Jsem málo chápavý?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3.1.22 23:05

Jsem málo chápavý?

Ahoj dámy,
potřeboval bych se zeptat na názor něžného pohlaví k jednomu manželskému konfliktu. Já si myslím, že vše žena hodila neprávem na mě a nechci to akceptovat, ona si pochopitelně myslí opak.
Při vyjíždění z garáže žena rakví narazila do vrat, které z nějakého důvodu úplně neotevřela, nevšimla si toho a začala vyjíždět. Mě pak naštvaná volá, že spěchá a neví co s tím. Naštěstí jí s tím pomohl lidi, co byli poblíž, odjela, a ve druhém telefonátu mi řekla, že to prostě neviděla, nemůže za to a že za to můžu já, protože jsem včera rakev neodmontoval a ať koupim novou rakev a opravím vrata.

Oba hovory jsem vydržel bez poznámek (to mi dalo zabrat) a po několika hodinách doma přišla s tím, že to byla chyba nás obou. Řekl jsem, že se to může stát a o tu škodu samotnou nejde (a nevyčetl jsem vubec nic), ale že se moc nemůžu srovnat s jejím přístupem do telefonu a že fakt na své straně moc chybu nevidím. Ano, mohl jsem rakev sundat včera, ale to přeci nemůže být příčina všeho, s rakví jezdí plnou aut do garáže. Na to jsem dostal jasnou odmítavou a naštvanou reakci.

Pár faktů okolo:

• jela k doktorovi a byla opravdu nervózní
  • včera jsme o sundání rakve mluvli z jiného důvodu
  • auto musela celé obejít, než nasedla, rakev by měla vidět

A teď pojďte do mě, ať můžu zkusit pochopit její pohled.
Fakt si myslíte, že je vina na mé straně? Je na místě to spolknout kvůli nervozitě, hormonům, atd?

Díky za názor!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2729
3.1.22 23:12

No samozřejmě že je to tvoje vina! Koukej koupit novou rakev, opravit vrata a omluvit se za způsobené příkoří :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
3.1.22 23:14

Vase zena neumi proste uznat svou chybu. Asi ma ten pocit, ze je/musi byt dokonala a ze pokud udela chybu, nebude najednou tak uzasna, ze si z ni budete delat srandu, ze je treba spatna ridicka, a zkratka to jeji ego neuneseY Ona moc dobre tusi, ze to je jen jeji chyba, proto to nakonec prehodnotila tak, ze je to z casti i jeji chyba. Proste ji nedoslo, ze ma rakev na aute, tedy ze ma vyssi auto, vrata otevrela jen tak, jak je zvykla, jak se vejde a problem byl na svete. Mela by se tomu zasmat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1567
3.1.22 23:16

Přestala bych řešit, čí to byla vina. Prostě se stalo a stejně tím, že budete házet vinu jeden na druhého, nic nezměníte. Akorát se budete hádat. Jinak dle mého názoru, to byla chyba manželky. Ona řídila auto a měla si zkontrolovat, v jakém stavu je a zda tam rakev je nebo není.

Příspěvek upraven 03.01.22 v 23:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34615
3.1.22 23:16

Jasně že rakev musela vidět, to by snad neviděl jen slepej, ale neuvědomila si to. Klidně by se to mohlo stát i mně, jsem taky roztržitá. Takže vinu bych viděla spíš na její straně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
3.1.22 23:25

Tohle chování bych se snažila odbourat a přimět ji k omluvě. My si doma jeden druhého vážíme a umíme se omluvit, když se stane chyba. Shazovat tu chybu na druhého a po tom co si to uleží v hlavě se neomluvit za reakci ale shodit to jen na společnou chybu? No.. Tohle chování se mi nelíbí, nevím proč bych ho měla třeba já akceptovat, čas na uklidnění a omluvu byl a za svoje chyby je třeba se omlouvat a ne dělat z toho kolektivní vinu. Asi bych s vaší ženou nemohla žít pokud se takto chová ve více věcech. Taky se mi stalo že jsem nabourala auto. Nová garáž, nekoukala jsem. Taky nejdu za manželem a neřeknu mu že je to jeho chyba, protože se mnou měl nacvičit parkování. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4891
3.1.22 23:27

Ano byla to její vina. Očividně to nechce uznat na 100% a tak přišla s kompromisním řešením á la „je to vina obou“, aby neztratila tvář, ale zároveň trošku ustoupila. V tuto chvíli to už nemá smysl řešit. Škoda byla napáchána, je třeba to opravit a ona si příště už dá pozor. I když teda rakev na autě nejde přehlédnout… Na druhou stranu, jestliže byla rozhozená tak možná v autě než začala vyjíždět, tak zapomněla, že ji tam má. Já takhle zapomněla, že mám na střeše auta kola a jala jsem se parkovat u hotelu v Rakousku… Nicméně kdybych je poškodila, tak svou vinu uznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5971
3.1.22 23:29

Také vidím chybu na její straně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6744
3.1.22 23:34

@tomnechapajici není dobré za každou cenu hledat viníka. Když je to tak, jak píšeš.
Tak bych to řekla i ženě.
Pokud je pravda co píšeš, tak jsi projevil dost dobré vůle, aby nedošlo k většímu konfliktu.
Ale pořád tam visí ta skutečnost, že víš, že jsi měl rakev sundat.
Mě by jako ženu zajímalo, proč si to neudělal? Ale vinu bych na tebe neházela.
Snad jen v rozčilení a strachu, že bys hodně vyváděl. Což popíráš. Žena je pravděpodobně naštvaná sama na sebe, protože vznikla škoda, těžko hádat jak velká? I to může být zdrojem jejího neoprávněného vzteku k tobě.
Nesnaž se asi pochopit, proč to tak je.
Důležité je si uvědomit, co u doktora řešila a jaký byl výsledek. I dobrý výsledek je důvod stresu, protože to prostě trvalo třeba dlouho a nervy už pracovaly.
Taky nevíme, jak to máte doma celkově. Zda to je jen úlet, nebo pokračování a hrocení něčeho staršího.
Já bych ženě, řekla že ten telefonní přístup nebyl úplně něco, co bys čekal a ať se pokusí ti to vysvětlit. Zda to třeba bylo z obavy, co bude u doktora?
Ale opravdu ani jeden z vás nehledejte viníka, jinak se to celé pokazí a akorát se pohádáte, což je skrz takovou „blbost“ fakt škoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.22 23:49

@Trojlístek diky, v zásadě řeším do jaké míry mám to ‚telefonní chování‘ tolerovat nebo ignorovat, protože (a možná jsem na sebe jen moc citlivej) mi to zkrátka hodně vadí a nejsem rychlesplachovací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6744
3.1.22 23:57
@tomnechapajici píše:
@Trojlístek diky, v zásadě řeším do jaké míry mám to ‚telefonní chování‘ tolerovat nebo ignorovat, protože (a možná jsem na sebe jen moc citlivej) mi to zkrátka hodně vadí a nejsem rychlesplachovací.

A proč jsi tedy tu rakev nesundal?
Je možné, že v prvním návalu vyjela, protože prostě jsi ji sundat měl.
Tím netvrdím, že tak měla reagovat a přestože s manželem po sobě občas „štěkneme“, tak si dokážeme přes ty všelijaké emoce říct proč.
Nejsem tudíž pro toleranci, ani ignoranci.
Ale já opravdu nevím, jak to doma máte běžně.
S manželem jsme se naučili řešit aktuální „křivdy“, jakmile se tam začne montovat něco nedořešené, tak ty hádky pak nemají konce a řešením je leda oboustranny kompromis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34615
4.1.22 00:00

Vykasli se na telefonni chovani, proste ji rekni ze chybu vidis na jeji strane a zarid opravu. Co uz no, jsou horsi veci na svete a uz se v tom nebabrej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.22 00:05

@Trojlístek protože včera po cestě proběhla debata jestli ji sundáme nebo ne s výsledkem, že radši ano a to z úplně jiného důvodu, než garážové vrata (ono se jí totiž to stejné už jednou stalo). Přijeli jsme pozdě odpoledne domů, auto zůstalo na její přání nevyskládané a zbytek dne jsme strávili s dětma. Ráno beru děti do školy a na rakev tak brzy nedošlo, měl jsem v plánu ji oddělat dnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
4.1.22 00:10
@tomnechapajici píše:

Myslím že tím že nedáš najevo jak ti vadí tohle chování, tak tím dáváš jasný signál že toto chování vůči tobě je tedy vpořádku. Jenže podle mě to pak právě může být problém. když se to nevyřeší jednou (vadí ti to), nevyřeší se to podruhé (stále ti to vadí) tak jednou se to ucho prostě utrhne a bude z toho hádka jako hrom. Ty buď sám sebe dokážeš do konce života usměrnit, abys neřešil, že i když druhý nemá pravdu tak se neomluví. Nebo tvoje trpělivost jednou přeteče, už to bude moc a tohle je to co pak ničí vztahy. Nevyřešené věci co jednomu vadí a druhý to trpí a bojí se jít do konfliktu a vyřešit to na začátku, je to ta komunikace vyříkat si to že tě tohle opravdu trápí. Nejhorší je že čím déle sám sebe člověk tlačí do toho aby nedělal konflikt a neřešil co mu vadí, tím víc si protějšek zvykne. A když si uvědomíš že to tak vlastně do konce života nechceš, tak tvůj protějšek si řekne, že celou dobu je vše ok a najednou ses změnil. Vede to k problémům. Jinak teda vycházím z předpokladu, že to není ojedinělý případ. Pokud je to jen nějaká vyhrocená situace s tím doktorem a tak, tak tam je lepší tomu dát čas a postupovat mírně, ale je potřeba to dořešit ke spokojenosti obou stran. Ne že ustoupíš, žena bude spokojená a v tobě se to bude třeba ještě s dalšíma věcma hromadit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
4.1.22 00:18

Taky si myslím, že rakev musela nutně vidět, tudíž s ní měla počítat. Vy jste to do těch vrat tou rakví nenarval. Ano možná jste rakev neodmontoval, ale to snad neznamená, že je ok ji ignorovat, když tam zcela zjevně pořád je a pak to házet na vás :lol:

Manželka si je nejspíš moc dobře vědoma toho, že to byla její hloupost. Jen se teď zabejčila a odmítá přiznat pravdu. Prostě to vnímá tak trochu jako souboj o moc. Nechce z toho vyjít jako ta poražená. Asi tomu ani moc nepřidalo to, že jí museli cizí lidé pomáhat a byli tak svědky toho, jaká hloupost se jí povedla…

Být vámi, asi bych to nechala být. Maximálně bych to dál komentovala jen ve smyslu. „Holt stane se no.“ Pokud to zvládnete, buďte ten rozumnější ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat