Jsem už zoufalá

Anonymní
22.11.20 15:40

Jsem už zoufalá

Ahoj, píšu jsem protože už opravdu nerozumím co se mi to děje.
Pracuju v jednom obchodě (nechci blíže specifikovat), prostě je nás tam několik co děláme na kase. Předtím jsem pracovala 5 let - vždy jako pokladní a všechno v pořádku. Tady pracuju 2 roky a vždy bylo taky všechno v pořádku. Poslední tři měsíce se ale děje něco co opravdu nechápu a už nevím kde je chyba a začínám mít opravdu strach o své psychické zdraví. Tři měsíce je totiž téměř pokaždé když dělám já, na kase manko. Vždy je to od 30 do těch 150 korun. Samozřejmě to pak musím platit. Nechápu to. Přepočítávám to vždy dvakrát, poslední dobou tři krát a pokaždý mi vyjde stejný výsledek a vždy tam prostě několik korun chybí. Když vydávám tak si dávam takovej pozor, že už opravdu nevím jak to mám lépe dělat a stejně je tam pak na konci manko. Platební karty i stravenky mi pokaždý seděj na cent přesně.
Máme dvě kasy a na konci se přepočítavají obě a jde o to aby to sedělo dokupy. Včera bylo na mé kase opět manko kolem 40ti. Na druhý pokladně kde byla kolegyně bylo zase o 70 korun víc, takže jsem těch 40 dala do druhý pokladny aby to sedělo. Takhle se to má dělat a i tringelty si můžem nechat takže bylo ještě i pár drobných navíc co jsme si rozdělili s kolegyní. Dnes mi ale volala vedoucí druhý směny a prý tam chybí 50 korun. Já jsem to ale rátala několik krát a sedělo to. Tohle se děje jenom mně a nikdy předtím se mi tohle nedělo. Já to opravdu nechápu a už nevím co mám dělat. Už se stydím i před kolegyněmi, protože vypadám jak blázen. A taky to není málo když mi téměř každou směnu chybí několik korun tak za celej měsíc je to docela pěkná částka. Vůbec nevím co mám teď dělat, ale ať se snažím sebevíc, asi jsem zapomněla počítat nebo nevím co jsi mám o tom myslet :,( :(
Anonym kvůli práci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5611
22.11.20 15:48

A není možný, že to krade ta kolegyně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
22.11.20 15:58

Nekdo se ti snazi skodit. Kolegyne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
22.11.20 15:59

Po vyloučení všeho možného vychází, že to někdo bere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5611
22.11.20 16:04

A jsi primo u toho predavani a prepocitavani? Ze krome tebe na tu pokladnu nikdo jinej nema sanci sahnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15508
22.11.20 16:05

No tak bych to nechala přepočítat ještě někoho jiného, abys to nepočítala sama…a vypadá to, že to někdo bere po malých částkách…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
22.11.20 16:18

A nikdo jiný to vzít nemůže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
22.11.20 16:18

Pokud na tu pokladnu můžou během dne i kolegyně, jedna z nich krade drobné. Nevěřím, že by ses tak pletla denno denně. Máte snad pokladny, které ukazují částku na vrácení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12240
22.11.20 16:19

To se na te kase stridate? Nebo mate kazdy svou „pokladnu“ a pod heslem si je menite? Pak by kazdy zodpovidal jen za sve namarkovane nakupy a ne za nakupy za cely den :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9067
22.11.20 16:36

Jak to tam máte, vezmeš pokladnu, přepočítáš(se svědkem a zápisem), nikdo jiný k ní nemá přístup, končíš, přepočítáš(se svědkem a zápisem).
Nebo jak to probíhá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
22.11.20 16:46

No já si myslím že se ti prostě snaží někdo škodit a jde na to takhle fikaně že to prostě dělá po malých částkách aby se na něj nepřišlo a aby to nebylo jako okatý :think: i když ona už to okatý docela je. Nepohádala ses tam třeba poslední dobou s někým nebo to nemůže být něco osobního?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 16:53

Pokud na tu kasu sahá kdokoliv jinej než ty tak je to jasný.
Já jsem se po pár incidentech naštvala a prostě kasu z ruky nedám a na kasu nikoho nepustím, jo nas*ala jsem tím pár lidí ale kasa je na moje jméno a hotovo. A vztekejte se jak chcete, vedoucí ví že mi na to nic říct nemůže protože na to oficiálně opravdu nikdo jiný sáhnout nesmí.
Takže kasu si přepočítám a poté přeberu a na konci směny nesu do kanclu kde jsem pouze já (a navíc je tam kamera), přepočítám a uložím a zapečetím do obálky co nejde otevřít bez toho aby se poškodila. A ejhle, od té doby mi nic nechybělo. Já nechodím do práce abych platila za něčí nenechávé ruce případně kexy na mé kase. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1481
22.11.20 17:02

Taky bych řekla, že někdo krade.
Dělala jsem v supermarketu brigádu, ale měla jsem hmotnou zodpovědnost, takže jsem musela platit manko.
Jak mě tak ostatní brigádníky zaučovali ženské co tam byli zaměstnané. Manko jsme měli, ale jen tehdy, když nás zaučovali určité dvě ženské.
Takže na nás se dívali divně, že neumíme počítat, ale brali to, že jsme nové a zaučíme se a jim to tedy dlouho procházelo.
Nakonec se přišlo na to, že manko máme, jen když tam jsou oni dvě a že peníze kradou oni. Takže okamžitá výpověď pro ně a my všichni od té doby bez manka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 17:03

Jsou dvě kasy, ráno je přepočítam obě, pak na jedné jsem já jako vedoucí směny, na druhé je kolegyně. Na konci směny opět přepočítám obě a dám je do trezoru a taky tržbu v obálce. A ráno se zase přepočítavají a tak dokola. Celkem sme tam tři vedoucí, pak tři lidi na pokladně a ještě dvě co jsou jako úplně nejvyšší vedení nebo jak to nazvat. Oni se starají pak o tržby a celkovej chod prodejny. Různě se v týdnu sřídáme. Vždy musí být na směne jedna vedoucí směny a ještě jeden človek na pokladně a ještě ti úplně hlavní vedoucí dělají přes pracovní týden ale neostávají do konce směny. Přes den se na kase nestřídáme, každý má svoji, ale přístup máme do pokladny jedna druhé protože v každé kase je klíč aby jsme si případně mohli zaměnit drobný, protože ono se ty kasy stejně na konci počítají tak aby prostě seděli dokupy. A co je navíc, to se dělí jako tringelty. A právě já jako vedoucí jedné směny počítám večer peníze a druhý člověk uklízí.
A jo, pokladny ukazují kolik máme vrátit.
Je pravda že na ty kasy mají přístup jakoby všichni protože je tam klíč, jenže ať jsem dělala s kýmkoli, protože se různe střídáme, a ať jsem dělala s tou nebo s tím tak pokaždé chybělo. Ale všechno vždy sedí jenom ta hotovost prostě ne. Proto mi to už hlava nebere. Celý dva roky to takhle fungovalo a bylo všechno vždy v pořádku a teď tři měsíce se řeší jen tohle.

• Citovat
  • Nahlásit
14299
22.11.20 17:08

Takže tobě to chybí na každé tvoji směně? A je tam někdo, kdo je vždy s tebou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat