Jméno Sofie, říkají jí Žofko?

21
16.5.21 10:49

Jméno Sofie, říkají jí Žofko?

Zdravím, máme dvouměsíční holčičku Sofinku. Jméno jsme měli vybrané hned, mně se líbí už od puberty. Teď se občas stane, že jí někdo (nejspíš ze srandy) řekne Žofko a já jsem z toho špatná. Vůbec by mě to nenapadlo, že jí tak někdo může říkat, takže teď si říkám, jestli jsme nevybrali špatné jméno a trápí mě to :( Možná to moc řeším, ale vadí mi to. Mám tedy každého opravovat? Je to prostě Sofie. Je tu někdo kdo to taky řeší, řešil? Je to časté, že jí tak říkají?
Předem děkuji za reakci, možná potřebuji jen uklidnit, že si na to zvyknu 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2952
16.5.21 10:54

Taky mam Sofii a sama ji rikam ze srandy nebo kdyz zlobi Žofie :P je ji sice pres 5, ale proste neni to nic hroznyho.
Kdyz ti to vadi musis jim to oznamit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
16.5.21 10:55

Sami od sebe to rikat neprestanou, musis se ozvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
16.5.21 10:55

Pro me je Sofiie Žofiie takže si to neber zle… u každého jmena musíš s něčím počítat. Ale Sofii bych nikdy nedala. Tech prezdivek a synonym je k tomu hodne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
16.5.21 10:56

Tyjo, Žofko? To by mě ani nenapadlo takhle jméno přeonačit :think:
Pokud Vám to vadí, tak se samozřejmě ozvat můžete. Jméno jste vybrala, tak člověka můžete opravit, pokud se Vám to nelíbí a upřímně, kdyby někdo říkal Žofko mému dítěti, tak bych se asi také ozvala :think: To se mi vůbec nelíbí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1315
16.5.21 10:59

Máme Oliverka a občas mu někdo řekne Olinku :? Mě mamce to vysvětlila, že je to jiné jméno a mě to vadí. Cizí neřeším. Žofka by mě u Sofie opravdu nenapadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4768
16.5.21 11:03

Ono v ČJ je Sofie vlastně Žofie, tak možná proto ji tak někteří říkají. To se chtělo o možné varianty jména zajímat dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
16.5.21 11:06

My máme 10 letou Sofinku a nikdo ji neříká Žofko. Jen já občas ze srandy ale ona se tomu jen zasměje :mrgreen: já bych je upozornila že je to Sofie a ne Žofie :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4768
16.5.21 11:06

@Tycinka_Twix Přitom je to vlastně stejne jméno.

Příspěvek upraven 16.05.21 v 11:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.21 11:07

Jsem Tereza a děda mi říkal antonie :mrgreen: dost se to chytlo :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
21
16.5.21 11:08

@Leo44 Myslíš, že je hodně přezdívek a synonym? Já si to nikdy nemyslela právě… Takže teď jsem nemile překvapená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
16.5.21 11:09

@Gumidci Já tomu rozumím. Už jsem to také slyšela, ale mě osobně by opravdu nenapadlo říkat ji Žofko :think: Prostě Sofie, hotovo dvacet :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
16.5.21 11:11

@Gumidci To vím, že to tak je, ale brala jsem to tak, že je to prostě Sofie, tak proč by jí říkali jinak. Já si u každého jména něco našla, co se mi nelíbilo a u Sofie nic, takže až teď. Ale můžu být ráda, že to není nic hanlivého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22324
16.5.21 11:12

Sofie je česky Žofie, tak se celkem nedivím. Žofii znám osobně jen jednu, není to příliš obvyklé jméno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9839
16.5.21 11:12

Jenže Sofie je vlastně Žofie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu