to pripada strasny… jak budes Alison nebo Elisabeth zdrobnovat?

Třeba Aliku a Betynko :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >