Jsem vyšťavená z práce, co dělat abych nevyhořela.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

heidynka
Stálice 57 příspěvků 13.09.18 21:00
Jsem vyšťavená - stres v práci

Ahoj :kytka: jak zvládáte stres v práci? Jak umíte vypnout? Jaká je prevence proti syndromu vyhoření?

Bohužel, na mě nefunguje sport, sex, posezení s přáteli, příroda, řízení, nebo jednoduše relax (v posteli, na zahradě).. nic mi na to nepomáhá a ať dělám cokoliv nebo jsem kdekoliv myslím na práci..

Jsem ve vedoucí funkci v hotelu - řeším pořád nějaké problémy a to i ve volnu. Pořád drnčí mobil (nevypínám, kdyby volala rodina a kvůli internetu), jezdím tam i ve volnu a neustále něco řeším a kontroluji (a v drtivé většině jsou to nepříjemné věci typu nezapsané rezervace, overbooking, apod.).

Šíleně mě to vyšťavuje. Na jednu stranu jsem ráda za tuto práci - cestovní ruch miluji a vždy jsem si přála vést hotel a starat se i o marketing (jsem dříč, tak jsem se na tu pozici vypracovala ve 23 letech). Ale je to „too much“ - nemám čas ani energii na nic jiného, na „normální“ život, na partnera (z toho přepracování jsem ho přestala mít ráda, což mě asi nejvíc mrzí..).

Protože peníze potřebuji, nemohu změnit práci a padnout finančně, protože do toho děláme barák. A co se dívám na inzeráty, nic moc tady v okolí není, i kdybych se rozhodla, že menší peníze mi nevadí, hlavně ať mám klid, předpokládám, že „ejčárkám“ bude vadit „překvalifiko­vanost“.

Obávám se, že tímto permanentním stresem v mladém věku si zadělávám na budoucí problémy. Již teď mám nějaké chronické věci způsobené stresem, a říkám si, sakra, kam to dospějí až mi bude 30? Stres mě zabije anebo zavře do blázince..

Snažím se vše řešit s lehkostí, a i tak vypadám. Ale uvnitř mě to vře. A protože na mě stojí provoz a vše kolem, nemohu to brát tak nějak „ledabyle“. Je to menší začarovaný kruh.

Jaké máte vy zkušenosti? Díky za diskuzi a omlouvám se za menší sloh, muselo to ze mě..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

milwinka
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 13 inzerátů 13.09.18 21:07

Já bych teda hledala jinou práci. Jak to budeš zvládat až budeš mít děti? Už teď tě to vyčerpáva, tak pak s rodinou už si takovoz práci vubec nedovedu představit.

jita22
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 3 inzeráty 13.09.18 21:08

Tak dle me je zakladem nastavit si nejake hranice a ujasnit si priority.Pro me by tedy zdravi prioritou bylo.Pokud jsi neslibila,ze budes na telefonu 24/7,snad mas nejaky zastup a ten telefon si vypni/omez vyzvaneni jen na rodinu.Prace je porad jen prace a nicit si kvuli ni zdravi a soukromy zivot za to nestoji.Jsi mlada,ale jednou k tomu (snad) dospejes.
Pokud bys hledala nejakou mene kvalifikovanou praci,myslim ze pokud bys uvedla,ze jsi spatne snasela stres na vedouci pozici,nemel by byt problem,ze te nevezmou.Ale to jen hadam.

Niky2
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 48 inzerátů 13.09.18 21:11

@heidynka
Takovyhle zaprah je cesta do pekel. Driv nebo pozdeji se slozis. Musis zvolnit a hledat reseni,aby na tebe nebyl vyvineny takovy tlak a zodpovednost za vsechno. Rozhodne bych premyslela o nekom na vypomoc, kdo by te zastoupil, pomohl a ulehcil v tvoji praci. Ty by ses starala o ty dulezitejsi veci a tyhle jobovky typu nezapsane rezervace by delala nejak vypomoc. Bud to a nebo se brzy odporoucis k doktorum. Drzim palce! :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 21:12

Osobní zkušenost nemám, ale hooodně zkušeností s klienty (alternativní medicína).
Očekávat, že se může projevit až za roky, může být hodně nepřesný odhad.
Mám spoustu klientek, které prožívaly náročné období-měsíce, roky. Když skončilo a ony se radovaly jak je to super, že konečně si vydechnou a bude pohoda, tak se složily.

Je to zcela typický průběh, když musíš, tak to tělo skrz adrenalin a další mechanismy udrží. Jak už nemusíš, tělo to pustí a běžným výsledkem jsou úzkosti, paniky, v důsledku často naprostá neschopnost fungovat.

Takže za mne-určitě udělej něco se svým životem. Zdravá je jen určitá míra stresu.
Anonym, aby to nebyla reklama.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2411 příspěvků 13.09.18 21:13

Pořiď si druhý telefon a nedavej cislo v práci. jsi zaplacená za 24/7 servis, nebo oni prostě ví, že ty to zvedneš? Osobně jsem v každé práci nastavila jasná pravidla, že mobil o vikendy a dovolené neberu. Upřímně, popisujes celkem peklo, a hodně by mě zajímalo, kolik ti za tento servis platí. Z mého pohledu se prehupujes z „prace mě živí“ na „práce určuje můj život“

Taciras
Extra třída :D 11070 příspěvků 13.09.18 21:16

Stres v práci? Co to je? Máme samozřejmě termíny, do kdy musí být hotovo a co jako? Udělám maximum pro to, aby se termíny stíhaly. Když nebudou? Hm, tak to asi bude blbý. To ale není důvod si to nosit domů. Doma jsem maminka a řeším úplně jiné věci. Mnohem důležitější věci. Co bylo dneska k obědu, jestli to bylo dobrý, co namalovali za obrázek a mnoho dalších ještě mnohem důležitějších věcí. Pak si večer sednu k emiminu, na chvíli vypnu a čtu si o cizích problémech, je to svým způsobem relax, protože ty drobnosti, co mě přes den třeba vytočily, to staví často do jiného světla. A pak jdu spát. Ráno vstanu, cestou do práce si čtu knížku a pak se zase přepnu do pracovního režimu, řeším pracovní problémy a dělám maximum pro to, abychom stíhali termíny. Ve tři odcházím, cestou si čtu knížku, pak vyzvednu děti a jsem zase maminka. Pokud by ses neptala, na práci bych si vzpomněla dvě stanice před tím, než budu vystupovat.

Cokoli je potřeba, píšu si do any.do nebo do kalendáře, v hlavě držím plán na maximálně 24 hodin. Co bude v sobotu, co mě dnes ještě nezajímá (dost možná mám něco v kalendáři, ale budu se tím zabývat zítra). Dnes vím, co musím udělat zítra, zbytek nešrotuju v hlavě. Neříkám, že neplánuju dlouhodobě, v kalendáři mám události hodně dlouho dopředu, ale naučila jsem se, že nemá cenu se tím nějak dlouho dopředu zabývat. Nejhorší je nosit v hlavě todo list. To stresuje. Jakmile máš seznam věcí, co nesmíš zapomenout a máš ho v hlavě. Nejlepší je hodit si to někam do úkolníčku a brát to po pořádku. A řešit fakt jen to, co je zrovna na řadě. Prostě taková malá osobní kanbanová tabule.

Jogrr
Závislačka 4325 příspěvků 13.09.18 21:17

Zaklad je prestat si myslet, ze bez Tebe hotel spadne. On totiz nespadne a az padnes Ty, bude to vsem jedno.

jkra
Generální žvanilka 24922 příspěvků 13.09.18 21:19

Porid si dite. To ti srovna priority.

Leenvecka
Kecalka 371 příspěvků 13.09.18 21:27

Co vypomoc? neco jako tvoje asistentka nebo pomocna ruka, ktera by resila aspon cast tvych povinosti a ty se soustredila na ty opravdu dulezite?

Ijen
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 13.09.18 21:29

@heidynka zadna prace nestoji za to, aby sis kvuli ni nicila zdravi a osobni zivot. Az padnes, tak zamestnavatel bude ten posledni, kdo te podrzi. Zvolni.

růžový achát
Závislačka 4695 příspěvků 13.09.18 21:32

Můj manžel general manager hotelove společnosti - je také vyhořelý, od rána do noci v praci ani volné víkendy nic - radu nemám. Jen asi to bude strašnej záhul. Ja pořad nechápu co v těch hotelech děláte, nijak manuálně nepracujete, většinou jen buzerujete personál, proč tam musíte tvrdnout 100 let. Je to jen přiblblej hotel :P

heidynka
Stálice 57 příspěvků 13.09.18 21:34

Děkuji holky za příspěvky.
@milwinka s dětmi bych to absolutně nedávala. Naštěstí, příroda si ještě nepřeje, abych byla mámou, ale pokud přijde, to, co má přijít, není možné se již vrátit do tohoto pracovního tempa. S tím počítám. Z humoru říkám, že budu uklízečka - každý ví, že jsem uklízeči maniak perfekcionista. Měla bych klidnou hlavu. Tak kdo ví..

@Niky2 už se pracuje na tom, abych byla méně postradatelná. Ale to ještě minimálně rok potrvá, až se nastaví a vyladí všechny procesy a najde schopný personál. Zatím to všechno teda padá pouze na mě, ale určitě nechci být 24/7 k dispozici a řešit problémy na recepci a dalších úsecích. Věřím, že potom už to bude lepší, ale cesta je ještě dlouhá a bůhví zda vydržím :/. A moc děkuji :kytka:

@Lalelale ano, o druhém tel přemýšlím. Občas to teda nechám vyzvanet a nic nezvedam, ale jsou dny kdy cítím opravdu průsery, tak to zvednu. Jinak se to snažím vymezit. Ale stejně, když pracuji 200+ h měsíčně, stejně si myslí, ať tam jsem rovnou každý den. Je to taková mentalita hoteliérů - my nemáme osobní život, ty ho mít taky nebudeš. Kdybych tento obor neměla ráda, vyprdnu se na to už po první zkušenosti z recepce. A nemyslím si, že se přehupuji - já vím, že práce určuje můj život, nelíbí se mi to, nikdy jsem nebyla ani nechci být kariérní typ (pracovat do úmoru, doma pouze přespat, a jít i přes mrtvoly a život pouze prací). Jsem vesnická holka milující klid a pohodu, zároveň chci „něco“ dokázat v životě, ale nemít tak obrovské oběti. .

rozand
Závislačka 3137 příspěvků 13.09.18 21:39
@heidynka píše:
Děkuji holky za příspěvky.
@milwinka s dětmi bych to absolutně nedávala. Naštěstí, příroda si ještě nepřeje, abych byla mámou, ale pokud přijde, to, co má přijít, není možné se již vrátit do tohoto pracovního tempa.S tím počítám. Z humoru říkám, že budu uklízečka - každý ví, že jsem uklízeči maniak perfekcionista. Měla bych klidnou hlavu. Tak kdo ví..

Jestli ono to třeba není tím tempem, ne přírodou?

blumen
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 13.09.18 21:49
@rozand píše:
Jestli ono to třeba není tím tempem, ne přírodou?

Asi tak, ve stresu neotehotni. Plus se to podepisuje na jejim zdravi.

Po pracovni dobe proste nezvedej telefon a vypni si ho. Rodine dej jine cislo. Nejses jedina, kdo to tam vede, ne?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >