Jsem apatická

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.11.21 20:03

Jsem apatická

Prosím anonym. Je to hodně osobní záležitost.
Dobrý večer.
Vážené dámy, obracím se na Vás s jedním problémem. Týká se to mého chování.
Ve zkratce - vždycky jsem byla dost empatická. Zajímala jsem se o druhé a dokázala s nimi soucítit. Mnohdy se mi stávalo, že jsem se dokázala hodně do nich vcítit.
Nyní však bojuji s pravým opakem. Jsem neskutečně nečitelná, cynická, apatická, je mi všechno jedno. Dokonce se směju i smutným věcem, které by mě před půl rokem rozbrečely. Mnohdy jsem měla slzy na krajíčku i tehdy, když jsem viděla třeba malé štěně, či ježka.
Tento rok přinesl s sebou spoustu věcí, které mě poznamenaly…
Tři úmrtí v rodině (nebyli to moji úplně nejbližší) - dvě z toho dva dny po sobě, jedno nedávno, nemoc mazlíčka, nedostala jsem se na vysokou - rozmyslela jsem si to, špatný obor, mamčiny zdravotní potíže, nedávno jsem pokazila i zkoušku. No a do toho ta situace s koronavirem… :,(. Pořád kolem sebe slyším špatné zprávy, i ze strany rodiny, bývalých spolužáků…
Nestarám se o sebe, kašlu na to (základní péče ano, zbytek ne). To není nejhorší problém.
Nejvíc mě vadí, že se ze mě stává kus ledu, bez citu, cynická, apatická… Směju se i smutným věcem a nedokážu si pomoci. Vím, že bych s tím měla něco dělat, uvědomuji si to, ale nemohu s tím nic udělat…
Mám dojem, že má budoucnost nebude moc zářivá, jak jsem si představovala… na vysokou příští rok pochopitelně chci.
Vždycky mě velmi bavily jazyky, dneska už nemám moc náladu. Ani na psaní deníku. Ani na čtení.
Spíš nechci, aby se ze mě stala bezcitná mrcha…
Chtěla bych mít opět soucit s druhými. Nechápu, co se děje…
Mrzí mě to, chci znova…
Chtěla bych se Vás zeptat. Nemáte pro mě nějakou radu, co bych měla udělat, jak se třeba očistit, nebo tak?
Nechci takhle dál…
Nejradši bych všechno dala znova do pořádku. Tento katastrofální rok už za dva měsíce pomine, mohlo by být lépe.
Moc Vám děkuji za jakoukoliv radu. Nechci k psychologovi. Ráda bych to zvládla sama…
Chci být šťastná…a radši budu znova přecitlivělá, než ledová a chladná.
Děkuji.
Mějte se krásně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7301
8.11.21 20:14

Připadá mi to jak syndrom vyhoření, akorát tě celkově unavuje život s problémy. Věnovat se tomu, co máš ráda, myslet na psychohygienu. Nejlepší lék je práce, režim a pak odpočinek. Na zprávy nekoukej a vybírej si to, čemu věnuješ pozornost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 20:22
@Kfětoslava píše:
Připadá mi to jak syndrom vyhoření, akorát tě celkově unavuje život s problémy. Věnovat se tomu, co máš ráda, myslet na psychohygienu. Nejlepší lék je práce, režim a pak odpočinek. Na zprávy nekoukej a vybírej si to, čemu věnuješ pozornost.

No jo…ale u nás doma se furt probírá tohle, zejména koronavirus a vláda.
Nemám ani chuť…spíš mi vadí to, že se všemu směju, i špatným věcem…
Děsí mě to…
Ale děkuji. Zkusím.

• Citovat
  • Nahlásit
1375
8.11.21 20:24

Najdi si práci nebo cestuj (nebo obojí). Rozhodně ten rok neproseď doma! Jsem cynik celý život a nepovažuji to za nic špatného, každý jsme nějaký. Však nemusíš plakat nad každým ježkem. :nevim: Spíš se v tom tolik nebabrej a něčím smysluplným se zaměstnej. Bohužel, i smutné události se stávají, ale to není důvod zanevřít na život, který máš před sebou. Ono i ten podzim k takové té melancholii hodně napomáhá, ale uvidíš, že život má úplně jiný rytmus, když máš plno povinností a nebo se jenom potloukáš od ničeho k ničemu a vlastně tě nic netěší. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1696

Mě to připadá jako že se mozek brání dalšímu zklamání a bolesti tak se chováš takto. Nedovoliš si city aby tě to dal zraňovalo ty situace atd. Zkusila bych nejakou terapii, nebo sezeni s psychologem a celkove vyhnat negativni veci ze života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7301
@Anonymní píše:
No jo…ale u nás doma se furt probírá tohle, zejména koronavirus a vláda.
Nemám ani chuť…spíš mi vadí to, že se všemu směju, i špatným věcem
Děsí mě to…
Ale děkuji. Zkusím.

To už je asi taková obrana mozku před zblbnutím. Ale pokud myslíš, že se ti mění charakter a všímá si toho i tvé okolí, pak určitě navštívit psychologa není od věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 20:27
@prejeta_zaba píše:
Najdi si práci nebo cestuj (nebo obojí). Rozhodně ten rok neproseď doma! Jsem cynik celý život a nepovažuji to za nic špatného, každý jsme nějaký. Však nemusíš plakat nad každým ježkem. :nevim: Spíš se v tom tolik nebabrej a něčím smysluplným se zaměstnej. Bohužel, i smutné události se stávají, ale to není důvod zanevřít na život, který máš před sebou. Ono i ten podzim k takové té melancholii hodně napomáhá, ale uvidíš, že život má úplně jiný rytmus, když máš plno povinností a nebo se jenom potloukáš od ničeho k ničemu a vlastně tě nic netěší. :mavam:

Cestovat a tak…no, jako znělo by to fajn, ale ta omezení…
Je tady důvod, proč to nejde, ale o tom nechci moc hovořit.
Já se směju ale škaredý má věcem, škodolibě… chovám se hnusně.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 20:28
@Kfětoslava píše:
To už je asi taková obrana mozku před zblbnutím. Ale pokud myslíš, že se ti mění charakter a všímá si toho i tvé okolí, pak určitě navštívit psychologa není od věci.

Druzí nic neříkají, jenom doma poukazují na ten smích. Já si toho všímám sama…

• Citovat
  • Nahlásit
301
8.11.21 20:56

Je to známka punku!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.21 20:46

Oživuji diskuzi. Pořád mě trápí to samé. Směji se nadále smutným věcem…
Nejsem schopná empatie, jenom se směji…nechci, aby se ze mě stala lidská zrůda.
To raději budu i „hysterka“ a „citlivka“ než toto.
Napadlo mě, zda by nepomohlo například odblokování čaker, nebo nějaká bílá magie.
Nechci, aby to takhle pokračovalo…

• Citovat
  • Nahlásit
301
19.11.21 08:13
@Anonymní píše:
Napadlo mě, zda by nepomohlo například odblokování čaker, nebo nějaká bílá magie.
@Anonymní píše:

Vožer se, zahul si!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat