Fotky našich dětí na Facebooku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.12.19 12:20

Fotky nasich deti na Facebooku

Hezky den, chci prosim znat vas nazor a prosim o radu.
Moje svagrova( manzelova sestra)dala fotky z oslavy nasich deti k sobe na Facebook aniz by se nas zeptala.Kdyz jsem se ozvala jestli muze fotky stahnout, ze nechci aby moje deti byly nekde na Facebooku tak mi odsekla ze si muze davat co chce. Manzel mi rekl ze resim kraviny ale me to fakt vytocilo a nevim co delat.Ted budou Vanoce a ona tam opet bude davat fotky nasich deti z Vanoc, uplne to vidim. Prosim poradte co mam delat.
Moc dekuji a preji krasny predvanocni cas :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24392
23.12.19 12:24

No…na jednu stranu to opravdu chapu, na druhou stranu, je to fakt takovy problem? Nejde spis o to, ze to udelala konkretne svagrova?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
23.12.19 12:24

Tohle jsme v rodině řešili taky…je to hodně zapeklitý…asi bych hned jak bych jí viděla že tahá foťák řekla ať to nikam nedává, ale je blbý že je možný že dojde ke konfliktu. U nás to dopadlo tak že na dotyčnou uhodilo že to nejsou její děti a že si jejich maminka nepřeje aby byli ukazovaný cizím lidem. Poslechla ale dopadlo to až tak že si nás všechny odstranila z přátel a komunikace je do teď na bodu mrazu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.19 12:26
@wildcherry píše:
No…na jednu stranu to opravdu chapu, na druhou stranu, je to fakt takovy problem? Nejde spis o to, ze to udelala konkretne svagrova?

Ne, nejde o to kdo to tam dal ale ani ja si je tam nedavam, opravdu to nemam rada a ona tam dala asi 10 fotek a na kazde jsou nase deti.Ona ma jeste ke vsemu profil verejny a proste nelibi se mi to.

• Citovat
  • Nahlásit
7979
23.12.19 12:27

Nemůže si dávat, co chce. Ať si fotí svůj zadek. Tyhle lidi, co musí svůj zivot online sdílet na soc. sitich s podrobnou fotodokumentací nechapu, ale vetšinou to je kombinace nízkého IQ a pocitu z nenaplněného života

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2805
23.12.19 12:28

Fotky jdou nahlásit jako že na nich jsem já, nebo někdo z mé rodiny, a nesouhlasím s tím. Facebook to smaže a je vyřešeno. A ano, taky bych to řešila, fotky svých dětí ani manžela nedávám na Facebook ani já a nebude to dělat ani nikdo jinej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7979
23.12.19 12:30
@Anonymní píše:
Ne, nejde o to kdo to tam dal ale ani ja si je tam nedavam, opravdu to nemam rada a ona tam dala asi 10 fotek a na kazde jsou nase deti.Ona ma jeste ke vsemu profil verejny a proste nelibi se mi to.

Důrazně ji zakaž fotit vaše děti hned na oslavě. Když se nedokáže ovládnout a fotky nezveřejňovat. S manželem byste ale meli být za jedno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
23.12.19 12:30

Já to naprosto chápu, tohle by mi taky vadilo…dnešní svět a hlavně ten vitruální je dost nebezpečný, nikdy nikdo neví kdo se na ty fotky kouká…ještě když to má veřejný všechno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
304
23.12.19 12:33

Naprosto chápu, hlavně vše co je na fb už je majetkem fb. A nemůžeš to ty smazat? U diskuze to jde ale nevím jak je to s fotkami. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
23.12.19 12:43

@wildcherry A proč by mělo vadit, že to udělala švagrová?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3879
23.12.19 12:50

Taky mi to vadí a naštěstí to všichni v rodině respektuji, ale vyjela jsem na tchána, když poslal v létě přes Whatsapp fotku nahateho syna jak se koupe v bazénku. Naštěstí to vzal, ono si hodně lidi neuvědomuje, co jsou sociální sítě za žumpu a ze to tam pak už muže být navždy někde schované a dohledatelné 8o Jak už někdo psal vyse, jen skoda ze to tvůj manžel nevidí stejně. I tak bych o švagrovou slušně požádala; pokud to nezabere, napsala bych na FB jak take někdo radil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2518
23.12.19 12:52

Mně by to vadilo, ať by to udělal kdokoli. Takže bych trvala na smazání nebo - pokud se jí ta fotka líbí - ať dětem vymaže / zakryje obličeje. Její děti to nejsou, nemá co rozhodovat o tom, kde a kdy budou viset na webu ;-). V dnešní době je soukromí hodně chráněné, i telefony už musí při focení vydat nějaký zvuk, aby člověk věděl, že je focen, a cizího člověka bez jeho souhlasu taky fotit nesmím. My se ptali i na školeních, zda tam můžeme fotit (fotografie byly nutné pro dokumentaci k projektu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2809
23.12.19 13:01

Hele, zkus se s ní v klidu domluvit, že si to nepřejes a vysvětlit ji svůj postoj. Já také nikam na internet fotky své ani svých dětí necpu, nechci veřejne popírat naše soukromí. A mám také svagrovou FB fanaticku, ale dalo se s ní domluvit. Fotky mých děti na FB dávala spíše sporadicky, ale u ní byl zas problém, že neustále zverejnovala lokalizace, kde se nachazime. Takže jsme šli společně na výlet a ona hned natukala status, že jsme spolu tam a tam, a ještě mě označila. 8o Tohle jsem fakt nechápala, jestli si uvědomuje ta rizika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
23.12.19 13:07

Normálně bych si o tom se švagrovou promluvila, že si nepřeju, aby byly moje děti někde na internetu. Pokud by to nerespektovala, nahlásila bych fotky i švagrovou na facebooku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
23.12.19 13:07

Nemám to ráda a třeba se ségrou jsme od začátku domluvené, že tohle ne. Tchyně dala jednou a rázně jsem to zatrhla. I za nafucenou pusu mi to stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat