Jsem rozhazovačná? Problém s přítelem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 00:16
Jsem rozhazovačná? Problém s přítelem

Mám nového přítele a občas už sklouzáváme na téma finance. On není škrt a řekla bych, že je finančně velice gramotný, se mnou už je to trochu horší, ale nikdy se nestane, že bych měla někde dluhy nebo na konci měsíce nevyšla. Vždy to mám akorát…i tak někdy říká, že jsem marnotratná, což mě štve. Mám čistý příjem řekněme 19 000. Z toho zaplatím nájem, jízdné, pojištění (z kterého se mi pravidelně spoří 2000 bokem, na které nemůžu šáhnout), telefon, krmení za psa. Dostanu se někam na cca 10 000. Zbyde mi tak 9000 na jídlo a zábavu. Vím, že bych se mohla uskromnit, ale ještě nemám děti a je to moje první práce po škole, takže něco utratím na jídle, tu si něco koupím (ale ne drahého a nejsem marnivá, vím, kde jsou moje meze), jedu na víkend + nechci taky pořád sedět doma, takže než pořád vytloukat po rodině, jedu i ob víkend za kamarádkou nebo jedu někam s ním, večerní posezení také něco sedí. Vím, že jsou tady ty z Vás, které obracejí každou korunu, ty si asi řeknou, že jsem blázen, ale já se tak nějak nedokážu zkrotit, a to nejsem nijak hýřivá a ani marnivá. Žiju v Praze.
Myslíte, že jsem opravdu tak rozhazovačná?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
vejilka
Závislačka 4874 příspěvků 16.10.18 00:19

A proč by sis neměla užívat a trošku zautrácet. Spoříš si, odkládala bych si tedy ještě něco bokem, rezervu, kdyby se něco pos.ralo. Ať máš kam sáhnout. Ty bydlíš zatím sama? Jak si to představuje on? Popřípadě co konkrétně mu vadí?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 00:25

@vejilka naprosto jistě odkládám ty dva tisíce, a to tak, že na ně jen tak nemůžu šáhnout. Jsem dost společenská, to bohužel něco stojí, prostě to mám tak, že když si sem tam koupím něco na sebe a někam zajdu, nemusím se stresovat penězi. Najídlo si také rozpočty nedělám,myslím, že mám zdravou míru, žádné velké plány zatím nemám, prostě si tak pěkně žiju, vím, že to nebude napořád. Je to pak od výplaty k výplatě, ale nikde na nikom nesockuju ani v kavárně nesedím dvě hodiny na suchu.

Zatím bydlím ve spolubydlení, v Úraze bych byt sama neutáhla. Nevím, jak to vidí on, jsme spolu dost krátce, ale zatím to vypadá hezky. Já bych s ním šla bydlet hned, však to víte, nač čekat, nejlépe se dva poznají v jedné domácnosti, ale nechci ho nikam tlačit, ještě nikdy s holkou nebydlel. Každopádně bych na něm samozřejmě nebyla závislá.
On je prostě opak mě, introvert, pár přátel a vystačí si sám se svými koníčky, ten život prostě je pak trochu jiný, co se financí týče.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 16.10.18 00:47

Někdo holt považuje za nesprávné, když na konci měsíce vyjdeš „tak akorát“. Obecná norma na to ale není, to si fakt musíš vyříkat se svým klukem, jak že to myslel a co a proč konkrétně mu vadí.

Janli
Kelišová 6830 příspěvků 16.10.18 01:03

Nemáš žádnou použitelnou rezervu, to spoření máš v rámci životního pojištění a vybereš si ho jen při zrušení pojistky a to jen pokud pojistka trvá víc než dva roky nebo až někdy v šedesáti. Měla by jsi myslet na zadní kolečka a začít spořit na pořízení bydlení. Ono je hezký si užívat, ale žít od výplaty k výplatě se ti vymstí.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 16.10.18 04:16

Kdyz nejsou zadne zavazky, je nejlepsi cas na setreni:)) ja za dobu prace nasetrila s manzelem na svatbu a auto. Coz neni zrovna levna zalezitost:)

kacz
Kelišová 6081 příspěvků 16.10.18 04:28

2000 je dost málo ušetřit, spíš tak 5000 bys mohla z tohoto rozpočtu.

Denisa56
Kelišová 6469 příspěvků 16.10.18 04:34

Jsi mladá, svobodná, bezdětná, je to tovje první práce po škole, osamostatnila ses, živíš se sama. Kdy jindy by sis měla trochu užívat, když ne teď? Na tvém místě bych si každý měsíc odkládala tisícovku a tvořila rezervu na nenadálé výdaje. Tzn., mít v případě potřeby peníze navíc, na které můžu sáhnout. Založ si nějaký spořící účet a tu tisícovku tam hned po výplatě pošli, zahrň to do těch pravidelných plateb. Ale jinak mi opravdu nepřijde, že bys byla marnotratná, máš prostě peníze na normální život, ke kterému i ta zábava patří. S přítelem na společné bydlení nespěchej, spíš ho ještě poznávej a časem poznáš, jestli s ním do společného chceš jít. On vidí některé věci jinak, než ty, už teď, kdy se znáte chvíli a nehospodaříte společně, má tendenci „přepočítávát tvoje peníze“, byla bych v tomhle směru ostražitá. Může to znamenat, že je zodpovědný a o financích přemýšlí, ale stejně tak to může být signál, že se z něj může vyklubat škrt a při společném hospodaření by ti pak vyčítal každé koupené spoďárky a řasenku. Takže na tvém místě bych s ním zatím jen chodila, však vám nic neuteče, a dala čas vzájemnému poznávání. A tu rezervu si vytvářet začni, po tisícovce to sice půjde pomalu, ale postupně se tam nějaká koruna nastřádá a přinese ti klid na duši, že kdyby něco, máš kam sáhnout.

Denisa56
Kelišová 6469 příspěvků 16.10.18 04:40
@kacz píše:
2000 je dost málo ušetřit, spíš tak 5000 bys mohla z tohoto rozpočtu.

Zbyde jí 9 000 na jídlo, psa, oblečení a zábavu. Z toho 5 000 opravdu neušetří, proč by měla chroupat chrousty, když to není nutné? Je mladá, potřebuje si trochu svobodně užívat. Tvořit rezervu ano, ale nějak rozumně. Až se jí zvedne plat, případně najde jinou práci, může to zvýšit.

kacz
Kelišová 6081 příspěvků 16.10.18 04:42

@Denisa56 ne, z toho má ušetřit 3000, protože 2000 už ušetřila z toho balíčku na nájem apod. Navíc šetření je nejlepší motivátor, jak si najít lepší práci.

lucenka
Vesmírná mluvilka 33666 příspěvků 16.10.18 05:04

Mám stejný názor jako @kacz. Mohla by sis ještě něco odkládat stranou na nenadálé výdaje, dovolenou apod. 9000 na jídlo a zábavu pro jednoho člověka mi přijde moc, když pak zakladatelka díky tomu žije od výplaty k výplatě.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 16.10.18 05:31

Mít ženskou co to neumí s penezma je to nejhorší co může chlapa potkat ohledně ženských. Teda i to když je blbá a promiskuitni, ale to je uz další kapitola…

stankaSR
Kecalka 460 příspěvků 16.10.18 05:35

Si mladá, ale to nebude trvať večne. Za pár rokov budeš chcieť mať vlastné bývanie a budeš mať kulové, lebo všetko prehýriš. Začni si normálne sporiť, nejaké dve tisícky viazané na poistku sú len taky bonus niekde do budúcnosti. Tak ako ti radia ženy predo mnou. Najlepší čas naškudliť nejaké peniaze je keď je človek slobodný a bez záväzkov, lebo s dieťaťom už nenašetríš nič. Pokiaľ nie si supr-čupr manažérka medzinárodnej korporácie alebo tak.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 16.10.18 05:39
@Denisa56 píše:
Zbyde jí 9 000 na jídlo, psa, oblečení a zábavu. Z toho 5 000 opravdu neušetří, proč by měla chroupat chrousty, když to není nutné? Je mladá, potřebuje si trochu svobodně užívat. Tvořit rezervu ano, ale nějak rozumně. Až se jí zvedne plat, případně najde jinou práci, může to zvýšit.

Tak mít rodinu a brát život vážně se dneska nenosí, takže je za tezko i myslet na úsporu prostředků na něco většího. A kdo by chtěl po 20 letych dětech, ano dneska jsou to hloupí děti, co umí žít jen ze dne na den, aby mysleli na budoucnost.

Měl by ji vyměnit, tohle je životní postoj a ten už se nezmění a jeho to bude srat, a ji zase že ji nenechá dělat si co si ona umane.

Zodpovědnost je ctnost.

Uživatel je onlinearada
Neúnavná pisatelka 15594 příspěvků 16.10.18 05:47

9000 neutratíme ve dvou, jasně proč si nevyrazit za zábavou, ale všeho s mírou. Měla bys šetřit na nenadálé výdaje, na bydlení, myslet víc dopředu. Na ty 2000 nemůžeš sáhnou, takže jakoby vlastně nebyly. Trochu mě zaráží, že ty společenská sis našla introverta. Uvědomuješ si, že společný život bude asi problém? Mám manžela intráče a někam ho vytáhnou je docela těžké i když do restaurace nebo na ples jsme chodili, ale jinak je raději doma.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Souboj zadků: Líbí se vám víc pozadí Martina Zounara, nebo Martina Krause?

Dva herci odlišné postavy, dva zadky, které ti dva ukázali na jevišti před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >