Vitamin D injekčně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nototo
Stálice 76 příspěvků 04.09.19 12:27
Vitamin D injekčně?

Ahoj, prosím o radu ohledně vitamínu D. Mám 7 týdenního novorozence, dáváme vitamín D Vigantol, 1 kaapka denně. Bohužel trpíme na silný reflux a malá blinká zcela nepředvídatelně i 3 hodiny po kojení. Malá ale krásně prospívá a přibírá. Jde mi o to, že když dám vitamín D někdy ublinkne po 10 minutách, někdy po 20 a já vůbec nevím, kolik se toho vstřebalo. Mám strach z nedostatku. Snažím se jí ho dávat mezi kojením ale né vždycky to zafunguje. Prosím máte někdo zkušenost s injekčním podáváním? Třeba že by pediatr dal větší dávku 1× za 14 dní. Fakt je to o nervy. Doktora máme daleko a dovolat se mu nedá..Díky moc :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Michaela02993
Závislačka 4739 příspěvků 04.09.19 12:31

A nemohlo by to být jen tím vigantolem? Co zkusit vyměnit vigantol za jiný vitamín D?

stinga
Echt Kelišová 9119 příspěvků 04.09.19 12:31

To chce klid a dávat dítě na sluníčko, dokud ještě svítí

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 54955 příspěvků 04.09.19 12:33

Bud zkusit jiny vitamin D nebo davat na slunicko, jeste sviti. A nehroutit se z toho. Muzete vynechat a zkusit zase pozdeji treba za mesic jinou znacku.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1548 příspěvků 04.09.19 12:36

To je první dítě, viď? :lol: Druhému budeš déčko dávat zhruba obden a třetímu jen, pokud si vzpomeneš. :mrgreen:
Také hlasuji pro sluníčko a zachování klidu.

nototo
Stálice 76 příspěvků 04.09.19 12:46

Jenže ona trochu vyblinká vše, od Sab Simplexu po Vigantol, i mléko. Takže změna značky nepomůže..Po kojení je to fuk, vezme si co potřebuje ale u tak malé dávky mléka s vigantolem na lžičce už ne, tam fakt neodhadnu jestli to vyhodila celé nebo část nebo vůbec. No sice jsem prvorodička a ano, trochu úzkostlivá ale já bych to Déčko nepodceňovala. Doktor na mě dost apeloval, že je to v 1 roce fakt důležité. Vím o matce co ho moc nedávala a teď si to vyčitá, dítě má problémy s kostmi

Michaela02993
Závislačka 4739 příspěvků 04.09.19 12:55

@nototo mě po vigantolu syn vyzvracel všechno mléko co snědl, dcera taky a u té jsem místo vigantolu začala dávat Baby-D a v pohodě… Možná bych to Teda nemichala s mlékem a zkusila to dát samostatně (jen kapnout do pusinky, tak to dělám se sab kapkami, v mléce mi to vyblinka)

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 54955 příspěvků 04.09.19 12:56

@nototo tak ho ber Ty a navys si davku, do MM neprechazi, pokud ho mas sama nedostatek, jinak ano. Nerikame nedavat vubec, ale zkusit za mesic. Navic slunce ted sciti

pikola
Generální žvanilka 22039 příspěvků 04.09.19 13:02

Ty by jsi nechala do tak malého píchat vitamíny? 8o Ono se nic neděje ani když to brát nebude, je to doporučené, ne nutné.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1871 příspěvků 04.09.19 13:05

Dej jinej typ decka. Po vigantul mi dite blilo taky, druhy zase melo prdy.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1300 příspěvků 04.09.19 13:06

@nototo https://www.gaea.cz/…n-d3-1000-iu
Je ve spreji a prirodni. Davam sobe i svym dvema detem. :)
Doktor samozrejme bude tvrdit, ze nic jineho nez vigantol se davat nema, ale… :mavam:

stinga
Echt Kelišová 9119 příspěvků 04.09.19 13:36
@paandatko píše:
@nototo https://www.gaea.cz/…n-d3-1000-iu
Je ve spreji a prirodni. Davam sobe i svym dvema detem. :)
Doktor samozrejme bude tvrdit, ze nic jineho nez vigantol se davat nema, ale… :mavam:

já myslím, že doktorovi je jedno, jaký dává, ale Vigantol je na pojišťovnu zčásti hrazen a ty ostatní si maminky musí zaplatit celé

vjerunqa
Závislačka 3543 příspěvků 04.09.19 13:51

@nototo Ahoj, vůbec bych neřešila. Injekci za mne v žádném případě 8o

nototo
Stálice 76 příspěvků 04.09.19 16:40

@pikola @vjerunqa ne, nechtěla bych dávat injekce, ale pokud by to jinak nešlo..četla jsem, že se to tak dělá třeba když je žaludeční intolerance nebo to nelze přes žaludek vstřebat apod. To se pak dává větší dávka třeba 1× za měsíc a do svalu. Navíc dříve se to tak dělalo, nedávaly se sirupy..
A jak jsem psala výše, Déčko je zásadní hlavně v průběhu prvního roku života, rozhodně nejsem zastáncem přístupu - ' vždyť je to jen vitamín, je to jedno'. Kaamarádka za to u pediatra dostala hroznej sprdunk, když jí řekla že dává jen občas, u kojence je to prostě důležitý. Zkuste se podívat na fotky zdeformovaných končetin nebo křivice u dětí…
Díky za reakce, i když přístup některých úplně né vždy chápu. Nevím proč někomu dělá takový problém dávat něco dítěti pravidelně, když je to pro jeho zdraví. Jasně stane se, že člověk zapomene, ale zapomínat neustále :nevim:
Jinak zkusím koupit i jiné druhy a uvidíme ;)

pikola
Generální žvanilka 22039 příspěvků 04.09.19 16:51

@nototo nedávala jsem skoro vůbec a dítě křivé nemám. Je léto a sluníčko, bohatě stačí. Dítě jsem vychovala teda ve Španělsku, kde o tom dětská doktorka nikdy neslyšela.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama