Tchyně najednou otočila

Anonymní
24.12.19 02:37

Tchyne najednou otocila

Ahoj prosim anonym nebo smazat, chodi sem rodina… jde o to, ze minuly vikend tim myslim toho 15cteho jsme stravili s rodinou od manzela, prijeli jsme v sobotu na obed, pak jsme sli na trhy, svaracek, veceri, prespali jsme v hotelu, nevesli by jsme se k nim a mame radi soukromi… v nedeli snidane, s tchyni a svagrovymi nakupy, kosmetika, chlapi s detma do kina, pak degustace rumu, vin a delikates, vymena darku, rozloucili asi v 8 vecer, poprali si a domluvili se, ze se uvidime po Novym roce, dnes jsme byli s moji casti rodiny na brusleni a predstaveni, trzich a ze se uvidime take po novem roce, no ale tchyne uz asi tri dny vola, ze musime prijet 25 na obed, ze koupila husu a ze jsme se na necem jako ze se uvidime po novym roce vubec nebavily, a je hystericka, ze na ten obed musime prijet, ze ma darky, ze chce rodinu u sebe, je to pro nas cesta tam zpet 400km, svagrove se ji to snazi vysvetlit ale ona mi hystericky place do telefonu, ze ji zkazime vanoce a ze neuvidi deti, me to stve, manzel ji telefon uz nezveda a rika at to neresim ze se proste uvidime az ten prvni lednovy vikend, ze fakt na otocku nepojedem…driv kdyz jsme bydleli v dojezdove vzdalenosti asi 30km tak jsme na ten bozi hod k ni na dve tri hodky jeli. Ale ted se nam fakt nechce, meli jsme sve plany, i domluvi ze po novem roce, me je blbe ji ignorovat, je to celkem fajn zena az na to ze neumi varit :lol: jely by jste a nebo ji ignorovaly, kdyz po 150 NE nezabira :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3199
24.12.19 03:00

Ani bych nejela ale ani neignorovala, prostě „maminko promiňte, ale prostě jsme se na něčem dohodli a my už podle toho máme plány, husu dejte do mrazáku a můžeme si ji dát ten další víkend, který přijedeme, rádi vás uvidíme, ale už jsme se prostě zařídili podle předchozí domluvy“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
24.12.19 03:43

Nejela bych a v zivote MUSIM umrit a platit dane! Nesnasim kdyz mi nekdo diktuje co musim nebo nemusim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14095
24.12.19 05:39

Ja bych nechala rozhodnuti na manzelovi. Je to jeho mama. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
24.12.19 05:40

Já bych jela, naprosto chápu, že chce být se svým synem a rodinou přes svátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
953
24.12.19 05:52

Jela bych, rodinu ma clovek jen jednu, ani tu ty rodice nebudou vecne… navic vanoce jsou taky jen jednou rocne, tak se ta cesta na otocku da prezit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
24.12.19 06:10

@llida zalezi kudma, ale klidne to muzou byt 3 hodiny tam a 3 hodiny zpet. To me prijde krapet moc to jet na otocku. Zvlast jestli msji male.deti. jako domluva byla nejaka, tak proc to zase menit, aby museli jezdit pred celou republiku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.19 06:33

Chápu tě, tchyně to taky zkoušela, zda přijdeme i přes svátky. Máme to o polovinu kratší, ale jsem v 9 měsíci a v aute už mi je :poblion:(nedej bože bych tam u nich někde začala rodit 8o)… Manžel tam byl s dcerou teď o víkendu, mezi svátky sami přijedou, tak nevidím důvod, k nim ještě „letět“. Takže 400km na otočku by semnou nikdo ani nehnul, ale ne ignoroval bych vysvětlila a vic o tom nehodlala mluvit, už jen ten čas strávený na cestě, který by jste mohli trávit jako rodina vy. Toto mě taky rozčiluje, že si ostatní ani neuvědomují, že ty Vánoce chce člověk trávit i pospolu a ne furt po navstevach a s navstevama :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
14095
24.12.19 06:57

Mozna jsem divna, ale proc jako na Vanoce se musime navstevovat? To jako cely rok treba nic, ale na Vanoce povinne? Me prijdou mnohem lepsi navstevy pres leto, kdy se da cokoli podnikat, nez v zime, kdy jsou lide zalezli v teple domovu.

My sice jezdime 25.12. na otocku, ale mame to jen 70 km. 200 km uz jsou minimalne 2 hodiny v aute (po nejakych okrskach i vice). To jako v 7 rano vyjet a v 10 vecer se vratit domu. Jinak by clovek zase poslouchal, ze tam byl jen 3 hodiny :roll: Ale uz jsem to psala, rozhodnuti bych nechala na manzelovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622
24.12.19 07:04

Neni treba nejak nemocna? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
807
24.12.19 07:46

Nejela bych :mrgreen:. Nejde ji ani tak o vás a o to vás vidět, ale spíše o manipulaci s vámi, abyste vy skákali jak ona píská. Toho 25 bude jen začátek, začne s vámi manipulovat a vy jí to budete tolerovat, a bude to jenom horší.
Tohle jsem měla 30 let s bio rodiči (mají další tři děti, ale tohle dělali nejvíce mě, ikdyz jsem podle nich blbá, nic neumím a mám špatnou práci) než mě ten psychicky teror a manipulace přestala bavit a přetrhla jsem s nimi kontakty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2488
24.12.19 07:46

Já tě chápu, ale zas pokud je normální, asi bych to překousla, je to rodina, jsou Vánoce, ono je to těžký, každý si chce dělat to své, vidí těch 400 km a tak, ale tchýně tu taky za pár let nemusí být, děti nebudou mít babičk, muž mamku, my jedeme z ciziny hned po štědrým dnu do Prahy, taky bych si svoji dovču uměla představit jinak, navíc manžel, že je zbytečné bydlet jinde, tak ještě u nich..
dovča uteče a zas do práce..taky se mi nechce, ale dcera se těší na babičku, dědu, strejdu, tety..já to překousnu, ještě před pár lety bych řekla ne, byli u nás začátkem prosince, užili jsme se, ale já už svoji rodinu nemám, zvlášt smrt mamky mě zasáhla a od té doby na to koukám prostě jinak no..

ještě když byla mamka a ještě jsme neměli ani dítě, jsme ty návštěvy taky pořád přesouvali, bylo těžké věčně kdo kde bude na vánoce, poslední vánoce s mamkou jsme byla skoro naštvaná, že nemůžu být sama ještě tehdy jen s přítelem, že rodina furt něco, pre mamka byla neštastná, že bych tam nebyla, jeho taky..tak jsme byli každý u své a já to brala jako křivdu a co bych ted za to dala s ní na ty Vánoce být..bohužel, další možnost jsem už neměla..a to ji bylo čerstvých 60, když odešla :( člověk furt myslí kolik je na vše času..ten čas s rodinou je vzácný, takže pokud je fakt normální, není na tebe hnusná, asi bych popřemýšlela jestli ty plány nejsou odložit třeba na ten víkend v lednu a ted pobýt u ni, aby si užila vánoce s rodinou i vnoučátky..

je to na vás, jezdit nemusíte, ale určitě bych ji neignorovala, to je hodně ošklivé, chápu, že vás to štve, že pořád volá a zkouší to, ono ji to bude hodnělíto, že třeba nedorazíte, ale asi ji bude víc bolet, že ji takto zazdáváte, vemte telefon a prostě to s ní proberte, jak někdo navrhoval, pokud fakt ne, že at dá husu do mrazáku a připraví ji po Novém roce, vysvětlete ji to v klidu, ale nebrat ji telefon? představ si, že bys byla v její situaci, tvuj syn bydlí s rodinou daleko, vnoučaza též, vánoce jsou pro tebe dulezité a rodina daleko a ještě ti neberou telefon, jasně, že z vás nemuže citově vydírat, a le pro někoho je to prostě těžké no..

já dřív byla hodně pro sebe, ale dnes bych byla ráda, kdyby moje část rodiny tady ještě byla a mohli jsme se sejít všichni i s mužovými rodiči a strávit svátky spolu, je mi jasné, že ta idylka by měla i nějaké třecí plochy, ale jak píšu, nejhorší je, když pak zjistíš, že uz není nikdo, jen ty a tvuj muž a děti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2488
24.12.19 07:51
@krajta píše:
Nejela bych :mrgreen:. Nejde ji ani tak o vás a o to vás vidět, ale spíše o manipulaci s vámi, abyste vy skákali jak ona píská. Toho 25 bude jen začátek, začne s vámi manipulovat a vy jí to budete tolerovat, a bude to jenom horší.
Tohle jsem měla 30 let s bio rodiči (mají další tři děti, ale tohle dělali nejvíce mě, ikdyz jsem podle nich blbá, nic neumím a mám špatnou práci) než mě ten psychicky teror a manipulace přestala bavit a přetrhla jsem s nimi kontakty.

to je vidět jak si do toho každý promítá své zkušenosti a své vztahy s rodiči a tchánovci, ono se taky na to dá nahlížet jako na starší osamělou paní, která „trpí“ tím, že rodina je daleko a je pro ni duležité mít rodinu pohromadě, aby ty svátky pro ni měli význam, nevidím v tom manipulaci, ale stesk z toho, že syn s rodinou žije daleko a žije si svuj život s čímž se ona neumí smířit, protože pro ni je on a vnoučata stále souříst života a ona pro ně okrajová a povinná návštěva kam se jim nechce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27659
24.12.19 08:01
@astoret píše:
to je vidět jak si do toho každý promítá své zkušenosti a své vztahy s rodiči a tchánovci, ono se taky na to dá nahlížet jako na starší osamělou paní, která „trpí“ tím, že rodina je daleko a je pro ni duležité mít rodinu pohromadě, aby ty svátky pro ni měli význam, nevidím v tom manipulaci, ale stesk z toho, že syn s rodinou žije daleko a žije si svuj život s čímž se ona neumí smířit, protože pro ni je on a vnoučata stále souříst života a ona pro ně okrajová a povinná návštěva kam se jim nechce..

Vzdyt tam byli minuly tyden cely vikend a hned v lednu jedou zase. A sama zrejme nebude, kdyz ji to vysvetluji i svagrove, predpokladam tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5431
24.12.19 08:06

Byli tam před cca týdnem. Po novém roce se zase uvidí. Nejela bych nikam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat