Reklama

Jste vlastenec?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Svetlana87
Kecalka 251 příspěvků 12.07.18 18:04
Jste vlastenec?

Spis pro pobaveni. Uvedomuju si jak Cesi casto nadavaji na svou zem. Ale napr. kdyz o Cesku rekne neco spatneho cizinec, casto muze Cech dostat amok. :) Jste vlastenci, jste hrdi na svuj narod?
Ja osobne jsem docela byla, ale kvuli vysledkum voleb, parlamentnich i prezidentskych, ktere ani jedny nedopadly podle mych predstav, hrda byt nemohu. Jak to mate vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 66611 příspěvků 12.07.18 18:06

Já jsem taky byla hrdá, stále říkám, že naše zem je nádherná, krásná zem, lidé jsou milí a skvělí. Pravda, že poslední volby parlamentní i prezidentské a to, co se děje teď, to mnou hluboce otřásá.

PaníBovaryová
Závislačka 3814 příspěvků 12.07.18 18:12

Cesi jsou vlastenci jenom kdyz se hraje hokej nebo rekne “uprchlik”

ivunak
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 12.07.18 18:12

Mám ráda naši zemi a rozhodně se to nezmění žádnými výsledky voleb, které by nebyly podle mého přání. To by svědčilo o tom, že jsem bláhová, protože bych si myslela, že celý národ musí mít stejný názor na politické a jiné události jako já. Jinak pro mně je mnohem důležitější prezident i parlament, který „kope“ za Česko, za naše zájmy než ten, kdo je v zahraničí dobře hodnocen, protože je tvárný podle potřeb cizích států bez ohledu na zájmy národní.
Jsem ráda, že jsme měli tolik odvážných lidí, kteří zde zůstali a bojovali na tuto zem. Pro mě není hrdina ten, kdo uteče za lepším.

Moominka
Povídálka 31 příspěvků 12.07.18 18:15

Já si myslím, že je hloupost, aby člověk kvůli výsledkům voleb přestal mít rád svůj národ, svoji zemi, svůj domov. Nechci teď řešit volby, také k tomu, co se dnes děje na naší politické scéně pomalu nenacházím slov, ale to bychom se akorát zbytečně stáčeli k jinému tématu, a také.. volby přeci nemohou ovlivnit mojí hrdost ke svému národu a všemu, co k němu patří.
Jo, utvrdit mě v tom, že lidé jsou hloupí, naivní a neodpovědní ke své budoucnosti, to volby mohou, to zase ano. :zed:

Jinak, co se týče toho sebemrčkařství, na to jsme byli experti vždy. To bohužel není jen dnešní dobou.. A neustále mě to udivuje, jak se mnoho Čechů řídí heslem „U sousedů je trávník zelenější“ ;)

Denisa56
Kelišová 5586 příspěvků 12.07.18 18:16

Já jsem vlastenec hodně velkej. To, že v průběhu dějin ( i dnes) se dějí věci, které nejsou úplně správně, beru jako naprosto přirozenou součást lidského vývoje, stavu společnosti. Děje se to všude ve světě. Ale na naši zem jsem hrdá, hodně se zajímám o naše dějiny, obdivuju, co všechno dokázali naši předkové vykonat. Strašně mi vadí, když někdo kálí do vlastního hnízda, doslova alergická jsem na pohrdlivé označení „čecháček“. Máme krásnou zem, žila a žije tady velká spousta chytrých a pracovitých lidí, naši předkové dokázali ubránit naši svébytnost, jazyk i přesto, že to nebylo vůbec jednoduché.

tininas
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 12.07.18 18:16

Já jsem vlastenec, ale ne nacionalista. Jsem hrdá na svou zemi, kulturu a jazyk. A nikdy jsem se nestyděla za to jsem Češka.

A politiku bych do toho netahala. Etiketa říká, že jsou tři věci, o kterých by se ve společnosti nemělo mluvit, pokud se chceš vyhnout konfliktům – politika, náboženství a peníze:)

osvc
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 12.07.18 18:16
@PaníBovaryová píše:
Cesi jsou vlastenci jenom kdyz se hraje hokej nebo rekne “uprchlik”

Tesat do kamene :palec: Vždy si vybavím: MY VYHRÁLI vs. ONI PROHRÁLI :zed:
Nejsem vlastenec, nejsem ani hrdá na to, že jsem z Čech, v zahraničí se za to spíš stydím :oops: Plánujeme s mužem odejít, nebudu si hrát na hrdinu, těch jsou plné hřbitovy a stejně si jich typicky česky nikdo neváží :roll:

Svetlana87
Kecalka 251 příspěvků 12.07.18 18:21

Mne tedy politika u vlastenectvi prijde relevantni. Je to nase vlada. A kdyz vidim, ze Cesi zvolili co zvolili, tak nemohu byt na nas hrda.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31635 příspěvků 12.07.18 18:26

Jsem vlastenka, jsem hrdá na naší kulturu, miluju naší přírodu, památky. Politiku do toho netahám.

rokris
Kelišová 5765 příspěvků 12.07.18 18:30

@lucenka Já si dokonce myslím, že s politikou to nesouvisí. A napsalas to hezky. :kytka:

Denise93
Kecalka 115 příspěvků 12.07.18 18:30

Ani náhodou, stydím se za náš národ :( Vždycky, když někde v zahraničí se někdo snaží hádat odkud pocházím tak nikdy netipují správně a pak mi ani nevěří, když jim řeknu že jsem z ČR, to mám vždycky největší radost :D

lucenka
Vesmírná mluvilka 31635 příspěvků 12.07.18 18:36
@rokris píše:
@lucenka Já si dokonce myslím, že s politikou to nesouvisí. A napsalas to hezky. :kytka:

Děkuju… On to hodně podpořil náš pobyt v zahraničí. Chci, aby kluk věděl, kde má kořeny, kam se jednou vrátí. I to hodně podporují u něj ve škole. Překvapivě dodržujeme tradice víc než doma i když je to o hodně složitější.

rokris
Kelišová 5765 příspěvků 12.07.18 18:39
@lucenka píše:
Děkuju… On to hodně podpořil náš pobyt v zahraničí. Chci, aby kluk věděl, kde má kořeny, kam se jednou vrátí. I to hodně podporují u něj ve škole. Překvapivě dodržujeme tradice víc než doma i když je to o hodně složitější.
:kytka:

Gabca11
Kecalka 299 příspěvků 12.07.18 18:40
@lucenka píše:

Při pobytu v zahraničí se to vlastenectví asi automaticky prohlubje. My jsme při některých svátcích vyvěšovali i vajku, což by mě doma nenapadlo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama