Pro prarodiče od přítele jsem divná

Anonymní
10.10.20 00:04

Jsem divna pro prarodice od pritele

Zdravim takhle pozde, ale poprve jsem byla na navsteve u prarodicu od pritele a jsem podle nich „divna a nenormalni“ protoze jsem se zminila, ze nejim temer veprove maso. Udelali nam rizky a ja poprosila jen kureci, ze veproveho jsme odmala prejezena( vesnice, zabijacky) a ze si dam akorat na silvestra ovar a semtam sunku. Doma si veprove nepripravuji vubec a pritel to ani nevyzaduje, kdyz chce tak si ho da v hospode. No a pred hodinou prisel pritel s tim, ze babicka poslala smsku, jestli nejsem nahodou v nejaky sekte, ze veprove je preci nejlevnejsi, nejvetnejsi maso, co chutna kazdemu. A ja si ted pripadam jak exot, nevim co bych delala kdybych byla veganka. Babicka jeste pri odchodu rikala, ze se tesi az se s pritelem uvidi na svatky a rekla to v jednotnem cisle. Radu asi nechci, jen se sverit. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16224
10.10.20 00:09

Takovou malichernost bych vůbec neřešila, staří lidé mají priority jinak, za nich se jedlo všechno, prostě se jim to zdá divné, no a co jako?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
10.10.20 00:11

Já nemusím držet dietu, jen nemám ráda králíka😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
10.10.20 01:02

Fuuuuj vepřové řízky. :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
10.10.20 01:08

Já taky nesnáším vepřové a poslední dobou mám odpor ke všemu masu, takže si dávám je štávu :lol: Jsou staří, neřeš to, nechápou to. Prošli si jiným režimem, maso bylo echt, často podpultovka. Ať přítel řekne prarodičům že jsi o nich mluvila moc hezky, nejak jim třeba podleze a ty příště raději nevybírej, ať z toho pak nemáš černé svědomí :think:. Byla to první návštěva, neviděla bych to tak černě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9569
10.10.20 06:30

To vůbec neřeš :) je to drobnost. Moji prarodiče některé naše postoje ke stravě zvlášť dcery také nechápou, vyrostli v něčem jiném tak proto. Normálně bych to prarodičů s úsměvem vysvětlila, oni to stráví :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 07:26

Maso vůbec neřeš, to je prkotina.
A jednotné číslo - třeba u přítele doma se mluví v jednotném čísle pořád, např. někde jsme s když volá jeho mamka, tak se vždy zeptá: „Kdy se vrátíš?“ Strašně mě to irituje, ale není to nic proti mně. Snažím se to odnaučit aspoň přítele :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
914
10.10.20 07:38

Já taky vepřové nejím, smrdí mi :nevim: jen občas paštiku, párek… kazdej má preci něco, co mu nechutná nebo co nemusí, nepřijde mi na tom nic divného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
10.10.20 07:39
@Anonymní píše:
Zdravim takhle pozde, ale poprve jsem byla na navsteve u prarodicu od pritele a jsem podle nich „divna a nenormalni“ protoze jsem se zminila, ze nejim temer veprove maso. Udelali nam rizky a ja poprosila jen kureci, ze veproveho jsme odmala prejezena( vesnice, zabijacky) a ze si dam akorat na silvestra ovar a semtam sunku. Doma si veprove nepripravuji vubec a pritel to ani nevyzaduje, kdyz chce tak si ho da v hospode. No a pred hodinou prisel pritel s tim, ze babicka poslala smsku, jestli nejsem nahodou v nejaky sekte, ze veprove je preci nejlevnejsi, nejvetnejsi maso, co chutna kazdemu. A ja si ted pripadam jak exot, nevim co bych delala kdybych byla veganka. Babicka jeste pri odchodu rikala, ze se tesi az se s pritelem uvidi na svatky a rekla to v jednotnem cisle. Radu asi nechci, jen se sverit. Dekuji

Stačí když počkáš až bude válka a nedostatek jídla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5670
10.10.20 07:41

Ja nevim, i kdyz si veprove sama nevaris a nekupujes, mohla jsi ho tam pro jednou snist, zvlast kdyz jis nekdy sunku a ovar. Treba kureci nemeli pripravene a zaskocilo je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
10.10.20 07:49
@jannina1 píše:
Ja nevim, i kdyz si veprove sama nevaris a nekupujes, mohla jsi ho tam pro jednou snist, zvlast kdyz jis nekdy sunku a ovar. Treba kureci nemeli pripravene a zaskocilo je to.

Jo, taky miluji, když návštěva „musí“ mít něco extra, aniž by k tomu měla zdravotní důvod. A ideálně pokud to nenahlásí dopředu :zed: Shánět a dělat pár jídel navíc je super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
10.10.20 07:53
@Celeana píše:
Jo, taky miluji, když návštěva „musí“ mít něco extra, aniž by k tomu měla zdravotní důvod. A ideálně pokud to nenahlásí dopředu :zed: Shánět a dělat pár jídel navíc je super.

A tak já nevim, proč by se měl někdo premahat a jist něco, co proste nejí. Ze nejí vepřové mohl říct babičce chlap, a když to neřekl, mohla si dat proste jen přílohu nebo třeba vajíčko. Byt babičkou, sprdla bych vnuka, že mi to neřekl, to není vina te holky přece :nevim: jak ona asi měla tu paní kontaktovat, když ji neznala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14237
10.10.20 08:01

No tak já pochopila, že bylo na výběr z vepřových a kuřecích řízků. Někdo to tak pro návštěvy dělá, váhy byl výběr.
Jinak si z toho nic nedělej, staří lidé mají různé představy o tom, co je „normální“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16975
10.10.20 08:06
@Celeana píše:
Jo, taky miluji, když návštěva „musí“ mít něco extra, aniž by k tomu měla zdravotní důvod. A ideálně pokud to nenahlásí dopředu :zed: Shánět a dělat pár jídel navíc je super.

Já tohle znám, nejím kachny. Prostě to do sebe nedostanu, už jen ten “pach” mi vadí. Taky důsledek dětství na vesnici. Prarodiče měl upozornit vnouček. Ale jinakje to prkotina, prarodiče mají o čem kafrat… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12661
10.10.20 08:08

Malichernost…ale jako asi by to chtelo zapracovat na komunikaci, to jo. Kdyz te pritel bere k nekomu na jidlo, mel by dopredu rict, ze neco nejis. A ty kureci tam meli taky? Pac me zase prijde blbe si rikat o jine jidlo, pokud neni vyslovene udelane, nejsou restaurace, ze :nevim: Ja talk jednou byla u vzdalene rodiny, poprve, meli zrovna kralika, no holt jsem rekla, ze to bohuzel nejim, ale nediktovala jsem si, co jineho mi maji udelat, oni teda jeste neco meli, jinak jsem byla smirena s tim, ze budu jen o priloze.

A jo no, pro lidi, kteri treba zazili, ze jidlo nebylo, je tohle „vymysleni si“ divne, to pust z hlavy, jina generace no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama