Jméno pro mimikluka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 13:55
Jméno pro mimikluka

Zdravím!
Vybíráme jméno pro chlapečka a nemůžeme se stále rozhodnout.
Líbí se nám Nathan, Edgar, Frederik… příjmení není úplně české. Začíná na N a končí R. Proto jsem na pochybách s tím EdgaR N…R, Nathan N…r

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7095 příspěvků 21.11.18 13:56

Z těhle možnosti snad jedině Natan. Ty druhé dvě se budou dítěti hodně špatně vyslovovat a nedej bože kdyby ráčkoval…

Uživatel je onlineskorotehotna
Kecalka 386 příspěvků 21.11.18 13:56

Ano.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 14:01

@Kriss Tina tak kdyby člověk vybíral jména kvůli výslovnosti nebo možnosti ráčkování tak by 40% jmen byla nepoužitelná…

G.a.b.c.a20
Kecalka 415 příspěvků 21.11.18 14:11

Me se teda nelibi ani jedno..

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17036 příspěvků 21.11.18 14:18
@Anonymní píše:
@Kriss Tina tak kdyby člověk vybíral jména kvůli výslovnosti nebo možnosti ráčkování tak by 40% jmen byla nepoužitelná…

za mě je tedy dobrá vyslovitelnost jména hooodně podstatný faktor! Taková Klára Králová to fakt nemá lehké 8) Z tvých jedině ten Nathan

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 14:18

@G.a.b.c.a20 to je možné, na to jsem se ale neptala

cocomoon
Kecalka 259 příspěvků 21.11.18 14:19

Za mě asi Nathan, když se ptáš.
Jen nevím jak jsou od těhle jmen zdrobněliny.
Edgar bude éďa, Frederik ferda, ale od Nathana mě nic nenapadá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 14:19

@pe-terka Klára Králová ale jednou bude třeba Vomáčková…

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17036 příspěvků 21.11.18 14:21
@Anonymní píše:
@pe-terka Klára Králová ale jednou bude třeba Vomáčková…

nebo taky ne a bude naštvaná celý život 8) Dneska se vdávají holky kolem 30ky, i to je dlouhá doba :?
Ptala ses, tak se nediv, že ti odpovídáme podle svých pocitů a zkušeností ;)

chs.jasmin
Echt Kelišová 8187 příspěvků 21.11.18 14:26
@Anonymní píše:
Zdravím!
Vybíráme jméno pro chlapečka a nemůžeme se stále rozhodnout.
Líbí se nám Nathan, Edgar, Frederik… příjmení není úplně české. Začíná na N a končí R. Proto jsem na pochybách s tím EdgaR N…R, Nathan N…r

Ahoj,

mě se z těch jmen nejvíce líbí Edgar, sama jsem chtěla pro chlapečka Eduarda a to mi příjde hodně podobné. Takže Edý je u mě jasná volba.
Ale třeba máme psa Frederika a jsem už na to jméno zvyklá, takže mi jde hezky přes pusu a také je to moc pěkné jméno - Fredy :palec: I když se jeví jako dlouhé, tak mu říkáme hodně celým jménem „Frederiku“ a moc to nezkracujeme, takže bych se ani nebála, kdyby se ti nelíbila zkrácenina Fredy…

Vzhledem k výběru jmen tipuji, že nejste z čech, tak těžko říct jak se u vás ta jména zkracují, jaké domácí podobizny ta jména mají. No a jestli jste z čech, tak je to asi jedno :-)

chs.jasmin
Echt Kelišová 8187 příspěvků 21.11.18 14:27
@pe-terka píše:
nebo taky ne a bude naštvaná celý život 8) Dneska se vdávají holky kolem 30ky, i to je dlouhá doba :?
Ptala ses, tak se nediv, že ti odpovídáme podle svých pocitů a zkušeností ;)

No hele znám Petru Petrovou a Janu Janů :lol: Petra se možná ještě vdá, ale Jana už to má vyvdané a hodně váhala zda si nenechat své příjmení :lol:

monty.python
Kecalka 283 příspěvků 21.11.18 14:30

Obecně se mi nelíbí, když jméno končí na stejné písmeno, na které začíná příjmení, špatně se to vyslovuje a člověk neví, co bude mít jednou dítě za práci, může se představovat klidně i třicetkrát denně a to je potom neštěstí. Jména to jsou pěkná, Frederik je fajn, že má spoustu variant Fred, Fredy, Ferda, Derik ;)

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17036 příspěvků 21.11.18 14:32
@chs.jasmin píše:
No hele znám Petru Petrovou a Janu Janů :lol: Petra se možná ještě vdá, ale Jana už to má vyvdané a hodně váhala zda si nenechat své příjmení :lol:

já znám Janu Janákovou :mrgreen: …Jasně, někdy to tak prostě vyjde, ale tm, kde můžu případným „komplikacím“ zabránit, tak to udelám :think: Navíc když se jméno blbě vyslovuje (ty tvoje jsou ještě v pohodě, ale ta Klára Králová už je fakt blbý), je to nepříjemné, dítko oslovuješ 100× denně :think: Já bych Klárku nedala, byt nejsme Královi

monty.python
Kecalka 283 příspěvků 21.11.18 14:32
@pe-terka píše:
Ptala ses, tak se nediv, že ti odpovídáme podle svých pocitů a zkušeností ;)

Tohle je u žen vždy otázka, mám kamarádku, která je po svatbě Adéla Laláková, do té doby měla k sobě ladící jméno a příjmení :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >