Jsem vyřízená, miminko nespí

Anonymní
10.4.21 13:32

Jsem vyřízená, miminko nespí

Holky, tenhle příspěvěk je moje volání o pomoc.. rýpalky, prosím hned se vraťte zpátky na hlavní stránku.
Už nemůžu. Nechci se tu litovat, ale fakt melu z posledního.
Malá mi už od čtvrtka od rana nespí nikde jinde, než na mně (já na zádech opřená o postel, malá ma mně na břišku - takhle se spat opravdu neda, max polospánek - musim ji drzet, aby ze mě nespadla). Jakmile ji zkusim polozit do postylky (zkousela jsem i kocar, autosedacku, lehátko, zkusila jsem i si ji polozit jen vedle sebe v posteli) spinka tak 5-10 minut a spustí se řev, hned jak si ji dam zas na sebe, je ticho. Vzdycky spala v postylce sama, uplne bez problemu. Od toho ctvrtka taky pozoruju problem při kojeni.. papá tak po hodině, maximalne po 2 a saje 2 hodiny v kuse u toho se vzteká a pláče (předtim chtela papat každé cca 3 přes den, v noci spala 6-7hodin v kuse, sála max hodinu a vubec se takhle nevztekala). Prsa se mi už vubec nenalévají (ve srovnani s tim, jak jsem je měla předtim) a kojení je mi strašně nepříjemné! píchá mi každé její nasátí.. vždycky se strašně těším, až už to kojeni skončí (nemám to rada od začatku, ale akespon mi to předtim nebolelo a malá se nevztekala) může to byt tim, že mám málo mleka a proto nevydrží spat i v postylce, že pořád není dost napapaná?
Každopádně mých, od čtvrtka asi tak 4 hodiny polospánku mi fakt nestačí a já nevim, co mám dělat, abych se alespoň na chvilku mohla vyspat.. u manžela vydrži, ale tak pul hodiny a pak chce buď zase papat, nebo prostě jen zas na mě..
Kolik toho, jako dobrá máma, musim vydržet? Nejradši bych ji zkusila dat Sunar, ale vim, že se tim dostanu do začarovaného kruhu.. a taky samozřejmě, že kojení je pro ni to nejlepší.
Omluvte anonym, strašně se stydim, jako matka selhávám..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26163
10.4.21 13:37

Kolik je miminku? Tipuju tak měsíc dva? To bývá relativně normální co popisuješ, ty začátky prostě jsou těžké. Může mít růstový spurt, že chce pořád jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 13:40
@pikola píše:
Kolik je miminku? Tipuju tak měsíc dva? To bývá relativně normální co popisuješ, ty začátky prostě jsou těžké. Může mít růstový spurt, že chce pořád jíst.

Má 5 týdnů.

• Citovat
  • Nahlásit
5946
10.4.21 13:41

A má dostatek počůraných plen? Nebo máš dispozici váhu a můžeš jí zvážit kolik toho vypije?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1649
10.4.21 13:41

A kolik vypije, přibírá. Možná ji to fakt nestačí. Kolik ji je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5946
10.4.21 13:45

Tohle měla naše příbuzná. Všichni příbuzní jezdili na návštěvu a mimino houpali, uspávali jelikož rodiče už byli úplně vyřízení. Nakonec po 14 dnech u doktorky se zjistilo že nepřibral vůbec nic. Takže se dal dokrm a od té doby úplně v pohodě. Ale to neříkám že je tvůj případ, může být jiný důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10835
10.4.21 13:50

Kolik ji je?
Vypada to jako bojkot, meni se zpusob spousteni mleka. Prsa opravdu pak vypadaji splaskla, ale je to normalni, a to vztekani taky.

Zkusila bych si upravit lezeni - pololeh tak, aby mala mohla byt na brise a nikam nepadala (obloz se kojicim polstarem nebo tak neco), idealne zkus kojit vleze a spat u toho.

Hodnej pij, hodne dobre jsou domaci vyvary, das hovezi maso+kosti do velkeho hrnce a nechas na pomalem ohni treba 6 hodin bublat, pak jen prisolis a jis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26163
10.4.21 13:57

Tipuju bolest bříška, možná něco mezi bojkotem a spurt. Co kojit v leže a spát u toho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
10.4.21 13:59

Jako dobrá máma :) Jako dobrá máma nejsi povinna se odrovnat a jako echt kojící matka tří dětí ti dávám následující radu: teď hned uvař sunar a nakrm ji jako pucka. Šoupni do kočáru a vyžeň ven i s manželem. A s lahví a krabicí. Nejlíp ať to vezmou přes babičku a vrátí se ti večer… Ty se konečně vyspi. Jeden den s flaškou tě do žádného kruhu nedostane.

A až budeš mít pod opaskem pár hodin spánku a zase budeš trochu fungovat, zařiď se podle předcházejících prokojících rad. Pij, jez vývary, přikládej, oblož se s dítětem na břiše peřinou vyděržaj. Ono se to zlomí…

• Citovat
  • Nahlásit
1121
10.4.21 14:06

Co mám zkušenost, kolem 6.týdne se může objevit spurt, trvá pár dní a pak je zase vše jak dřív. Pocit prázdných prsou je u toho normální, srovnává se poptávka-nabídka. Já osobně jsem UM nedala, sama jsem jedla poctivé vývary, hodně pila a byla s miminkem co nejvíc v posteli “tělo na tělo”. Více či méně jsem to zažila u všech dětí, mám 3. A potom ještě ve 3měsících. Přeji hodně síly :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8096
10.4.21 14:10

2 hodiny určitě aktivně nesaje. Má dost pocuranych plen? Nahrivej prsa aby ji teklo mléko snadněji, hodně pij a zkus kojit v leze a u toho spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
10.4.21 14:12

A zkousela jsi ji dat do te postylky take na brisko? Tak ji zkus dat sunar (radsi jine um teda..) jako jednou se nic nestane a uvidis…dudlik m? co pevne zavinuti? Do pliny, pak do zavinovacky? Bily sum, melodie, koupel v kybliku s bylinkami…spousta veci je normalni, precti si o rustovem spurtu..u nas se hodne veci srovnaly po sesti nedeli, pak jeste byla krize po 3m a kolem 6m…po sestinedeli se kojeni zkrati, vydrz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
10.4.21 14:21

Hele od čtvrtka, máš sobotu - jasně že nejseš fresh, ale na umření z nevyspání to taky neni. Takovejch nocí tě ještě čeká… Mam normálně docela spací dítě, ale co předvádělo kolem mejch státnic - měsíc jsem nespala víc jak hodinu v kuse, a furt žiju.
Nicméně - že ti prsa splaskly je normální, takhle koncem šestinedělí se přestanou pořád nalívat a budou většinu času normální. Další věc - kojení ani nespaní z tebe dobrou matku neudělá, takže dáš-li sunar, nic hroznýho se nestane. Pokud kojit opravdu chceš, tak koj, můžeš si půjčit váhu na dítě a vážit před a po kojení, abys měla představu, kolik vypije. Ze všeho nejvíc ale potřebuješ zůstat klidná, je to pak jak začarovanej kruh, ty jsi v nervu, dítě to cítí, je taky v nervu a řve, a furt dokola. Je nutný, abys teď udělala tlustou čáru, dítě nakrmila (jakkoliv), dala ho manželovi do kočáru a šla si lehnout. Ono sice možná bude brečet, ale ty si potřebuješ odpočinout a vyčistit hlavu a večer začít zase v klidu, nesvazovat se představama, co by měla nebo neměla dobrá matka dělat, a prostě dělat cokoliv, abyste ty i dítě byly přiměřeně spokojený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
934
10.4.21 14:40
@Anonymní píše:
Holky, tenhle příspěvěk je moje volání o pomoc.. rýpalky, prosím hned se vraťte zpátky na hlavní stránku.
Už nemůžu. Nechci se tu litovat, ale fakt melu z posledního.
Malá mi už od čtvrtka od rana nespí nikde jinde, než na mně (já na zádech opřená o postel, malá ma mně na břišku - takhle se spat opravdu neda, max polospánek - musim ji drzet, aby ze mě nespadla). Jakmile ji zkusim polozit do postylky (zkousela jsem i kocar, autosedacku, lehátko, zkusila jsem i si ji polozit jen vedle sebe v posteli) spinka tak 5-10 minut a spustí se řev, hned jak si ji dam zas na sebe, je ticho. Vzdycky spala v postylce sama, uplne bez problemu. Od toho ctvrtka taky pozoruju problem při kojeni.. papá tak po hodině, maximalne po 2 a saje 2 hodiny v kuse u toho se vzteká a pláče (předtim chtela papat každé cca 3 přes den, v noci spala 6-7hodin v kuse, sála max hodinu a vubec se takhle nevztekala). Prsa se mi už vubec nenalévají (ve srovnani s tim, jak jsem je měla předtim) a kojení je mi strašně nepříjemné! píchá mi každé její nasátí.. vždycky se strašně těším, až už to kojeni skončí (nemám to rada od začatku, ale akespon mi to předtim nebolelo a malá se nevztekala) může to byt tim, že mám málo mleka a proto nevydrží spat i v postylce, že pořád není dost napapaná?
Každopádně mých, od čtvrtka asi tak 4 hodiny polospánku mi fakt nestačí a já nevim, co mám dělat, abych se alespoň na chvilku mohla vyspat.. u manžela vydrži, ale tak pul hodiny a pak chce buď zase papat, nebo prostě jen zas na mě..
Kolik toho, jako dobrá máma, musim vydržet? Nejradši bych ji zkusila dat Sunar, ale vim, že se tim dostanu do začarovaného kruhu.. a taky samozřejmě, že kojení je pro ni to nejlepší.
Omluvte anonym, strašně se stydim, jako matka selhávám..

Neblázni, neselháváš jako matka. Být vyřízená v takovém zápřahu je normální, nejsi Pán Bůh. Miminko máš ráda a staráš se o něj, tak nejsi špatná máma. Bude ti muset manžel pomoci a zajistit, aby ses vyspala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1729
10.4.21 14:44

Myslim, ze rustovy spurt. Kojila jsem petactyricet minut, pak pul hodky pauza, pak znovu. Dite ma vetsi potrebu mlika, telo nestiha reagovat.
Hodne polivek, jogurtove napoje, melta, kojici caj, denne aspon pet litru techto tekutin. Vydrz. Za tri dny to bude dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat