Aloe a ekzém

29
10.4.21 10:09

Aloe a ekzém

Ahoj, chtěla bych se zeptat zkoušela jste některá tyhle krémy na ekzém? Popřípadě zkušenost? Měníme mastičky tohle už je třetí a jestli nezaberou na ekzém tak mě picne.. mam doma tříměsíční holčičku a doktorka mi dala lipobasy a po té se nam to snad ještě zhoršilo tak sem ji volala že přítelova sestra pracuje pro tuhle společnost a že by jsme zkusili ještě tyhle krémy.. tak to zkoušíme ale zajímalo by mě jestli někdo zkoušel a zabrali? Děkuji 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10630
10.4.21 10:15

Kojíš? Zkoušela jsi vysadit mléčné výrobky, jestli to nezpůsobuje ABKM? Nikdo ti neřekne, co přesně pomůže zrovna vám, ale ekzém je důležité řešit hlavně zevnitř. Probiotika a vyřazení toho, co by ji mohlo dráždit. Je to běh na dlouhou trať a popravdě, já s ekzémem žiju téměř od narození a doteď přesně nevím, co jeho zhoršení způsobuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
10.4.21 10:25

@Aduš8 bohužel nekojím :( a doktorka mi moc neporadí i jestli je to atopak mi neřekla že může ale nemusí že na kožní až v roce.. budu doktorku měnit až seženu nějakou která nás vezme.. :/ dáváme nutrilon klasický taky sem přemýšlela že bych koupila ten ha.. malá to má jak kdy jeden den to má dobrý a další den ma na tváři flek jak blázen.. a než sme začali používat lipobasy tak sme měli jen suché nožičky a po ní máme červené flíčky i na nohou… probiotika dávám biogaia kapky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
10.4.21 10:27

Zkuste přímo obsah listu (šťávu) z aloe, krémy mi přijdou dost šizené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
10.4.21 10:38

Toto nám poslala ségra přítelova že tady ten krém zabral suprově ❤️ tak snad zabere i u nás vyzkoušíme a příští týden budu řešit co a jak s jidlem tedy s doktorkou a uvidíme.. jen mě zajímalo jestli má někdo zkušenosti ještě jiné :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10630
10.4.21 10:39

@Monickenzi já tedy měla malou na UM taky a první co mi doktorka řekla, tak dávat HA kvůli tomu, že mám sama ekzém. Doktorka má pravdu v tom, že do roka se to těžko pozná, syn měl jako miminko pár suchých míst, mazali jsme a po roce mu to zmizelo. Dcera naopak neměla do roka téměř nic a po roce se jí to vysypalo. Jinak ty tvé krémy neznám, ale sama jsem se přesvědčila, že čím min chemie, tím líp. Já používám Biodermu Atoderm, jak pro sebe, tak pro děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
10.4.21 10:41

@Aduš8 No tak to mě se o jídle nezmínila… :( Ale ekzém v rodině nemáme nikdo.. tak uvidíme co se příští týden dozvíme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10630
10.4.21 10:41

A ještě je u ekzému důležité. Když je to v takové té mokvavé a červené fázi, není dobré to promašťovat, ale naopak vysušit zinkovou mastí a podobně. Promašťovat jen ty hodně suchá ložiska

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
10.4.21 10:44

@Aduš8 To malá ma na tváři suchý červený flek dnes tedy už skoro nepatrný ale to dopoledne vždy a odpoledne se to zhoršuje nebo zůstává stejné.. v mokvající červené fázi to zatím nemáme a snad ani mít nebudeme ale děkuji za radu 🙏 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10630
10.4.21 10:46
@Monickenzi píše:
@Aduš8 No tak to mě se o jídle nezmínila… :( Ale ekzém v rodině nemáme nikdo.. tak uvidíme co se příští týden dozvíme…

No, ona většina doktorů a to i kožních, ti o jídle nic moc neřekne. Všichni léčí hlavně projevy ekzému, ne jeho příčiny. Ale věřím, že u vás půjde spíš o to suché místo, u miminek to bývá často. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat