Jste tu někdo bez pediatra (PLDD)?

Vesmírná drůbež
5.6.23 07:26

Jste tu někdo bez pediatra (PLDD)?

Hezký den, fungujete tu někdo s dítětem, které
není registrováno u praktického lékaře pro děti a dorost? Situace v regionu je poměrně na houby, současný lékař nám skutečně silně nevyhovuje a v okolí nám potomka nikdo nechce převzít do péče. Zajímá mě, jak se případně řeší například OČR, různá potvrzení, preventivní prohlídky, atd. Děkuji.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
77439
5.6.23 07:37
@Vesmírná drůbež píše:
Hezký den, fungujete tu někdo s dítětem, které
není registrováno u praktického lékaře pro děti a dorost? Situace v regionu je poměrně na houby, současný lékař nám skutečně silně nevyhovuje a v okolí nám potomka nikdo nechce převzít do péče. Zajímá mě, jak se případně řeší například OČR, různá potvrzení, preventivní prohlídky, atd. Děkuji.

no tak budeš muset vydržet u současného lékaře dokud nenajdeš nvového,
bez lékaře OČR nedostaneš

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Vesmírná drůbež
5.6.23 07:38

@stinga proto jsem se ptala těch, kdo takto fungují.

  • Citovat
  • Upravit
472
5.6.23 07:41
@Vesmírná drůbež píše:
@stinga proto jsem se ptala těch, kdo takto fungují.

Jako já nevím, ale bojím se že dítě mít jaksi pediatra ze zákona mít musí? Když ho mít nebude a dozví se to OSPOD je z toho průser ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Vesmírná drůbež
5.6.23 07:41

@Markuska85 ne, nemusí.

  • Citovat
  • Upravit
77439
5.6.23 07:49
@Vesmírná drůbež píše:
@Markuska85 ne, nemusí.

tak jasně, že nemusí, ale OČR ti nikdo nevystaví

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
472
5.6.23 07:49
@Vesmírná drůbež píše:
@Markuska85 ne, nemusí.

A tím si jsi jistá? Už v porodnici se tě ptají ke kkomu bude dítě chodit. A co preventivní prohlídky? Já myslím že ta povinnost tu je. A je to dobře jinak je to zanedbání péče. Možná se mýlím, ale pochybuju.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Vesmírná drůbež
5.6.23 07:51

@stinga prosím tě a ty s tím máš zkušenosti nebo ne? Pokud ne, píšeš sem docela zbytečně.

  • Citovat
  • Upravit
Vesmírná drůbež
5.6.23 07:52

@Markuska85 tím jsem si zcela jistá. Takže se skutečně mýlíš.

  • Citovat
  • Upravit
472
5.6.23 07:55

A co odborná péče? Přece když jdete na kontrolu ke specialistovi ( neurolog, ortoped, atd ) první na co se zeptá kdo je váš pediatr.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30324
5.6.23 07:56
@Vesmírná drůbež píše:
Hezký den, fungujete tu někdo s dítětem, které
není registrováno u praktického lékaře pro děti a dorost? Situace v regionu je poměrně na houby, současný lékař nám skutečně silně nevyhovuje a v okolí nám potomka nikdo nechce převzít do péče. Zajímá mě, jak se případně řeší například OČR, různá potvrzení, preventivní prohlídky, atd. Děkuji.

Bez praktického lékaře to nejde. Letos jsme skončili na pohotovosti a v pondělí jsem si šla nechat vypsat OČR k praktikovi. U nás se dojíždí za praktikem klidně i 30 km. Naše nám skončila a zástup zatím není. My jsme měli štěstí a jsme jen ve vedlejší vsi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Vesmírná drůbež
5.6.23 07:58

@Aspera to je hezké, mně dítě nevezme nikdo ani v okruhu větším, než je tebou zmíněných 30km. Ale znovu, fakt bych potřebovala zkušenosti těch, jejichž dítě PLDD nemá.

  • Citovat
  • Upravit
4385
5.6.23 07:59
@Vesmírná drůbež píše:
Hezký den, fungujete tu někdo s dítětem, které
není registrováno u praktického lékaře pro děti a dorost? Situace v regionu je poměrně na houby, současný lékař nám skutečně silně nevyhovuje a v okolí nám potomka nikdo nechce převzít do péče. Zajímá mě, jak se případně řeší například OČR, různá potvrzení, preventivní prohlídky, atd. Děkuji.

Mrkni na fb skupinu Osvěty. Tam se to nedávno probíralo a někdo psal, že pediatra nemá a s dítětem když něco, tak jede na pohotovost.. což není nejlepší řešení, takže bych zkusila obvolat pediatry i mimo bydliště.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30324
5.6.23 08:01
@Vesmírná drůbež píše:
@Aspera to je hezké, mně dítě nevezme nikdo ani v okruhu větším, než je tebou zmíněných 30km. Ale znovu, fakt bych potřebovala zkušenosti těch, jejichž dítě PLDD nemá.

Tak na pojišťovnu a oni ti někoho dohodí. Každopádně stavy u pediatrů se mění, náš začátkem roku nepřijímal, nyní už bere v pohodě i vzdálenější okolí. Takže je třeba hledat a koukat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Vesmírná drůbež
5.6.23 08:01

@Markuska85 prosím tě, tohle jsou naprosto nesmyslné otázky, prostě řekneš, že pediatra nemáš. Dětí bez pediatra jsou kvanta, například i v situaci, kdy stávající nečekaně skončí a jeho pacienty nemá kdo převzít do péče. Neexistuje povinnost mít dítě registrované u PLDD. A není to zanedbání péče, to by bylo teprve v případě, kdy rodič dítěti nezajistí ošetření, atd.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty