Jsem divná já?

402
14.5.17 14:31

jsem divná já?

Ahoj,

jen by mě zajímal váš názor na věc, mám 16m chlapečka, už několikrát se mi stalo, že se do mě pustila nějaká matka či něco odvětila..
dnes mě to ale vytočilo.

Byli jsme na hřišti a malý šel jedné holčičce, cca 2 a půl let a ta tam tak seděla na trávě a v ruce lopatku, malý měl taky svoji, ale nechal ji na písku a šel se projít a došel k té holčičce, já v jeho závěsu a nic neudělal, jen k ní přišel, sedl si vedle a hrál sis kamínky a po chvilce se natáhl po té lopatce, já mu řekla, nene, to se nedělá, nebewr holčičce, tak toho nechal, já něco hledala v kabelce a zas to zkusil, ale ne nějak agresivně, prostě se natáhl a držel tu lopatku spolu s holčičkou, nerval ji to z ruky a v tom než jsme mu stačila říct, že se to nedělá povídá ta matka ochranářka, ty jsi ale ošklivej zlobivej chlapeček, necháš to Amálce a lehce ho pratila přes prsty, jako mně to přišlo přes čáru, trochu jsme se s ní chytla..

za prvé si myslím, že ještě moc nerozumí, že něco je něčí a ne jeho za druhé si myslím, že pokud to není vyloženě agresivní či to nedělá pořád (brát někomu hračky dokola), tak moc nezasahuji, když je např. na písku běžne si děti berou hračky, když vidím, že je tam nějaký solista zasahnu a nebo, když to dělá opakovaně, tAK PŘIJDU A VYSVĚTLÍM, ŽE TOHLE NE, ALE JAKO TOHLE?

nebo v herničce se mi už stalo, že malý k někomu přišel, je kontaktní hodně, k chlapečkovi a pohladil ho po rameni a matka hned, hlídejte si to dítě, jako co mu dělal, pohladil ho, co je na tom špatně? minule na písku měl chlapeček autíčko a nechal ho tam, malý se po nem natáhl a chtěl si s ním hrát a taky jedna z matek, Davídku hlídej si autíčko, už to ho tu bere chlapeček a přilítla a malýmu ho vyrvala z ruky, mně to přijde ulítlé, jsou to děti, ne? když si někdo půjčí naší hračku, tak v pohodě, já tohle prostě nějak neřeším, když jde o takovou drobnost, malý kolikrát někde něco nechá a jde jinam a když vidím, že se po tom natáhne jiné dítě rozhodně nepřiskočím a nevezmu mu to s tím, že je to naše autíčko/lopatka, kdyby aspoň to řekla slušně či něco, ale člověk ani nestihne zareagovat a už ty matky se přiřítí jak kdyby to dítě dělalo kdo ví co..manželovi se taky posledně stalo, že ho sjela nějaká matka, na písku si malej hrál s bábovičkama a prostě sio někdy hraje tak, že je jen vysypává, prostě 16 m no..a byl tam asi3 leták a on neumyslně prostě vysypal bábovičku mu na nohu - na botu, prostě chlapeček vedle něj seděl a malej sypal a nějak si nevšímal, že je tam něčí noha..manžel seděl opodál na lavičce, už mu nejsme furt za zadkem, když je na písku, prostě na něj koukal, že si hraje s pískem, v tom na něj začala matka toho tříletáka, že si musí manžel všímat co dělá jeho dítě, že má kluk celou nohu od písku? divný, když byl na pískovišti a pak na toho kluka řvala něco, že at není na písku, že se ušpiní at jde na prolézačku a chudáka ho odtáhla, že na písku teda ne..tak já nevim, to je furt něco, to se ten světzbláznil už uplně? nebo my děláme něcošpatně? jako kdyby mu to sypal schválně třeba na hlavu, ale prostě rok a čtvrt starý dítě si hraje a sype si písek :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8234
14.5.17 14:41

Přesně z tohohle důvodu jsem nikdy s dcerou nechodila na veřejné pískoviště, měla svoje doma a byl klid. Asi bych tu co ti plácla malého taky měla chut plácnout, některé děti zlobí, to jo ale v životě bych si nedovolila plácnout cizí dítě a to tvoje je ještě malé a podle toho co píšeš tak nedělalo nic strašného. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2947
14.5.17 14:42

Ano máte pravdu. Svět se zbláznil a každá druhá matka má pocit, že její dítě je pupek světa. U nás na se na hřišti vysypou balbovky a děti si hrají dohromady. Přeci je pro ně zajímavá cizí hračka, protože je nová. O hysterce co vyčíta písek na botě v pískovišti se nevyjadřuju. Ale ta kráva (a to ty chudiny krávy urážím) co tvého syna potrastala, to mě teda vytočilo. Jak si něco takového mohla dovolit k cizímu a ješte k tomu tak malému dítěti?! :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
14.5.17 14:45

Některé dnešní matky jsou hrozný hysterky. :roll: aby se všechny nepos…
Chápu, že už si říkas, jestli je Tohle normální. Podle mě ne. Taky nevidím důvod, proč někoho hned okrikovat, když o nic nejde. Někdy takhle sleduju matky tady u nás na pískovišti a můžu říct, že už teď se „bojím“ až malej začne na pískovište chodit. Jsou všechny asi úplně střelený. Rvou se tam i bábovky spis dospělí než děti. No kde to žijeme :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1258
14.5.17 14:46

@ahhotep nejsi divná, jsi normální. Prostě dle mého jsou některè maminky dost přecitlivělé, dětem stojí za zadkem, nenechají je nic si vyřešit samotné. Já bydlím na vesnici, sousedi nemají plot a mají skoro stejně starého chlapečka, hračky všude. Malá prostě jde, zahodí kolo, půjčí si odrážedlo, chlapeček si zase půjčí její kolo apod. Mně i sousedce to přijde normální, děti vychováváme v tom, že hračky se půjčují. Beatka je taky hrrr, děti objímà a hladí po ruce a teda nikdy ji nikdo neokřikl, spíše naopak. Já bych se na ty asociální maminky vyprdla :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8234
14.5.17 14:47

@berusa.m To mě taky vytočilo, fakt bych jí asi taky plácla, jak si tohle může někdo dovolit :? A ještě takového bobka malinkýho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

No fakt divné matky mate ve městě. Můj syn má 17m a tohle neznám. Maléj si půjči hračku a nebo on někomu, něco půjči v pohodě. Jsou to přece dětí…Jako kdyby si meléj hral s lopatkou a příšlo by tam jiné dítě, tak tomu ditěti dam něco jiného, ale určitě bych nerikala ošklivej chlapecek atd…No asi bych to nějak slušně řešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane

Jednou by mi nějaká slepice plácla syna nebo mu nadala že je zlý, ošklivý a bůhví co… :cert: :cert: to by měla vidět co bych udělala já jí.. na tohle jsem fakt háklivá, jsi v právu

• Nahlásit
  • Citovat
3117
14.5.17 14:53

Můj syn je takový neprůbojný a až moc hodný. Hraje si pouze s hračkami, které si na pískoviště přinese. Většinou bagr, jeden. Téměř vždy se najde někdo, kdo mu ho vezme. Syn nikdy nepláče, nedělá scény, jenom smutně kouká a mě už začíná štvát, proč, že mu to pokaždý musí někdo brát. Nikdy, nikdy bych si ale nedovolila být na cizí dítě ošklivá, ani mu hračku zpátky hned brát. Podle situace řeknu synovi, aby si třeba hračku vzal, že už jdeme, nebo uděláme nějaký change, aby se k nám bagr zase dostal. Nemlátím ani svoje dítě, natož cizí a chápu, že nová neokoukaná hračka láká. Syn se snad časem naučí být asertivnější…Tuhle jsem se se synem přemístila z pískoviště na houpačku a bagr dala do kabelky. Pořád se okolo nás motal malý loupežník, co synovi předtím bagr bral a už ho vidím, jak mi sahá do kabelky na zemi pro ten bagr. To jsem mu už tedy řekla nene, to se nedělá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.17 14:53

@ahhotep Tohle opravdu neznám, mám dceru 2,8 na hříštích jsme deně a potkáváme samé normální rodiče. Snažím se aby dcera hračku půjčila, což moc nechce, aby cizí raději nebrala, což ona moc ráda, ale žádný konflikt s jinou maminkou jsem nezažila. Spíš naopak, moje dcera je taková družná, někdy až vlezlá a všechno v pohodě, ale je pravda, že minimálně do těch 2let jsem jí musela být pořád za zadkem, pravě proto abych minimalizovala situace, že někomu hodila písek na hlavu, vyrvala hračku z ruky apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
14.5.17 14:55

Já se s ní chytla a odešla, nestála mi za to, abych se rozčilovala, nesnáším tyhle žabo myší války s těma maminama, navíc malej po nás pokukoval a přišlo mi, že vůbec nechápe, což se mu nedivim :) ale ted si uvědomuji, že to ve mně hlodá hodně..

navíc bych byla ráda kdyby malej zůstal takhle společenský, nechci z něj mít klučinu, co se bojí cizích dětí a brečí pokaždé, když mu vezme někdo hračku, ale teda mám pocit, že dost matek takhle děti vychovává, nesamostatný, bojácný sobečky..doma má hodně věci, ale je fakt těžký s ním tady být, chce hodně ven, má rád nová místa, věci, lidi..ale už teda chodím na hřiště s tím, co zas bude..zlatá vesnice asi..

za mnou, když přijde cizí dítě, pobavim se s nim, pohraju, když chce, ale taky koukám, že lidi často obtěžuje, když malej k někomu přijde a chce se družit, hodně ho ignorují či dávají najevo, abych ho odvedla od nich, přijde mi to líto, si bude myslet, že je to normální se takhle chovat..a bohužel, tady asi je.. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10812
14.5.17 14:57

Upřímně si myslím, že v tomto případě neznalost konkrétního případu z pohledu obou stran může značně zkreslovat.Ono totiž hodně záleží na tom, jak tě ostatní matky vnímají, třeba působíš od pohledu jako potížistka a hádačka, přednaštvaná na celý svět a ostatní matky speciálně ;) Taky občas potkám někoho, o jehož výchově silně pochybuji, ale osvědčuje se mi velký úsměv, asertivita a pokud to nepomáhá (jakože většinou pomáhá),tak se prostě seberu a odejdu, neřeším. Dětem pak vysvětlím, co mi vadilo a proč a je klid ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10812
14.5.17 15:03
@ahhotep píše:
za mnou, když přijde cizí dítě, pobavim se s nim, pohraju, když chce, ale taky koukám, že lidi často obtěžuje, když malej k někomu přijde a chce se družit, hodně ho ignorují či dávají najevo, abych ho odvedla od nich, přijde mi to líto, si bude myslet, že je to normální se takhle chovat..a bohužel, tady asi je.. :,(

Tak na toto pozor! To, ze tobe prijde mile, kdyz se s tebou druzi cizi dite a ze je rozkosne, jak je tvuj syn komunikativni, neznamena, ze to tak maji vsichni.Ja dost casto taky nemam naladu na vlezle deti na pisku. Specialne kdyz mam treba vytazenou knihu nebo resim neco se svymi detmi a nejaky prcek mi zacne vykladat, co bylo dnes ve skolce a jakej ma novej bagr a chce moje adekvatni reakci.
Ani sve deti nenechavam obtezovat cizi lidi-proc? Nevidim duvod, proc by melo me dite vykladat cokoli cizi mamince na pisku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
14.5.17 15:12
@unuděná píše:
Tak na toto pozor! To, ze tobe prijde mile, kdyz se s tebou druzi cizi dite a ze je rozkosne, jak je tvuj syn komunikativni, neznamena, ze to tak maji vsichni.Ja dost casto taky nemam naladu na vlezle deti na pisku. Specialne kdyz mam treba vytazenou knihu nebo resim neco se svymi detmi a nejaky prcek mi zacne vykladat, co bylo dnes ve skolce a jakej ma novej bagr a chce moje adekvatni reakci.
Ani sve deti nenechavam obtezovat cizi lidi-proc? Nevidim duvod, proc by melo me dite vykladat cokoli cizi mamince na pisku :nevim: [/cit
@unuděná píše:
Ani sve deti nenechavam obtezovat cizi lidi-proc? Nevidim duvod, proc by melo me dite vykladat cokoli cizi mamince na pisku :nevim:

ale to já chápu, to já taky ne, někdy, když si chvíli hraje, mám radost, že mám minutku pro sebe, ale když za mnou cizí dítě přijde, nedělám že ho nevidím, to mi přijde hrozný, stačí říct cokoliv, ale ta ignorace je hrozná, každopádně jsem mu dost za zadkem, tak ho odtáhnu pryč, ale malej třeba vezme jablko a snaží se někomu na lavičce ho nabídnout, to dělá, dělí se s jídlem, stačilo by blbý ne děkuji, ale ty lidi a jejich reakce jsou, že dělají, že nevidí či vezmou mobil a koukají do mobilu a zcela ignorují, že je tam malej prcek a říká ňa ňa a dává třeba to jablko, já chápu, že je to nebavía neposadí se z toho na zadek, ale přijde mi to neslušný, neumim si představit, že bych takhle ignorovala cizí dítě, přitom stačíříct jen to ne děkuji, co siz toho to dítě vezme, že je normální takhle druhé ignorovat..navíc to nenechám zajít do situace, že by obtěžoval dlouho, ale není v mých silách zcela zabránit, že prostě k někomu přijde na chvilku, takjsem to myslela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3447
14.5.17 15:15

Jako takhle - máme vlastní písek, tak tohle neřeším. Kdyby mi cizí člověk plavky dítě, a ještě takhle hloupé kecy u toho měl, to by byl vítr.

Na druhou stranu-nase hračky hlídám taky. Často si na ulici hrají děti ze všech baráků a hračky prostě po očku hlídám. A hlavně učím mé děti, že pokud si chtějí půjčit cizí hračku, musí se zeptat a hlavne, pokud uslyší ne, tak prostě ne. A učím je, že i mé děti mohou říct ne a nepůjčit. Půjčování prostě není automatika, taky své věci jen tak na potkani cizím lidem nepůjčuju. Takže není automatické, že tvé dítě něco chce a ostatní mu to dát musi. A ani není automatické, že on musí dát ostatním. Ale plácání přes ruku a komentář o zlobivém chlapečkovi? To bych se fakt naštvala a byla nepříjemná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama