Reklama

Jsem těhotná, co teď?:)

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kacenka0007
Povídálka 18 příspěvků 03.04.18 09:21
Jsem těhotná, co ted?:)

Ahoj holky,
po týdnu meškání jahod jsem se rozhodla vyzkoušet test a ono se nam zadarilo. Zrovna teda ten mesic, kdy jsem milemu tvrdila, ze jsme to propásli :D
Co bych ted mela delat? Samozrejme kromě návštěvy doktora a podobne…
Chtěla bych slyšet rady od vás :). Jaké vitaminky do sebe cpete, v jaké formě konzumujete kyselinu listovou, jestli nějakým způsobem cvicite (nejsem vrcholový sportovec ale rada jezdim na kole, bruslích, ve světlých chvilkách si i zabeham :lol: )
Mockrát Dekuju za reakce :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5433 příspěvků 03.04.18 09:33

@Kacenka0007 Kyselinu listovou nejlépe naštěpenou jsem brala hned od začátku snažení… Pregafolin od Dr.Maxe..byly v tom i jine vitaminy. Jink primereny pohyb.

K doktorce az tak za mesic, mozna pozdeji.

iwa83
Kelišová 6134 příspěvků 03.04.18 09:37

Za mě doktorovi tak 3 týdny (ideálně 4) po vynechání. Ale nejspíš Tě neobjedná dřív než 2 týdny po vynechání.
Z vitamínů jsem nic nebrala - jen ještě před otěhotněním jsem brala klasickou kyselinu listovou a tú beru i teď v prvním trimestru. Někdo doporučuje femibion nebo jiné vitamíny. ad cvičení - já skončila s volejbalem. Ale pokud nejezdíš na kole terény nebo nějaké náročné tratě, tak bych to klidně provozovala dál. Stejně tak brusle - pokud to je po rovince a nebojíš se pádů nebo srážek, tak v klidu dál.

Já funguji celkem normálně (krom toho volejbalu) protože musím - dvouletá dcera nepustí. Ale mě (zatím) stále nic není - není mi blbě, nezvracím. Jen jsem víc unavená. Tak občas jdu lehnout odpoledne s ní :)

Twixinka
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 4 inzeráty 03.04.18 09:48

Gratuluji k těhotenství :)
Vitamíny jsem brala nejdříve kyselinu listovou od elasti q a pak GS Mamavit, ale bylo mi po něm špatně, takže už jsem pak nebrala nic a malá je v pořádku a doteď nebyla nemocná :)
co se týče sportování, taky nejsem nějaký vrcholový sportovec, ale spíš jsem chodila na procházky se psem nebo jsme chodil na výlety na hrady a zámky, celkově jsem spíš chodila, než abych nějak cvičila. Předtím jsem běhala a jezdila na kole, ale běh jsem raději vyřadila hned a kolo vlastně taky, ptže když už jsem ho mohla na jaře vytáhnout, tak mi někdo řekl, že když budu jezdit na kole, tak se mimčo pak pravděpodobně neotočí a bude koncem pánevním, co je na tom pravdy nevím :nevim:

BaMaK
Závislačka 2752 příspěvků 31 inzerátů 03.04.18 09:54

@Kacenka0007 Co teď? Hoď se do pohody, těš se na mimi…a přestaň to tak řešit ;). Vitamíny v tabletách jsou na nic, jez zdravě, zelenina, ovoce, pitný režim…sportuj jako doteď, běhej, brusle opatrně, ať nespadneš.

Kacenka0007
Povídálka 18 příspěvků 03.04.18 10:01

@iwa83 menstruaci jsem mela posledni 23.2. a doktora mam v plánu objednat na 20.4., to by neco mohlo byt videt:).
Mně je teda zle uz tyden ale na zvracení zatím taky nedoslo :D
Jsme rekreační cyklisti i bruslaři a ve správný čas je cyklostezka docela přívětivě poloprazdna a stromu se snad vyhnu :D
Děkuji :)

chs.jasmin
Kelišová 7246 příspěvků 03.04.18 10:01

@Kacenka0007
Ahoj,

já brala vždy jen listovku a jinak nic - přeci jen je to chemická podoba, plné éček a tak je lepší prostě jen zdravě a vyváženě jíst.

Gratuluji!!! :kytka:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1623 příspěvků 03.04.18 10:01

Co se vitamínů týče, můj doktor mi doporučil jen kyselinu listovou, zbytek je prý zbytečný.. a jinak, hlavně si to užívej a nestresuj se maličkostmi. To mimi si vezme to důležité z tebe…já brusle vynechala, člověk nikdy neví, kdy sebou švihne. A kolo je, myslím, ok. Ale to ti vše řekne doktor, napiš si otázky dopředu, já byla na každé kontrole tak natěšená, že jsem se zapomínala ptát!

Kacenka0007
Povídálka 18 příspěvků 03.04.18 10:08

@BaMaK nic „tak“ neřeším :). Jsem klidná, jen je to pro me zatím neznáma věc, tak se chci informovat:)

Kacenka0007
Povídálka 18 příspěvků 03.04.18 10:09

TAkze jste me utvrdily v tom, ze vitaminy jsou zbytečné a budu si tedy dopravat jen kyselinu listovou :).
Dekuju za příspěvky :)

lachtanice86
Kelišová 5746 příspěvků 03.04.18 10:19

Beru jen kyselinu listovou. A vitamín e. Posledni ms jsem měla od 22.2 a na kontrolu jdu teď v pátek. Chce mě tak vidět po potratech a problémech a mojí nemoci. Ale něco vidět už bude. To vím podle hodnot hcg.

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 03.04.18 10:45

K doktorovi tak 4 týdny od vynechání. Vitamíny jsem nebrala. Kolo se doporučuje tuším do nějakého 5. měsíce, brusle, to uvidíš, jak se budeš sama cítit. Já třeba chtěla na lyže, ale nešla jsem. Já sama bych jela opatrně, ale nevíš, kdo vletí do tebe.
Jinak to bude na tobě, na co se budeš cítit, poslouchej tělo.
Jo a břicho jsem mazala olejem od Saloos a mám ho samou strii. Asi je to dost genetické či to, kůži mám suchou a ani mazání nepomohlo.

NudeRose
Povídálka 31 příspěvků 03.04.18 10:52

Hlavně se z ničeho nestresovat! Já jsem o mimi přišla právě kvůli stresu :,(
Kamarádka, co už má třetí, mi radila, hlavně ať to těhotenství ze začátku tak neřeším. Samozřejmě, vyvarovat se alkoholu a podobnému (i když to já stejně neprovozuju), ale jinak prostě neřešit vitamíny, neřešit radši nic. Na to bude později ještě dost času. Co teda radí všude a je to fakt super, koupit si omega3, možná tu kyselinu listovou a hodně maminkám taky vyhovuje hořčík, kterého máme v přijímaných potravinách nedostatek. Ale to je spíš tak pro klid duše.. Pokud neděláte náročný sport, kde by byla potřeba rada lékaře, je to až do konce prvního trimestru úplně jedno (hlavně se u toho nepozvracet :mrgreen: ). Už od začátku jde ale formovat psychika dítěte, takže když zkusíte aromaterapie, plavání, masáže a takové ty příjemné zážitky, určitě to těhotenství prospěje. Nakonec kdy jindy si na to má člověk najít čas a výmluvu, že? :lol:

A jestli jste to ještě neoznámili rodině, je fajn vymýšlení nějakého originálního sdělení ;) :srdce:

BaMaK
Závislačka 2752 příspěvků 31 inzerátů 03.04.18 11:04
@Kacenka0007 píše:
@BaMaK nic „tak“ neřeším :). Jsem klidná, jen je to pro me zatím neznáma věc, tak se chci informovat:)

V tom případě :palec:.

Tardulka
Závislačka 3602 příspěvků 03.04.18 11:07

Důležitá je kyselina listová. Začněte brát co nejdříve. Jinak hlavně klid a prostě si to užívat. Na jiné vitamíny bych se vykašlala.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama