Jsem suchar

Anonymní
26.12.19 15:49

Jsem suchar

Už asi dva roky nepiju a tchánovci mi pořád cpou, abych se napila, že pak se mnou aspoň bude pr*el. Jsem z toho otrávená…vím, že nejsem extra zábavnej člověk, introvert, mám svých much hodně, ale taky jistá traumata za sebou, sice na sobě pracuju, ale asi se úplně uvolnit až tak nedokážu, jen v hodně blízkém kruhu rodinném, před manželem, dětma, pár dobrých přátel, a to je tak všechno…je to fakt taková hrůza s takovým člověkem trávit čas? Co nějaký respekt k osobě toho druhého? Asi nemám žádnej problém, jen jsem se potřebovala vykecat… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
173
26.12.19 15:54

Buď v klidu, nejsi suchar. Mě taky každý říká, napij se, dej si něco. Ale já nechci a když nechci tak prostě nebudu a můžou se stavět na hlavu. A jestli s tebou není zábava (což si myslí oni) no a co.. Každý jsme nějaký. Každý nemusí opilecjy vykrikovat, tancovat a dělat různé blbiny. Já se nejlépe pobaví s přáteli po boku a to v klidu a seriózně. Ne že se ozereme jak prasata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30228
26.12.19 15:56
@Anonymní píše:
Už asi dva roky nepiju a tchánovci mi pořád cpou, abych se napila, že pak se mnou aspoň bude pr*el. Jsem z toho otrávená…vím, že nejsem extra zábavnej člověk, introvert, mám svých much hodně, ale taky jistá traumata za sebou, sice na sobě pracuju, ale asi se úplně uvolnit až tak nedokážu, jen v hodně blízkém kruhu rodinném, před manželem, dětma, pár dobrých přátel, a to je tak všechno…je to fakt taková hrůza s takovým člověkem trávit čas? Co nějaký respekt k osobě toho druhého? Asi nemám žádnej problém, jen jsem se potřebovala vykecat… :think:

Já se nepotřebuju napít, aby se mnou byla legrace. Nucení do alkoholu nesnáším. Sice mi úplní abstinenti přijdou zvláštní (ač mám za sebou zkušenost s alkoholismem v rodině), ale nenutila bych nikoho do pití. Sama toho moc nevydržím, stačí mi sklenička vína. Zvlášt toho svařeného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2210
26.12.19 15:59

Myslím, že jsou důležitější věci, než bejt nacamranej a supezábavnej :) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.19 16:03

Diky, holky. Nepiju, protože mi to nedělá dobře na zažívání a taky mě po fakt troše alkoholu klidně půl dne bolí hlava, jsem cíťa…oni se napijou snad každej den. Jim to neberu, ať to klidně dělaj, ale že jsem introvert a nebavim celou společnost, na to už by si po těch deseti letech taky mohli zvyknout :)

• Citovat
  • Nahlásit
30228
26.12.19 16:08
@Anonymní píše:
Diky, holky. Nepiju, protože mi to nedělá dobře na zažívání a taky mě po fakt troše alkoholu klidně půl dne bolí hlava, jsem cíťa…oni se napijou snad každej den. Jim to neberu, ať to klidně dělaj, ale že jsem introvert a nebavim celou společnost, na to už by si po těch deseti letech taky mohli zvyknout :)

Zkus třeba rádler. Je to ochucené pivo. V létě na žízeň super. Nejsem extra pivař, je to takové holčičí pití :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2825
26.12.19 16:13

Take jsem introvert a u tchanovcu se neprojevuju. Parkrat jsem se snazila vtipkovat, ale oni to vubec nepochopili. Maji jiny smysl pro humor. Jejich vtipy mi pripadaji trapne a smeji se jim jen oni sami. Ja se svym vtipum nesmeju, ale oni vzdy koukaji tak vykulene, ze uz na navstevach radeji mlcim a odpovidam jen na otazky polozene primo me. Jejich nazor na me mi je ukradeny. A nutit me nekdo do piti alkoholu, navic opakovane, tak si myslim cosi o nizsi inteligenci daneho jedince.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3673
26.12.19 16:13

Tchanovci jsou jak malé děti, řekni prostě ne a případně jim začni nutit něco, co oni nechtějí, at vidí, jaké to je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4372
26.12.19 16:22

Já mám něco podobného u své rodiny, jen ohledně jídla. Oni se rádi hodně najedí, dobré je pro ně jen to, když je toho hodně. Já mám naopak malý žaludek, stačí mi drobná porce. Hned slyším hlášky typu: no jo, abys nám neztloustla, ty se hrozně hlídáš, takhle začíná porucha příjmu potravy, atd. Jenže já jsem se svou porcí spokojená, sytá. Oni po jídle ještě půl dne kňučí, jak se přejedli, je jim blbě, těžko… ale moje stravovací návyky jsou divný. Haha. :roll: Zítra máme slavnostní oběd. Už teď to slyším :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9403
26.12.19 16:56

Nucení do čekoholiv nesnáším. A je fakt, že s některýma introvertníma lidma nerada trávím čas, protože je mi to fakt nepříjemné (ale předpokládám, že to bude vzájemné a moc často se v jejich společnosti neocitám, naštěstí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1560
26.12.19 17:01

No jo, a jeste ti rikaji, ze nejsi spravna ceska co? :lol: ja piju jen obcas, a to musim byt nekde v hospode. Doma mi to nechutna. Bydlime v zahranici a alkohol je tu drahy, tak oije jen v CR, protoze to je levny :lol:. Dvakrat za rok. A staci mi jeden vecer a pak uz zase nechci. Mam rada nealko ovocne pivo.
Vyprdni se na ne, at si maji kecy. Hlavne, ze tobe je fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7262
26.12.19 18:00

Ahoj, podstatne je, jak ti to vyhovuje. Pokud tak, ze nepijes a drzis se strabou, tak by nebylo v poradku chovat se jinak.
Nic divneho na tvem chovani nespatruji. Naopak. Kdybys nebyla osobnost, tak se prizpusobis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4590
26.12.19 19:28
@Anonymní píše:
Už asi dva roky nepiju a tchánovci mi pořád cpou, abych se napila, že pak se mnou aspoň bude pr*el. Jsem z toho otrávená…vím, že nejsem extra zábavnej člověk, introvert, mám svých much hodně, ale taky jistá traumata za sebou, sice na sobě pracuju, ale asi se úplně uvolnit až tak nedokážu, jen v hodně blízkém kruhu rodinném, před manželem, dětma, pár dobrých přátel, a to je tak všechno…je to fakt taková hrůza s takovým člověkem trávit čas? Co nějaký respekt k osobě toho druhého? Asi nemám žádnej problém, jen jsem se potřebovala vykecat… :think:

Co to mas v rodine za burany, trochu jednodussi oddil asi, vubec bych je nechtela videt, natoz se s nimi bavit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61274
26.12.19 19:48
@Anonymní píše:

tak určitě ne, ale chodit s ním do společnosti je asi dost o ničem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.12.19 20:12

Já jsem totální abstinent ze zdravotních důvodů - nedám si ani přípitek. V mém okolí včetně práce stačilo říct jednou, že nepiju a důvod a už mi nikdo nikdy nic nenabídl a nenosí mi už ani víno k narozeninám. Důrazně bych znova zopakovala, že nepiju a hotovo. Člověk se nepotřebuje připít, aby se bavil. Já jsem se alkoholu kdysi nebála, dokázala jsem se slušně setnout :oops: a pak přišel problém a najednou vidím, že bez chlastu se bavím úplně stejně jako kdysi s ním. Navíc to má bonus - jsem vždy k dispozici jako řidič.

Příspěvek upraven 26.12.19 v 20:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat