Vánoce s miminkem u tchýně

Anonymní
22.12.19 03:34

Vánoce s miminkem u tchýně

Zdravím všechny maminky, píšu sem, neb už jsem na prášky, a to jsme teprve včera přijeli :lol:
Manžel mě ukecal, že budeme od soboty do středy u jeho mamky a jejího přítele. Máme oba dítě z prvního manželství a teď 5 měsíční společné miminko. Tchýně je z mimíse odvařená a nevyžádanými radami jen srší. Myslela jsem, že to budu mít na háku, ale vadí mi to.
Jak to, že ještě nesedí? Tomášek v té době seděl. Musíš ji přitahovat za ručičky. Jak že je to nefyziologické? U Tomáška jsme to dělali a je v pořádku. :zed:
Jak to, že ještě nemá zuby? Neměla bys jí dávat Sunar? Co když máš v mliku málo vápníku? :nevim:
Jak to, že večer nedostává kaši? Ať se ti v noci nebudí na kojení, na to už je přece velká. Měla by spát celou noc. :roll:
Není nějaká hubená? Tomášek měl v půl roce 8 kilo. Jak to, že má jenom 6? Nemáš slabé mléko? Zkusila bych Sunar a kaši. :cert:
Koupeš ji v moc teplé vodě, měla bys ji začít otužovat. Nevadí, že má rýmu a pokašlává, s otužováním je potřeba začít co nejdříve ať si zvyká. :roll:

Jestli tohle bude pokračovat, asi to dopadne tak, že vybuchnu a něco jí řeknu. Zatím jenom opakuju ať se nebojí, že všechno zvladáme a kdyby bylo potřeba pomoct, tak jí řeknu. Ale ona vždycky přijde s něčím dalším.
Jak tohle zvládáte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22.12.19 04:20

Zrovna včera jsem vybuchla na svojí mamku, protože mi opět dávala tyhle chytrý řeči. A to ne k miminku, který teď máme, ale k 3,5 letý dceři. No co Ti budu povídat, už sem vybuchla :mrgreen: mamka ví, že tyhle rady a připomínky nemám ráda a tak se snaží. To samé sem si nastavila s tchýní hned u starší dcery, že bych byla ráda, kdyby mi do toho nekecaly a že když budu potřebovat, ráda si vyslechnu nějaké rady. Šla bych na to stylem, že vážně děkuješ za to, že je tak starostlivá, že si toho vážíš, ale že to zvládáte a nemáte pocit, že je něco špatně a že to řešíte tak a tak. A než abys byla zlá snacha, tak ať to řekne přítel, přeci jen on je její syn a dle mého názoru to nevezme tak útočně jako od Tebe - nevím jaký máte vztahy. Držím palce, někdy je to vážně vopruz. No a když bouchneš, taky se asi nic nestane :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
22.12.19 05:09
@Anonymní píše:
Zdravím všechny maminky, píšu sem, neb už jsem na prášky, a to jsme teprve včera přijeli :lol:
Manžel mě ukecal, že budeme od soboty do středy u jeho mamky a jejího přítele. Máme oba dítě z prvního manželství a teď 5 měsíční společné miminko. Tchýně je z mimíse odvařená a nevyžádanými radami jen srší. Myslela jsem, že to budu mít na háku, ale vadí mi to.
Jak to, že ještě nesedí? Tomášek v té době seděl. Musíš ji přitahovat za ručičky. Jak že je to nefyziologické? U Tomáška jsme to dělali a je v pořádku. :zed:
Jak to, že ještě nemá zuby? Neměla bys jí dávat Sunar? Co když máš v mliku málo vápníku? :nevim:
Jak to, že večer nedostává kaši? Ať se ti v noci nebudí na kojení, na to už je přece velká. Měla by spát celou noc. :roll:
Není nějaká hubená? Tomášek měl v půl roce 8 kilo. Jak to, že má jenom 6? Nemáš slabé mléko? Zkusila bych Sunar a kaši. :cert:
Koupeš ji v moc teplé vodě, měla bys ji začít otužovat. Nevadí, že má rýmu a pokašlává, s otužováním je potřeba začít co nejdříve ať si zvyká. :roll:Jestli tohle bude pokračovat, asi to dopadne tak, že vybuchnu a něco jí řeknu. Zatím jenom opakuju ať se nebojí, že všechno zvladáme a kdyby bylo potřeba pomoct, tak jí řeknu. Ale ona vždycky přijde s něčím dalším.
Jak tohle zvládáte?

To je tak otravny :hug:. Nevím co poradit oni jedou jak kolovratek a nic neslyší…akorát člověku otravují život tím že musíte furt argumentovat a obhajovat se.jako pokud by mě někdo dítě posazoval a nesedelo by, byla bych nepricetna. máme to taky ale ne takovej extrém, fakt vás lituju. chystame se jim promluvit (tchanovcum) do duše po vánocích, teď nechceme dělat zle, upozornime je že tohle nebudeme poslouchat celej život jako že proč kluk tohle a tamto.ze buď se srovnaji a budou se radovat že mají zdravé vnouce nebo budou řešit kraviny a maji u nás utrum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 05:13

Ja se vzdycky snazim s tchyni diskutovat a kdyz jsem v koncich (presne jako Ty - „jakto, ze je to nefyziologicke?“), reknu, ze mi to tak proste doporucila doktorka a ja se „bojim“, ze si to priste zkontroluje a bude ohen na strese, ze jsem spatna matka… Na to uz mi vetsinou nic nerekne nebo jen neco zabrbla a uz se nesnazi (nebo to max nekolikrat zopakuju - „ano, taky je mi divny, ze maly nemuze pit vodu, ale to je ted novy trend, dr. rikala, ze kojeni je i na zizen a pitim vody se nici jatra, tak kdyz to rikala dr…“, „hmm, ten krem, co Vam doporucila znama vypada opravdu zajimave, ale my mame krem na recept z lekarny, priste se urcite dr. zepta, zda pomohl, tak ho preci musim uzivat“ - ja vim, trochu alibisticke, ale pomaha…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.12.19 05:29

:zed: jsem si vybavila jaká šílenost to v začátku byla s tchyni. Ta na to šla od lesa, při návštěvě, za začátku, nic neříkala ale pak jsem zjistila že vyvolává a hučí do muze po telefonu : Klára by už malou v noci kojit neměla, zničí ji ledviny (4tydny :roll:) v teplem jaře například viděla dceru jen s kapucou místo čepice, kterou nesnášela a rvala do chvíle než ji tu cepku někdo sundal, opět řeči jak jsem se zbláznila atd. atd. Když toto nezafungovalo protože muž je neřešíci jedním uchem tam a druhým ven a kdybych při těch hovorech neseděla náhodně u něj o nicem nevím přešla do stylu že mluvila k malé např. Barusko oni Tě zase tak málo oblékli, Barusko ty by jsi už taky chtěla něco pořádného k jídlu vid, oni tě tak sidi.
To už jsme nedávala a jasně doma řekla, že buď zakroci on nebo já. Při další návštěve, kdy tchyně zase chtěla zacit, ji muž řekl, že víme co děláme, malá je zdravá a spokojená a ať to nechá na nás. Ještě párkrát to zkusila já nereagovala nebo jen hodila „kischt“ a byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.12.19 06:20

Tak že by mi ji prosazovala, to naštěstí ne. Chtěla zkusit ať se přitáhne, ale byla jsem v tom dost rázná a řekla, že tohle nám nedoporučil známý, co je dětský fyzioterapeut, tak jenom převrátila oči, co že to jsou dneska za novoty a párkrát to ještě zopakovala, ale netroufla si naštěstí nic aktivně dělat. Teď v noci si při kojení rozsvítím lampičku a jak šla tchýně kolem, tak hned že mi malou ponosí, ať ji nezvykám na noční kojení, protože se to pak těžko odnaučuje. Tak jsem jí řekla, že jsem starší dítě kojila téměř do 3 let a z toho většinu času i v noci a nikomu se nic nestalo. To úplně valila oči :mrgreen: Nabídnuté chodítko jsem s díky vrátila a manžel ho zanesl pro jistotu hned zpět na půdu. No ale ještě bude jeden problém, tchánovci trvají na tom, ať si jeden den s manželem dáme oraz a zajdeme si bez dětí na večeři, že budou hlídat, což se teda manželovi dost líbí, ale já jim malou prostě nenechám. Tak to ještě bude vyjednávání proč ne. Vždyť interval kojení je přesně 3 hodiny, tak to stihneme krásně, ne? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
7662
22.12.19 06:49

A ty jako nemáš pusu, aby jsi jí řekla, že ti má dát pokoj? :roll:

Já bych s ní teda byla velmi rychle hotová.

@Anonymní píše:
Tak že by mi ji prosazovala, to naštěstí ne. Chtěla zkusit ať se přitáhne, ale byla jsem v tom dost rázná a řekla, že tohle nám nedoporučil známý, co je dětský fyzioterapeut, tak jenom převrátila oči, co že to jsou dneska za novoty a párkrát to ještě zopakovala, ale netroufla si naštěstí nic aktivně dělat. Teď v noci si při kojení rozsvítím lampičku a jak šla tchýně kolem, tak hned že mi malou ponosí, ať ji nezvykám na noční kojení, protože se to pak těžko odnaučuje. Tak jsem jí řekla, že jsem starší dítě kojila téměř do 3 let a z toho většinu času i v noci a nikomu se nic nestalo. To úplně valila oči :mrgreen: Nabídnuté chodítko jsem s díky vrátila a manžel ho zanesl pro jistotu hned zpět na půdu. No ale ještě bude jeden problém, tchánovci trvají na tom, ať si jeden den s manželem dáme oraz a zajdeme si bez dětí na večeři, že budou hlídat, což se teda manželovi dost líbí, ale já jim malou prostě nenechám. Tak to ještě bude vyjednávání proč ne. Vždyť interval kojení je přesně 3 hodiny, tak to stihneme krásně, ne? :zed:

A proč bys jako nemohla jít jeden večer na večeři? 8o To se dá stihnout i za kratší dobu než 3 hodiny.
A je to od nich pěkné. Ty jim malou prostě nenecháš? Nejsi trochu přehánějící hysterka? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
22.12.19 08:28

Tak já jsem od tchýně i od spousty dalších nezvaných rádců z řad známých i širší rodiny pouštěla rady jedním uchem tam druhým ven. Nejprve jsem se snažila argumentovat ale když už jsem jí po dvanácté vysvětlovala že kaši ve třech měsících na noc prostě nedostane, začala jsem jí radši prostě ignorovat. Ona si teda asi myslí že jsem fakt nevychovaná ale aspoň toho vždy nechá protože rozdávat rady když jí na to neřeknu už ani hmm jí přestalo bavit… Takže moje rada je prostě ignor a dělat si vše po svém. Je fakt že trochu problém nastal teď, synovi jsou skoro 2 a ona ho občas sama hlídá a už tam i spal. Tam jsem zas musela mít rozum já a smířila jsem se s tím že když ho má zrovna na starost ona nebudu do toho pindat já jí pokud mu teda nehrozí nějaká újma na zdraví… Holt se jednou za čas u babi natláská kravinama a chodí navlečenej jak pumpa… Zas to beru tak že jsem ráda že o něj má zájem a chcete se starat ale kecat do péče o pětiměsíční mimi bych si teda taky nenechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
22.12.19 08:43

Ja tohle znam od svoji mamky a ver mi, ze to vubec nemysli zle. Jasne, od tchyne to asi beres jinak, ale vychovala tveho muze, tak se nad to tech par dni povznes, jsou vanoce, tak si to nekazte zbytecnymi hadkami. A na veceri si dojdete, neni na skodu obcas vypnout a treba te prekvapi, jak hezky to zvladnou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 21:29

Jako tyhle nevyžádané rady a ještě nejlíp řešené přes dítě jak to popisuje Slunečnice to je fakt pakárna, ale řekla bych, že nic jiného než to odkývat a pak udělat po svém prostě nefunguje, dokud to tedy nezačnevnímat to dítě, pak se musí rázně zakročit. No a takhle malé dítě bych na hlídání taky nenechala, maximálně na chvilku, ale 3h jsou moc, dokud je plně kojené, tak to prostě nee…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24323
27.12.19 19:11

@35ja Však se neobhajuj, kývni, a jed po svém. Nemusíš se hájit.
Pro anonymní - na večeři bych šla, zejména když manžel už by se těšil. Nejsi jen matka, jsi i manželka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama