Dudlík - kdy vyhodit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Míša2014
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 04.09.19 08:09
Dudlík - kdy vyhodit?

Ahoj holky, chci se zeptat po jak dlouhé době vyhazujete dudlík? V krámu mi paní nebyla schopná odpovědět. Prý ani dodavatelka nevěděla až se prý opotřebuje. Dcerka ho moc nepoužívá tudíž opotřebení není znát :D
Vypadá jako nový pořád.

Reakce:
Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 04.09.19 08:12

Edit

kakuja
Stálice 64 příspěvků 04.09.19 08:28

Tak nad tímhle jsem nikdy nepřemýšlela :D malej má jeden dudlík od narození a pořád funguje a druhej má o trošku dyl. On teda ani jinej nechce, prostě musí mít ten svůj miminkovskej, když dáme jinej tak ho plive a říká ble :D

chaela
Závislačka 2514 příspěvků 04.09.19 08:31

To asi nepůjde určit, prostě až už nevypadá jako novej. Máme obyčejnou kytku, ta vždy po nějaké době zteri, namotavaji se tam bince, není už tak pružná a hladká. Mladší syn měl jinej typ a bylo to to stejný. Prostě až už se mi nelíbí, koupím novej.

hospodki
Ukecaná baba ;) 1286 příspěvků 04.09.19 08:35

Jenom jsem vyměnila v 5 měsících za větší a má ho doteď. Miminkovske měla půjčené kamarádka a teď jsem uložené. Až budou zase někdy potřeba, tak se podívám na stav a kdyžtak koupím nové. Je fakt, že má dva na šňůře do kočáru a dva na spaní, takže asi vydrží dýl

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21648 příspěvků 04.09.19 08:38

Já měla dudlíků vždycky aspoň pět kousků - sem hrozný tele, pořád sem je někde nechávala, takže dva v kočáru, dva v postýlce, jeden dítě v puse :D
Vyhazovala sem je, až když se mi pohledově nezdály - buď ten silikon změnil barvu nebo v pozdějším věku ho syn prokousl.
Nicméně, myslím, že sem vyhodila jeden nebo dva, protože ty ostatní držely, takže sem to nějak neřešila, jakože by se měly co pár měsíců vyměnit…takže ty mu vydržely až dokud se dudlíkům neřeklo pápá :mrgreen:

Míša2014
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 04.09.19 08:43

Holky děkuji za odpovědi. Jsem zblblá z kamarádky ta pořád vše vyhazuje a dává nové.

Zkai
Ukecaná baba ;) 2163 příspěvků 35 inzerátů 04.09.19 08:53

Některé dudlíky to mají psáno na obalu, myslím, tři měsíce. Ale mě to taky z toho sterilizátoru uvnitř bělalo, tak jsem měnila často.

Lulina999
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 04.09.19 09:04

Až bude na vyhození, poznáš to sama :-)
Malá někdy po půl roce dostala větší dudlíky, od roka je bez nich.

Marben
Ukecaná baba ;) 2175 příspěvků 04.09.19 09:17

My je pořad ztrácíme, takže postupně kupuji nové :) v prosinci vezme čert (pokud bude co) a bude klid :)

Machstep
Povídálka 48 příspěvků 04.09.19 09:17
@Míša2014 píše:
Ahoj holky, chci se zeptat po jak dlouhé době vyhazujete dudlík? V krámu mi paní nebyla schopná odpovědět. Prý ani dodavatelka nevěděla až se prý opotřebuje. Dcerka ho moc nepoužívá tudíž opotřebení není znát :D
Vypadá jako nový pořád.

Já kupuju nový vždy, když se z toho starého ‚setře‘ obrázek :lol: Což je cca 2 měsíce

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 99 inzerátů 04.09.19 09:20

Az se prokousne, rozlomi nebo ztratí… My jich máme hodně, dcera je pořád někde ztrácí…

blumen
Hvězda diskuse 55009 příspěvků 04.09.19 09:34

Nekde jsem cetla co 3 mesice.

moncicak123456
Kecalka 301 příspěvků 05.09.19 20:03

Doporučení od aventu je měnit každé 4 týdny z hygienických důvodu. Upřímně si nedokážu představit že bych mu nechala dudlík od mimina až do doby kdy „mluví“. První dostal na 3 týdnech ten úplně maličký. Pak kolem měsíce a půl už bral ty od aventu 0-6. Má je momentálně 6 týdnu a v oběhu jsou 2. Malý není úplně dudlíkový takže vyvářím každý den a myslím si že max ty 3 měsíce v našem případě je tak akorát.

zdipi
Kecalka 315 příspěvků 05.09.19 21:08

Wow to je otázka, panečku. Nikdy jsem nad tímto nepřemýšlela… Dcera má 1,5roku… Kupuju pořád nové, ale jen proto, že je pořád „ztrácíme“… jenže jak kupuju furt ty stejné (z DM nebo od Aventu), tak ani nevím které jsou které, když nějaký náhodou někde vyloví :lol: takže tak.. asi máme od narození některé pořád.. ale hodně střídáme, tak nejde poznat rozdíl od nových :mrgreen:
Máme jen na spaní, takže brzo snad budem bez :pankac:

Váš příspěvek
Reklama