Jsem strašná máma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 10:09
Jsem strašná máma

Dobrý den, myslím si, že jsem špatná a neopatrná matka a moc mě to trápí. Měla jsem zdravotní problémy v rodině, sourozenci prodělali rakovinu děložního čípku a byl jím kousek dán pryč, čím dřív miminko tím líp. Jsem mladá je mi 19 a mám miminko, už je starší. Je mu 7 a půl měsíce.
Spadla mi v 5 měsících z malého gauče, plakala, a teď mi spadla zase z postele, plakala dlouho. Strašně se bojím, ze bude postižená nebo to na ní zanechá následky. Postel i gauč jsou asi vysoké 50 cm…

Taky s ní vůbec nestíhám chodit na procházky, jsme jen doma, i když je tak krásně. Nestihnu to. Než uvařím, než dám jí (nejí, ji pomalu) tak čekáme třeba do 2…a pak jdu jíst já, ven jdeme ve 3. Jsme venku hodinu někdy hodinu a půl jindy 2… Pak zas pospíchám dělat večeři… Jsem špatná? :,( :,( :,(
Děkuju za názory

Reakce:
pikola
Generální žvanilka 22042 příspěvků 05.09.19 10:12

Vždyť chodíš ven, tak co je za problém? Že ti spadla jako není úplně ok, ale stane se, nemůžeš jí už v tomhle věku nikde nechat bez dozoru. Navíc boulí ještě bude až bude chodit.

Špatná určitě nejsi, říká ti to snad někdo?

chaela
Závislačka 2514 příspěvků 05.09.19 10:23

Špatná mám nejsi. Dítě spadlo kde komu, většině se nic nestane. Nenechávají ji nikde samotnou, jedině na zemi. A navař si na víc dní dopředu, nebo dělej něco recyklovatelneho. Například jeden den maso s bramborama, těch udělej víc a druh den je třeba zapeč. To samé jde s těstovinami, jeden den jako příloha, druhý den zapect nebo na salát. Já ani nemám problém jíst dva dny to stejné, nebo to stejné na oběd a večeři. Taky si můžeš udělat víc večeře a mít ji druhý den na oběd. Nejsem zastánce každodenního vyvarovani. Zbyde ti pak víc času na ten pobyt venku.

cocomoon
Kecalka 433 příspěvků 05.09.19 10:26

Nám malej taky žuchnul a to několikrát. Aspoň se o to dřív naučil že to nemá dělat a z postele už nepadá :D A aby z toho bylo nějaké postižení, to by musela bejt taková rána, že by byla minimálně po pádu v bezvědomí.

Jinak s tím vařením nevím. Je potřeba pořád vařit? Nestačí navařit víc? A pro koho vlastně vaříš?

To že jsi venku hodinu až dvě mi příde úplně OK.

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Echt Kelišová 8500 příspěvků 05.09.19 10:32

Co pořídit ohrádku nebo jídelní židličku, ať je vždycky kam ji na chvíli odložit a trochu ušetřit čas a nemuset se bát pádu? S dětmi se stejnm nemělo v těch hicech mezi 11-15 chodit ven, jestli teda nebydlis někde u aleje. Já chodím buď dopoledne třeba na nákup cestou a nebo pak až po pátý, malej ji skleničky, kaše, ovocné skleničky, jogurty… Takže pro tak malého nevařím a ještě pak pro sebe. Jestli umíš vařit, tak třeba polévky… Uděláš toho kotel a dáš si do toho rýži těstoviny, chleba k tomu…

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 05.09.19 10:37

Nejsi špatná máma a i kdyby, jiná v tuto chvíli není k dispozici :D. Spis bych řekla, ze bys potřebovala rady podobné, jaké tu psala Bubla. A den si lépe zorganizovat. Navíc s malým dítětem musíš hodně předvídat, co se může všechno stát, někdy jde o zlomek sekundy. Za chvíli začne tapat a varná konvice nebo horký čaj na okraji stolu a neštěstí je hotové. Zkus si sepsat denní rozvrh a dodržovat ho, vaření nehroť a dítě na gauč ani na postel bez dozoru nepatří.

VerčaZav
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 05.09.19 11:02

Klid takových pádu ještě bude a jak psaly holky navař si klidně na dva dny a ven jdeš i ta hodinka je lepší než nic a když jednou dvakrát nejdeš tak se taky nic neděje… A určitě nejsi špatná matka :hug:

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 05.09.19 11:05

Nehrot to tolik. Nevař denně. Já vždy uvařila více a pro dceru si dala na mrazák do malých misek. Pak jsem některé dny jen vytahovala z mrazáku, a dvakrát týdně ji dala skleničku. A pro nás dospělé, nebo nyní už pro dceru, já když vařím tak vařím toho více (jídla jako segedín, guláš, rajská, svíčková, bolonská…omáčkové věci nebo polévky), uvařím hrnec velký, vařící dám do zavařovací sklenice a zavřu otočím vzhůru nohama pro kontrolu víčka, ono se to zasterilizuje, ale není to zavařené, takže musí být v lednici, ale takto mám v lednici skoro pořád něco. Ted tam mám sklenice s vývarem, segedín, kuřecí guláš, zeleninovou omáčku s kuřecím. Vydrží to klidně měsíc. Mám to tak že pak nevařím i 4-5dní a jen vyjídáme. Pak vařím dva dny po sobě, i dvě jídla za den.

Káťa19
Extra třída :D 14342 příspěvků 2 inzeráty 05.09.19 12:02

Jsi mladá a chybama se člověk učí, každému jednou dítě spadne, ale buď více opatrná.
Když tolik plakala, měla jsi jít raději k Dr. :think:
Jak se chovat po pádu dětí na hlavu:
Děti se nejlépe rozvíjí v pohybu stejně na zemi a ze země ti nikam nespadne ;)
takže kup nějaké ty pěnové puzzle třeba nebo dej dvě deky přes sebe a nech jí tam mezi hračkama :palec:

vařit to chce velké množství a mít to vždy na dva dny k obědu, k večeři jen něco rychlého :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 06:23

Rozhodne nejsi hrozna :) me syn spadl z gauce v 6 mesicich. Spadl teda na kolinka, ale jak se lekl tak zacal lezt a napral to celem do postylky. Nic se mu nestalo, ja nestihla ani mrknout jak hrozne rychly to bylo :) No a s tim chozenim ven. Taky me trvalo nez jsem si dokazala rozlozit cas tak, abych vsechno stihala. Mam hoooodne narocnyho syna, takze jsem se musela i naucit jak ho efektivne zabavit. Hlavne se nestresuj tim ze si spatna :hug:

Káťa19
Extra třída :D 14342 příspěvků 2 inzeráty 07.09.19 10:14
Váš příspěvek
Reklama