K zubaři? Ne děkuji!

Anonymni
12.1.04 00:05

K zubaři? Ne děkuji!

Mám hrozný problém a věřím, že nejsem sama.

Panická hrůza ze zubaře mě provází celý život.

Ovšem vypadá to, že ji budu muset překonat a zajít k němu.

Už teď mi je z té představy hrozně.

:-[

Zuby se mi nikdy moc nekazily, až teď po dětech a po dvou kojeních. (Jedno stále kojím)

Zubaře jsem pořád odkládala s výmluvou, že na to nemám čas a teď to přišlo. Hrozná bolest zubů. A ještě větší strach, že když už mě to bolí teď co teprve to bude za bolest při vrtání.

Napadá mě jediná spása.

Slyšela jsem, že se dá si nechat zpravit zuby pod narokózou. Usnete a vzbudíte se se zprvanenými zuby. Samozdřejmě za určitý poplatek.

Tak bych se chtěla zeptat jestli s tím máte některá zkušenosti.

Jde to?

Kolik to stojí?

A nevadí to kojení?

Moc děkuji za všechny informace. :-] Váš strašpytel

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

500
12.1.04 05:57

K zubaři? Ne děkuji!

Ahoj,

ja se taky desne bala ceskych zubaru. Teprve ted, ziju v USA, jsem uplne vpohode. Tady totiz davaji injekci na sebemenci zakrok. Nez ti daji injekci, potrou dasen takovym gelem s anestetickymi ucinky, takze necitis ani tu injekci. Ja jsem s tim naprosto spokojena a nebojim se uz vubec. Zkus se zeptat doktora, snad by se to dalo provest i v Cechach, prijde mi to lidstejsi, nez vrtat rozbolaveny zub jen tak.

Petrus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.1.04 09:13

K zubaři? Ne děkuji!

Ahoj straspitelko:)

Ja jsem uplne stejna. Bojim se k zubari a pokud nemusim, nechodim. Problem jsem vyresila tak, ze jsem si nasla pritele, ted uz manzela, ktery nema zadne kazy a k zubari chodi rad a ja musim s nim.

Vysvetli zubari svuj problem a pozadej o injekci. Aplikace trochu boli, ale neni to zadna hruza. Vrtani pak vubec necitis a je to pohoda.

Porodit dve deti urcite stalo vice odvahy nez navsteva zubare.

Drzim palce!!!

Koculka

• Nahlásit
  • Citovat
24
12.1.04 10:23

K zubaři? Ne děkuji!

Já chodím k zubaři pravidelně každý půl rok a vždycky mám šílený strach. Ale mám skvělého zubaře, dokonce na mě vyzkoušel bezjehlovou injekční metodu, takže umrtvení vůbec nebolelo. Z injekce jsem totiž měla děs. Nesty´d se a zeptej se na možnosti a uvidíš, že žádná bolest se konat nebude:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6200
12.1.04 10:42

K zubaři? Ne děkuji!

Ahoj,

ze zubaře jsem měla taky vždycky hrůzu, už proto, že moje zuby nepatřily nikdy k těm ukázkovým a s vrtačkou jsem si ve školním věku užila.

Nic se nedá ale odkládat do nekonečna a i na mě došla řada a já musela opět na křeslo a s vědomím, že mi budou vrtat zub. Chci tě jen ujistit, že máš právo požádat o umrtvení (moje lékařka to dělá standartně), je to jen malá včelička a to se dá vydržet.

Každopádně držím pěsti a nedej se, není důvod nechat si vrtat „do živého“.

;-)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.1.04 13:53

K zubaři? Ne děkuji!

U nas v SR stoji injekcia 40 Sk, moj zubar ju dava standardne je to lokalne anestetikum a vobec to neboli. Pri kojeni by to nemalo vadit, dokonca ani v tehotenstve. LuciaM

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.1.04 16:54

K zubaři? Ne děkuji!

Ja se zubare vubec nebojim, vrtani se dnes uz dela za pomoci chlazeni, takze bolest neni citit. Dokonce jsem si nechala nedavno prevrat vsechny plomby a dala jsem si tam bile (mela jsem jich 7). Byla to legrace. Za bolestivejsi povazuji, kdyz me prohlizi gynekolog na koze. Ale to se da taky prezit.

Hlavu vzhuru a pekny zoubky!

Julka :-D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.1.04 23:24

K zubaři? Ne děkuji!

Moc všem děkuji za rady a povbuzení. Právě to jsem potřebovala slyšet.

Tak tedy do toho.

Ale stejně se strašně bojím a to nejsem ještě ani objednaná.

Mě říká spousta ženských, že raději by šly 10× k zubaři než jednou na gyndu. Ale u mě je ten strach tak silný, že to mám obráceně. Na gyndu kildně ale k zubaři. Brrrr. - Asi mám fobii. :-?

Ahoj a držte mi palce

• Nahlásit
  • Citovat
505
17.6.04 15:35

paradentóza?

Ahoj, v poslednej dobe som si všimla, že sa mi začal kývať horný zub - jednotka a trošičku ma boleli ďasná no a dnes ma chytá panika lebo sa mi trošku kývu asi všetky horné zuby! Čo s tým? Zuby si umývam dvakrát denne, používam zubnú niť, chodím k zubárovi a teraz toto. Je to paradentóza? Objednávam sa k zubárovi, ale ak s tým máte niektorá skúsenosti prosím o radu! Zatiaľ vyplachujem Stoma Paradentolom a natieram Herbadentom. Ďakujeeeem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1512
18.6.04 09:35

straspytel,

neboj. u sokromneho lekara ti vyhoveju aj s umrtvenim. uz len preto ze im sa lahsie pracuje. mne 1× skusila dr. urobit blombu bez umrtvenia a povedala ze uz nikdy viac :lol: . injekcia neboli len je to pneprijemny tlak ked sa ti to dasno naplna tekutinou. nechceu umrtvovat v tehotenstve, ale mne museli vytrhnut 2×8. je to mensia bolest ako porod :lol: teda spon si to myslim.

danka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
18.6.04 09:49

Tak to se musím přidat, já se zubaře taky bojím, ale po narození dcery se mi zkazila stolička a já trpěla jako pes,byl tam zánět jako hrom.Pak se to už ani nemuselo umrtvovat, protože ta vlastní bolest byla horší než vrtání, dnes mám díky vlastní blbosti mrtvý jeden zub, který reaguje tupou bolestí na veškerou změnu počasí.Od té doby chodím se sebezapřením pravidelně na kontroly a vše je ok, chce to jen najít dobrého a citlivého zubaře.Dokonce mi nechal oba zuby moudrosti, které vyrostly docela dobře a nezkazili se jen občas otečou od nervů,ale netrhá je pokud to není nutné,pouští mi k prohlídce hudbu abych se tolik nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
18.6.04 14:18

Holky, nebojte se! (to jsou slova na povzbuzení, já se taky před každou návštěvou jakéhokoli doktora klepu, a to jsem zdravotní sestra :wink: )
Jako malá jsem si užila se zubama taky dost, ale zuby máme jenom jedny (pokud někdo nemá na třetí prachy :wink: ), tak radši jdu každý půlrok k zubařce, a ta moje je skvělá.
Tak vzhůru do toho, ať už to máte za sebou.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
18.6.04 20:52

Ahoj ,
já jdu k zubaři jen když už to nejde vydržet , chodila jsem k jedné soukromé zubařce a ta pokaždá když jsem tam přišla našla nespočet kazů. Až jsem se tam začla bát chodit a radši jsem trpěla . :x Proč?
Protože místo aby se věnovala zubu do kterého mi dala jen provizorní blombu a mě tvrdila že normální , chtěla mi vrta jiné zuby a toho jsem se tak bála , že jsem to s tím bolavým zoubkem vydržela 2 , 5 roku, pak jsem začla chodit s manželem a ten když viděl jak trpím tak mě obědnal ke své zubařce a já už nemohla couvnout . Tam jsem se dozvěděla , že jdu za minutu 5 a že mám rozsáhlý zánět nervu a úplně zdravé zuby. A ještě vyvrtaný jeden zdraví zub a kdybych k té ...... chodila dál tak mi zničí všechny zuby. Myslím , že mám dost pádný důvod se bát zubaře a super výmluvu tam nejít .Nemyslíte ? :wink: Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
WeunQa
27.4.12 21:46

Není se čeho bát

Dancul…Dnes mi vrtali dva kazy a bez umrtvení…Mám super zubařku která je nová a teprve se před měsícem vyučila v praxi…Tak je taková něžná…To je super…Ale co ti chci říct je,že se vůbec není čeho bát i bez umrtvení…Mně to neumrtvovali nikdy(akorát když mi trhali stoličku)ale to jsem byla malá..Pro zubaře platí:„Nech vtéct slzy do očí,nahoď úsměv a jdi dál“ TOHO SE VŠICHNI DRŽTE

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama