Zkouška FC

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
225
5.11.21 08:34

Zkouška FC

Dobrý den,
vážené dámy, obracím se na Vás s dotazem.
Zítra skládám zkoušku FCE. Mám z toho hroznou trému…
Doma jsem trénovala, většinou jsem byla B2, někdy dokonce i C1. Jednou se mi však povedlo mít i B1, ztratila jsem jenom jeden bod do B2.
Anglický docela umím:

1. rozumím většinou textům, knihu v originále si dokážu přečíst, přestože neumím několik slovíček, zvlášť hovorových. Ale hlavnímu smyslu rozumím, rozeznám i idiomy.
  2. poslech… pouštím si videa o vesmíru, o zvířatech a vím, o čem tam mluví, držím se toho. Nerozumím každému slovu, ale významu ano.
  3. mluvení - docela umím plynule, používám podmínkové věty, sem tam idiomy, znám i dost frazovych sloves. Učitelka říkala, že se nemam ničeho bát, je přesvědčená, že dosáhnu vysokého skóre.
  4. psaní - podle učitelky jsem spisovatelka, nemám tam ani chyby, jenom malé, ne fatální.

Takto to vidím.
Bojím se, že to zítra nedám a odnesu si B1 nakonec.
I když obecně jsem B2, no… děsí mě ten test, co mi utekl o bod. Byl to ale jeden test mezi třeba 10.

Mohu se zeptat, co si o tom myslíte?
Máte s těmito testy nějaké zkušenosti?
Děkuji za jakoukoliv informaci.
Mějte se krásně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3773
5.11.21 09:06
@Mia2020 píše:
Dobrý den,
vážené dámy, obracím se na Vás s dotazem.
Zítra skládám zkoušku FCE. Mám z toho hroznou trému…
Doma jsem trénovala, většinou jsem byla B2, někdy dokonce i C1. Jednou se mi však povedlo mít i B1, ztratila jsem jenom jeden bod do B2.
Anglický docela umím:
  1. rozumím většinou textům, knihu v originále si dokážu přečíst, přestože neumím několik slovíček, zvlášť hovorových. Ale hlavnímu smyslu rozumím, rozeznám i idiomy.
  2. poslech… pouštím si videa o vesmíru, o zvířatech a vím, o čem tam mluví, držím se toho. Nerozumím každému slovu, ale významu ano.
  3. mluvení - docela umím plynule, používám podmínkové věty, sem tam idiomy, znám i dost frazovych sloves. Učitelka říkala, že se nemam ničeho bát, je přesvědčená, že dosáhnu vysokého skóre.
  4. psaní - podle učitelky jsem spisovatelka, nemám tam ani chyby, jenom malé, ne fatální.

Takto to vidím.
Bojím se, že to zítra nedám a odnesu si B1 nakonec.
I když obecně jsem B2, no… děsí mě ten test, co mi utekl o bod. Byl to ale jeden test mezi třeba 10.

Mohu se zeptat, co si o tom myslíte?
Máte s těmito testy nějaké zkušenosti?
Děkuji za jakoukoliv informaci.
Mějte se krásně.

off topic, jaké idiomy používáš v běžné konverzaci? to snad téměř nepoužívám ani v češtině :-)

Podle mě jsi nervózní, co se stane, když to složíš na B1? O nic nejde ne, udělej si hezký večer a hoď se do klidu :-)

Předpokládám, že sis ten test, co jsi složila nejhůř prošla a stejné chyby znovu neuděláš :-)udělej si dnes ještě jeden cvičný pro jistotu a pak to už neřeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
5.11.21 17:19

Postavila ses k tomu očividně zodpovědně. FCE není těžká zkouška. Mám ji ( pak jsem si dělala i ty ostatní). Pokud umíš to, co píšeš, bude to OK. Fakt se tomu potom zasměješ, uvidíš. Věř mi, ABSOLUTNĚ se nemáš čeho bát!!! Předpokládám, že systém zkoušky máš natrénovaný, tak klid. Mně tŕeba některá cvičení přišla těžší než pak na ostro u zkoušky. Dej si čokooládu, odreaguj se. Už se dneska neuč, ať nejsi přehlcená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
5.11.21 17:40
@SibyllaTrelawney píše:
Postavila ses k tomu očividně zodpovědně. FCE není těžká zkouška. Mám ji ( pak jsem si dělala i ty ostatní). Pokud umíš to, co píšeš, bude to OK. Fakt se tomu potom zasměješ, uvidíš. Věř mi, ABSOLUTNĚ se nemáš čeho bát!!! Předpokládám, že systém zkoušky máš natrénovaný, tak klid. Mně tŕeba některá cvičení přišla těžší než pak na ostro u zkoušky. Dej si čokooládu, odreaguj se. Už se dneska neuč, ať nejsi přehlcená.

Umím to. Mně nepřijde taky moc těžká, akorát jsem si dělala jeden test a o bod mi to uteklo. Sestával ale jenom z poslechu a UOE. UOE jsem zvládla na 44/72, poslech na 15/30, nesedlo mi doplňování a potom ten rozhovor.
Jinak mívám i ten poslech kolem 23 bodů ze 30, UOE mám kolem 50 bodů průměrně.
Psaní mi prý jde podle učitelky, sama myslím, že dokonce mi jde lépe psát slohovky v angličtině než v češtině. A mluvení… Učitelka říká, že se nemám čeho bát.
Mám strach, že mi to nesedne.

Děkuji za radu. Doufám, že to bude také lehčí než zkušební testy. Jsem slyšela, že ty zkušební testy nebyly použity, jsou udělaný jenom pro procvičování.
Jaký grade jste dostala Vy? Já mám doma a průměrně B. Ale nevím…
Co když mi to nesedne a dají mi B1?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
5.11.21 18:40

@Mia2020 Měla jsem A, ale asi jen o 1 bod. Neboj se toho, opravdu. Se mnou v kurzu dělali zkoušku objektivně horší studenti, a udělali. Důležitý je ten součet a průměr, ne? Takže naženeš body na tom, co ti jde. To bys musela mít nízké hodnocení u všech částí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
5.11.21 20:55
@SibyllaTrelawney píše:
@Mia2020 Měla jsem A, ale asi jen o 1 bod. Neboj se toho, opravdu. Se mnou v kurzu dělali zkoušku objektivně horší studenti, a udělali. Důležitý je ten součet a průměr, ne? Takže naženeš body na tom, co ti jde. To bys musela mít nízké hodnocení u všech částí.

To znamená, že bych musela pod těch šedesát procent udělat většinu, nebo všechno?
Třeba bych udělala pod 60% UOE, poslech, psaní i mluvení. Já právě nedělala žádný kurz, takže nemohu posoudit, jak na tom jsou ostatní.
Paní učitelka mi jenom říkala, že co se týče mluvení, jsem na tom lépe než moje kolegyně, tak uvidíme zítra.
Paradoxně jsem nyní v klidu.
Nechápu, co se stalo, ale děkuji Vám každopádně za pomoc a za radu.
Přeji příjemný zbytek večera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
6.11.21 14:24
@SibyllaTrelawney píše:
@Mia2020 Měla jsem A, ale asi jen o 1 bod. Neboj se toho, opravdu. Se mnou v kurzu dělali zkoušku objektivně horší studenti, a udělali. Důležitý je ten součet a průměr, ne? Takže naženeš body na tom, co ti jde. To bys musela mít nízké hodnocení u všech částí.

Dneska je po zkoušce. No…bojím se, že bude B1. Poslech mi moc nesedl a i UOE a reading jsem zkonila. Možná vlastní vinou, prohodila jsem si dvě cvičení a špatně je zaznamenala.
Uvidíme. Nicméně co se týče mluvení, myslím, že dobrý. A ani writing není tragédie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
6.11.21 21:56

@Mia2020 Jestli je to špatně zaznamenané, tak to asi není úplně dobré… doporučuju příště zkoušku na počítači. To je škoda. Však uvidíš. Před zkouškou doporučuju aspoň krátký kurz v jazykovce, kde budeš zkoušku skládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
6.11.21 22:42
@SibyllaTrelawney píše:
@Mia2020 Jestli je to špatně zaznamenané, tak to asi není úplně dobré… doporučuju příště zkoušku na počítači. To je škoda. Však uvidíš. Před zkouškou doporučuju aspoň krátký kurz v jazykovce, kde budeš zkoušku skládat.

Naštěstí jsem však udělala speaking. Už víme předběžně výsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
7.11.21 07:20

@Mia2020 Jakto předběžné výsledky? Zkouška se posílá do UK a po skončení testu do ní nesmí nikdo nahlédnout, ani zkoušející. A výsledky ví člověk tak za měsíc nejdřív… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
7.11.21 07:28
@SibyllaTrelawney píše:
@Mia2020 Jakto předběžné výsledky? Zkouška se posílá do UK a po skončení testu do ní nesmí nikdo nahlédnout, ani zkoušející. A výsledky ví člověk tak za měsíc nejdřív… :nevim: [/citace

No… mluvila jsem plynule, používala jsem tam složitější gramatické jevy, moje partnerka také.
Paní se na nás usmála, když jsme odcházely a řekla, že great.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
7.11.21 18:59

Dělala jsem si nyní doma cvičný CAE test… a s odřenýma ušima jsem udělala. Nechápu tedy, co jsem blbla na těch FCE…doma nemám problémy a tam asi dostanu úroveň B1. Jsem opravdu trdlo.
No. Příště budu mít poučení. Roli v tom sehrála moje nervozita a zmatkování.
Pokud by to dopadlo opravdu nejhůř, buď bych si zopakovala FCE, nebo bych se pořádně připravila na CAE.
Uvidíme…
Ale moc Vám chci poděkovat za podporu, vážím si toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat