Reklama

Jste pro předmanželské smlouvy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Svetlana87
Kecalka 248 příspěvků 08.05.18 15:10
Jste pro predmanzelske smlouvy?

Jak tu ctu spousty nazoru na manzelstvi, napadlo me, ze predmanzelska smlouva muze mit spoustu vyhod pro obe strany. Co vy, jste pro predmanzelske smlouvy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 08.05.18 15:25

Jak kdy. Kdybych před manželstvím disponovala větším majetkem, měla třeba svou dobře prosperující firmu a budoucí manžel by měl závazky z minulého vztahu tak určitě ano. Ale kdybych třeba pracovala za malou mzdu a věděla, že celý život budu žít v nájmu tak nevidím důvod.

Janli
Kelišová 5361 příspěvků 08.05.18 15:26

Nejsem. V manželství se má vše sdílet společně a nerozdílně. Pokud by měly být mezi manželi nějaké rozdíly, nebyl by důvod manželství uzavírat. Rozdílnost příjmů taky není důvod. Buď si beru člověka, kterému věřím a pak nemám problém sdílet s ním společné finance nebo nevěřím a pak není důvod si ho brát.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 15:32

@Svetlana87 byla jsem proti a protože jsem byla majetna a bohatá nevesta, a hlavně naivní a věřící, že si beru toho pravého na vždy, tak teď mam hypotekou zastaveny barák, ze kterého jsem ho musela při rozvodu vyplatit. Krom toho, že na mě spadli i některé jeho dluhy.
Takže ano, ted už jsem pro predmanzelskou smlouvu, ale samozřejmě záleží na situaci. Když ani jeden nemá nic, přijde mi zbytečná.
Až se budu vdavat podruhé, určitě ji napíšeme. Každý máme svého majetku dost a hlavně každý své děti.
Anonym snad jasný

Chytrak
Ukecaná baba ;) 2448 příspěvků 08.05.18 15:35

@LimitedEdition vidim to stejne. U chudych a normalne vydelavajicich lidi zbytecnost. U lidi kteri disponuji ohromnym majetkem je to nutnost.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Závislačka 3240 příspěvků 08.05.18 15:36

Kdyby byl ten druhý milionář s ostrovem v osobním vlastnictví, tak bych smlouvu podporovala, docela by se tím vyřešily zlatokopky a zlatokopové (nebo jak se říká chlapům co jdou po penezích? :-D )…

já ani manžel jsem neměli nic, když jsem se brali, takže žádnou předmanželskou smlouvu nemáme :mrgreen:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47699 příspěvků 08.05.18 15:40

Tak zalezi, co je obsahem. Principielne nic proti

Janli
Kelišová 5361 příspěvků 08.05.18 15:41

@Chytrak @debra.morgan od té doby, co majetek před sňatkem nespadá do sjm, je to zbytečný řešit :nevim:

Svetlana87
Kecalka 248 příspěvků 08.05.18 15:43

@debra.morgan @Chytrak Tak ono to neni o stavajicim majetku, ale o tom nabytem v manzelstvi, takze i kdyz pred manzelstvim nic nemas, behem nej muzes majetek ziskat a o ten se musis delit.

Venetia
Vesmírná mluvilka 34896 příspěvků 08.05.18 15:44
@Janli píše:
Nejsem. V manželství se má vše sdílet společně a nerozdílně. Pokud by měly být mezi manželi nějaké rozdíly, nebyl by důvod manželství uzavírat. Rozdílnost příjmů taky není důvod. Buď si beru člověka, kterému věřím a pak nemám problém sdílet s ním společné finance nebo nevěřím a pak není důvod si ho brát.

I v pripade, ze vyvoleny by mel treba exekuce nebo jine problemy?

Chytrak
Ukecaná baba ;) 2448 příspěvků 08.05.18 15:47

@Janli nesouhlas. Majetek si muzes nechat take zuzit coz znamena, ze tim muzes eliminovat potencialni skody zpusobene chotem at uz budou zamerne nebo neumyslne.

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 08.05.18 15:49

Přijde mi to děsně neromantický, takže bych osobně do toho nešla.

Chytrak
Ukecaná baba ;) 2448 příspěvků 08.05.18 15:51
@Svetlana87 píše:
@debra.morgan @Chytrak Tak ono to neni o stavajicim majetku, ale o tom nabytem v manzelstvi, takze i kdyz pred manzelstvim nic nemas, behem nej muzes majetek ziskat a o ten se musis delit.

Ano, tak pak tomu nerikej pred-manzelska smlouva :lol:

rozand
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 08.05.18 15:55
@Anonymní píše:
@Svetlana87 byla jsem proti a protože jsem byla majetna a bohatá nevesta, a hlavně naivní a věřící, že si beru toho pravého na vždy, tak teď mam hypotekou zastaveny barák, ze kterého jsem ho musela při rozvodu vyplatit. Krom toho, že na mě spadli i některé jeho dluhy.
Takže ano, ted už jsem pro predmanzelskou smlouvu, ale samozřejmě záleží na situaci. Když ani jeden nemá nic, přijde mi zbytečná.
Až se budu vdavat podruhé, určitě ji napíšeme. Každý máme svého majetku dost a hlavně každý své děti.
Anonym snad jasný

Majetek, se kterým jsi šla do manželství, ti ale nevezme, přeci.

Janli
Kelišová 5361 příspěvků 08.05.18 16:12
@Venetia píše:
I v pripade, ze vyvoleny by mel treba exekuce nebo jine problemy?

Tak s takovým bych neztrácela čas, natož abych si ho brala… Láska, neláska… co s takovým člověkem?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama