Jsem hlavně maminka :-D :-D :-D

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
brulinka
Ukecaná baba ;) 2201 příspěvků 16.10.14 17:30
jsem hlavně maminka :-D :-D :-D

Hezký pod večer Vám všem.
Hodně se setkávám s frází „jsem hlavně maminka“ nebo „jsem hlavně matka od rodiny“ a teď jsem se setkala s frází „myslela jsem, že jste maminka“… Prosím Vás co to má znamenat? Mám takový pocit, že když se někdo brání, tak použije tuhle trapnou frázi.. Jakože jsem hlavně maminka od rodiny, a proto si mlžu dělat co chci a všichni mě musí chápat.
Už mi tak připadá že „maminka“ rovná se „blb.ka“.. Tím se nechci nikoho dotknout.
Já jsem především žena a zároveň matka, manželka, dcera, kamarádka atd atd.. Nejsem teda hlavně maminka od rodiny! :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sany80s
Kelišová 6989 příspěvků 16.10.14 17:32

Takhle vytržené z kontextu to nedává vůbec žádný smysl.

ana11
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 16.10.14 17:33

Pro některé ženy je mateřství zřejmě smysl života, tak to chápu já. Pak se nemůžou divit, když se podobně prezentují na pracovním pohovoru, že je případný budoucí zaměstnavatel ponechá jen v roli té maminky, nikoliv své zaměstnankyně :mrgreen:

Šarlota4
Extra třída :D 10673 příspěvků 16.10.14 17:34

V jake situaci jsi to slysela? Ja to nikdy od nikoho neslysela :nevim: z toho prispevku neni jasny kontext

kitty123
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 16.10.14 17:36

Jsem na matersky tak jsem ted predevsim matka :D ja to ale vubec nechapu, jak je to mysleno, co te na tom stve a za pet let jsem to nikdy neslysela :nevim:

Aneta100
Kecalka 309 příspěvků 16.10.14 17:37

A proč kvůli takové věci zakládáte diskuzi? :-) Přijde mi to zbytečné, je to jen váš názor :nevim:

Melody 4
Extra třída :D 11693 příspěvků 16.10.14 17:39

Nechápu jak je to myšleno, jedno vím určitě, hlavně spisovatelka nejsi :D

tterka
Kelišová 5424 příspěvků 16.10.14 17:43

Dostala jsem takovou destičku na které je napsáno „Mě už nic nerozhodí, jsem MATKA“
A chápu to asi nějak takhle:

https://www.youtube.com/watch?…

Elen8
Extra třída :D 13009 příspěvků 16.10.14 17:44

Také jsem nikdy neslyšela a ani nepoužila ;-)

Kakachna
Extra třída :D 11413 příspěvků 16.10.14 17:47

Podle mě je to hlavně výmluva a záminka. Taky znám jednu (díky Bohu, že jen jednu) takovou. Ta tyhle fráze používá v různých situacích:

1. Když něco nechce dělat (někam jít, pečovat o sebe atd.), tak to používá jako že matky tohle dělat nemůžou nebo dokonce jako důkaz, že ona je dobrá matka, protože to nedělá.
  2. Když chce, aby ostatní skákali, jak ona píská. Ona je matka, tudíž ona určuje kdy se co bude dít, kde se co bude dít… Prostě toho zneužívá.

Pro mě je mateřství přirozená součást života, ne nějaká výsada nebo období, kdy nemusím dodržovat pravidla, co dříve jo.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17672 příspěvků 16.10.14 17:47

@brulinka

Už mi tak připadá že „maminka“ rovná se „blb. ka“.. Tím se nechci nikoho dotknout.
Já jsem především žena a zároveň matka, manželka, dcera, kamarádka atd atd.. Nejsem teda hlavně maminka od rodiny! :nevim:

A pointa? Někdo se ptal?

marcellia
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 16.10.14 17:51

Záleží na tom, v jakém kontextu to je použité. Musí to dávat trošku smysl, pač jinak tady nikdo moc nechápeme, vocogou 8)

brulinka
Ukecaná baba ;) 2201 příspěvků 16.10.14 17:55

Jasně musím k tomu napsat situace :mrgreen: :kytka:
Strhne se někde nějaká diskuse (já se neúčastním),kde „maminka“ napíše něco co není pravda, někdo ji tam napíše, že je to jinak a odpověď je : Tak já nevím, jsem hlavně matka od rodiny. Další situace, někdo přijde někam pozdě, na sraz prodeje, a když si paní stěžuje, že tam nepřišla nebo tak, opět je odpověď Jsem hlavně matka od rodiny a musela jsem to a to. A teď věc co se týká trochu i mě. Komentovala jsem něco, a jedna matka mi napsala do zpráv, něco nepěkného k tomu příspěvku, tak jsem ji napsala ať mě neobtěžuje, že se klidně může vyjádřit veřejně. A zase odpověd „myslela jsem, že jste maminka“ (Prosím nejedlo se o žádný kontroverzní příspěvek, hodně lidí se mnou sdílelo tentýž názor)

No, ale s tou to frází se setkávám hodně často, a docela mi vadí.

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 16.10.14 18:04

Má sestra velmi ráda používá… ale já mám 2 děti. Omlouvá tím v podstatě vše :mrgreen: Tak jsem jí na to kolikrát odpověděla, at si požádá o invalidní důchod, když mít 2 děti je taková zátěž.

Malaga
Nadpozemská drbna 25350 příspěvků 16.10.14 18:07

Co se týká „matek generálek“ - tyhle móresy měla kdysi mladší kolegyně v práci - ze své pozice matky tří dětí měla tendence všechny stavět do latě a strašně se jí dotklo, když jí bylo řečeno, aby si vychovávala svoje děti a ne dospělé svéprávné lidi na pracovišti…
A pak další skupina - „ale já jsem matka“ - jako reakce, že by dotyčná měla mít nějaké výhody. Nějak zapomněla na to, že to bylo její rozhodnutí stát se maminkou a ostatním po tom nic není, jak to ona má…
Jinak naštěstí většina maminek jsou normální ženy ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >