Z výhradní péče do střídavé péče?

Anonymní
11.5.17 22:41

Z výhradní péče do střídavé péče?

Hezký den, zajímá mě jaká je šance, popř zda někdo má…před rokem mi byly svěřeny děti do péče s výslovným souhlasem otce dětí.
Je možné, že kvůli alimentům ex zažádá. Zajímá mě, zda je šance, že by dostal děti do péče střídavé když tehdy souhlasil a kontakt s dětmi má bohatý a dohodou?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26180
11.5.17 22:51
@Anonymní píše:
Hezký den, zajímá mě jaká je šance, popř zda někdo má…před rokem mi byly svěřeny děti do péče s výslovným souhlasem otce dětí.
Je možné, že kvůli alimentům ex zažádá. Zajímá mě, zda je šance, že by dostal děti do péče střídavé když tehdy souhlasil a kontakt s dětmi má bohatý a dohodou?

No, pokud má kontakt bohatý, tak šanci má.
Jestli se mu to vyplatí finančně, těžko říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.17 22:53

@Bábrdl právě tím spíše proč b soud nutil děti pravidelně pendlovat když má kontakt dostatečný? Finnčně určitě, děsně mu vadí že mi musí platit alimenty a jestli mu ted nevyjde snížení věřím že zažádá aby platit nemusel

• Nahlásit
  • Citovat
26180
11.5.17 22:55
@Anonymní píše:
@Bábrdl právě tím spíše proč b soud nutil děti pravidelně pendlovat když má kontakt dostatečný? Finnčně určitě, děsně mu vadí že mi musí platit alimenty a jestli mu ted nevyjde snížení věřím že zažádá aby platit nemusel

To bude záležet na soudci, co vyhodnotí jako v zájmu dětí.
Pokud bude mít děti týden u sebe, tak s nimi bude mít taky náklady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.17 22:56

@Bábrdl to zní vlastně jako by bylo jistější mu děti dávat méně.
Přemýšlím jaký by byl důvod ke střídavce, když bydlíme ve stejné části města a děti si bere často, ale chceme oba aby měli jeden domov. Ale kvůli penězům toho bude schopný. Když už jednou máme rozsudek s jeho souhlasem, nemusel by mít nějaký důvod ke střídavce když mu není styk omezován?

• Nahlásit
  • Citovat
26180
11.5.17 22:58
@Anonymní píše:
Přemýšlím jaký by byl důvod ke střídavce, když bydlíme ve stejné části města a děti si bere často, ale chceme oba aby měli jeden domov. Ale kvůli penězům toho bude schopný. Když už jednou máme rozsudek s jeho souhlasem, nemusel by mít nějaký důvod ke střídavce když mu není styk omezován?

Záleží, jak to soudci vysvětlí. Proč to chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26180
11.5.17 22:59
@Anonymní píše:

Může třeba říct, že mu návštěvy nepřipadají dostatečné a chce se více podílet na životě dětí a rozhodování o nich. Třeba. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
11.5.17 23:48
@Anonymní píše:

Bude se k tomu vyjadřovat i OSPOD. Znám případ, kdy otec dodatečně žádal o větší kontakt s dětmi a OSPOD dal vyjádření, že se změnou nesouhlasí, protože si děti již na daný režim (rozšířené péče) zvykly. Tak asi tak… tohle se nedá nijak moc předjímat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
12.5.17 00:22

A to si jako myslí, že když bude střídavka děti budou jíst vzduch a oblečení na nich samo vyroste a hygiena a jiné potřeby spadnou z nebe? Naopak ta střídavá péče ho výjde minimálně jednou tolik. Tak když se chce škubat o pár tisícovek tak ať si jich tedy zaplatí dvakrát tolik. Sedni a sepiš přibližně výdaje na děti. Vynechat třeba jídlo, ale boty, oblečení, kroužky, školní potřeby a výlety, sezónní oblečení a prostě všechno a vyděl to dvouma a předložit mu jak měsíční tak i roční náklady na děti a k tomu ať si přičte jídlo, zvýšenou taxu na službách, dopravu do školy či kroužků, semtam léky plus na každé tak dva tisíce na nečekané výdaje. Ať vidí jak se mu to oplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1372
12.5.17 07:05

Tak ale pokud jsou děti u otce hodně, třeba třetinu doby co jsou u matky, tak žádost o snížení chápu. Předpokládám, že je taky nenechává o hladu, vozí je do školy, asi má i koupené náhradní oblečení, hračky.??? Nevím kolik platí a kolik chce platit, jestli se podílí na platbě kroužků, nadstandardních výdajů etc, ale pokud jo a zároveň jim u sebe platí vše, se snížením bych, i asi v zájmu toho, aby děti měly jeden domov, souhlasila. Samozřejmě s nějakým rozumným.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57459
12.5.17 10:25
@Anonymní píše:

a souhlasila bys se současným režimem kontaktu s otcem, ale aby to bylo v prácním upořádání střídavé péče?
Kolik je dětem, jak daleko od sebe bydlíte, co chtějí děti a hlavně- co znamená bohatý kontakr přesně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57459
12.5.17 10:27
@Anonymní píše:

důvod? třeba že chce od děti pečovat, ne jen s e s nimi stýkat. Peníze do nich vrážet osobní péčí, ne platbou matce. Že chce být s nimi v častějším kontaktu, hce s nimi zažívat i ranní a večerní rituály ve všední den…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.17 18:45

Asi tAKTO…když děti má bydlí s nimi stejně u otce, až od doby co zažádal o snížení je s nimi sám. Nekoupí jim navíc nic, nějaké oblečení ve smyslu pár kouků spodního prádla a pyžamo má to koupil jeho otec. Jinak i veškeré léky atd musíme vždycky vozit, nekoupí si ani kapky do nosu.
Platí nyní přes 7 tis, chce platit 3. to mi přijde uhozený úplně. Žádné platby mimo alimentů dávno neplatí, přestože v soudní dohodě to bylo, že na mimořádné výdaje bude přispívat se tak již dávno neděje

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.5.17 18:46

Bydlíme ve stejné části města, pět minut autem, dvě zastávky mhd.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.5.17 19:50
@Anonymní píše:
Asi tAKTO…když děti má bydlí s nimi stejně u otce, až od doby co zažádal o snížení je s nimi sám. Nekoupí jim navíc nic, nějaké oblečení ve smyslu pár kouků spodního prádla a pyžamo má to koupil jeho otec. Jinak i veškeré léky atd musíme vždycky vozit, nekoupí si ani kapky do nosu.
Platí nyní přes 7 tis, chce platit 3. to mi přijde uhozený úplně. Žádné platby mimo alimentů dávno neplatí, přestože v soudní dohodě to bylo, že na mimořádné výdaje bude přispívat se tak již dávno neděje

Ha, ha, ten tvůj se asi kámoší s mým ex. :lol: To je taky takovej vtipálek.
Začalo to tím, když jsem vloni neudělala jednu věc, co on chtěl a tím jsem ho naštvala. Tak si zažádal o střídavou péči. Tu by dostal, sociálka s tím neměla problém a děti jím taky byly naočkování. Ale dva dny před soudem mi volal a strááášně se chtěl dohodnout a už střídavku nechtěl. Tak k soudu už jsme šli s dohodou, že ne teda střídavá péče, ale bude je mít každý víkend. Chtěl samozřejmě snížit alimenty, ale soudkyně říkala, že ona to řešit nemůže a ať si podá návrh na snížení, ale že pochybuje, že mu to někdo sníží, že to není v zájmu dětí.
Takže si podal návrh na snížení ze šesti tisíc (dvě děti) na tři. :mrgreen: To mu samozřejmě neprošlo, čekala jsem, že se odvolá, ale nic. No a hned, co přišel rozsudek, tak mi volá a normálně mě vydíral, že pokud nebudu souhlasit se snížením na čtyři tisíce, tak znova zažádá o střídavou péči a děti budou chodit do dvou škol. :roll: No debil.
Jo a dětem taky nic nekupuje, dokonce mu tam musím posílat oblečení, protože to, co tam má, už je dětem malý a on nemá na to, aby jim kupoval nový. Takže už jsem posílala tepláky, boty, plavky apod. :roll:
P.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama