Kafe v těhotenství

31
14.9.21 16:05

Kafe v těhotenství

Ahoj chci se zeptat. Piju rozpustné kafe s mlékem, jednu lžičku kafe a půl na půl mléko s vodou. Nemuze to uškodit dítěti? A kolik cca denně toho můžu vypít? Jsem na začátku 6tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
565
14.9.21 16:12

Když nezvracím a mám chuť, tak vypiju 2-3 pressa. Jsem v 7tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.9.21 16:13

Jedno či dvě takové žabí vody určitě neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2145
14.9.21 16:16

To ani není kafe, vůbec bych se toho nebála ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3303
14.9.21 16:25

Jsou urcita doporuceni, nekde pisou do 200 mg kofeinu denne. Kolik je zhruba v jednom salku se da zjistit, jsou na to tabulky. Ale fakt je takovy, ze plod neumi metabolizovat kofein a zdrave to pro nej neni, hromadi se v nem a pomalu vylucuje. Ja si dam max jeden dobry zeleny caj ob den vzdycky se na nej tesim. I male davky muzou mit nejake ucinky na plod, takze se snazim priblizit nule.
https://www.nih.gov/…r-birth-size

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
14.9.21 16:27

🤦🏻‍♀️ 🤦🏻‍♀️ kokos ženské, opravdu. Začněte používat hlavuuu! Vždyť to máš spíše kakao než kafe, ja pila kafe normálně, dvakrát denně. Nedívej se na google aj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24554
14.9.21 16:33

Tomu co popisujes bych ani neříkala kafe :D to fakt neuškodí. Jo kdyby sis dala za den několikrát turka, už je to na pováženou, ale lžička rozpustného je nic. Jinak já kafe nahradila carem, piju to i s dětma, ale v prvním trimestru sem stejně nedokazala udržet ani to :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4334
14.9.21 16:36

Nevadí to, ale pokud máš tu možnost, dej si raději kvalitní kafe a klidně presso - rozpustné je sice břečka, ale co do obsahu kofeinu ho má víc, než to kvalitní zrnkové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.9.21 16:45

Určitě to neuškodí. Kdybych se měla v těhotenství řídit radami z internetu, piju jen vodu a jim vzduch 😁 Navíc tak brzo není ještě placenta, takže k dítěti se nic nedostane. Jsem pro raději jist a pít tak, jak si zvyklá, než se stresovat a omezovat. Kofein se doporučuje omezit až v posledním trimestru, resp. snížit dávky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
14.9.21 16:46

@Nickjmeno to jsem si právě taky říkala:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
14.9.21 16:52

Podle nějakých studií na zvířatech má kofein v těhotenství zvýšené riziko nízké porodní váhy nebo potratu. Jde hlavně o to, že organismus plodu to neumí odbourat. Ale rozpustná káva stejně podle některých lidí ani káva není, tak bych to neřešila. :lol: Nebezpečné jsou podle mě jen vysoké dávky. Já v dalším těhotenství omezím kafe úplně třeba na 2 kávy týdně, ale to tak vidím z pohledu člověka, který o dítě přišel, takový člověk se prostě bojí víc a nechce nic zanedbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1286
14.9.21 17:00

A věděla jsi, že v těhotenství škodí koření i jako: kmín, majoránka, oregáno, nebo Petrželka? :lol:
Jinak v prvním trimestru mi káva přestala chutnat, teď ve druhém piju 1-2 kapučína z kávovaru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
14.9.21 17:06

Já se na to ptala gynekologa a říkal, že 2 šálky kávy denně jsou v pořádku. Mně řekl ať piju půl litru Coly denně, pokud mi to pomůže na nízký tlak. A to co pijěs, tak je spíš kakao než kafe, takže bych to vůbec neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3251
14.9.21 17:27

Ja se jeste v 6tt prolivala 3-4 silnymi espressy denne, nez jsem zjistila, ze jsem tehotna. Pak mi kafe prestalo chutnat uplne a zpatky jsem se k nemu vratila az ke konci 1.trimestru, ted si davam jedno espresso denne a vzdycky se na nej desne tesim :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3303
14.9.21 17:31
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie