Kam dat obnosene veci?

38
24.3.06 12:52

Kam dat obnosene veci?

Ahoj,
nedavno jsme se stehovali a ja pri vybalovani sveho obleceni zjistila, ze mam spoustu veci, ktere uz davno nenosim… a asi uz nebudu. Mozna to taky znate - nacpana skrin, ale vy nosite jen tretinu veci…
Je mi lito vsechno co uz nenosim jen tak vyhodit, protoze jsou to pekne veci, ktere by urcite jeste nekomu poslouzily, ale nevim, kam s tim.
K popelnici bezdomovcum?…

Poradite? Diky, Rina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1765
24.3.06 13:01

Ahoj tak veci po me jsem vzdy davala k popelnici,oni si to rozeberou anebo sousedce a ta to davala do jedna organizace.....jinak veci po dcerce jsem davala do kojeneckeho ustavu u nas…anebo jsem se i pokoukla u kamaradek,jestli nektera neco nechce,prece jenom veci jsou porad zachovale a moje kamaradky nemeli treba korunky na to si neco koupit,tak aspon takto meli neco a zadarmo :wink: jak pro ne,tak i pro deticky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1674
24.3.06 13:05

My to nosime do tech kontejneru Cerveneho krize (svetlezelene bedny s velkym cervenym krizem). Nebo taky u nas bere charita, ale tam jsem nikdy nebyla.
Taky jsem videla na nekterych second-handech, ze i vykupuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
24.3.06 13:32

ahoj Rino,

to znám-skříň k prasknutí a zahlcená věcmi, které se už dávno nenosí.

Asi 3 roky pravidelně nosím věci, které již nepotřebuji do místní charity-konkrétně Azylový dům pro matky s dětmi v tísni. Myslím, že takové domy má každé město.

Nedávno jsem protřídila věci po dceři a větší část starých věci jsem tam odnesla..už mě tam znají.

Mám z toho dobrý pocit, že aspoň trochu mohu pomoci.

hezký víkend.
S pozdravem Zuzka+Emily

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
24.3.06 13:32

Ahoj.

Já dávám u nás nepotřebné, ale použitelné věci (nejen oblečení) vedle kontejneru ( zá:,–(ně večer a ráno už tam nejsou). Některé maminky odnášejí obnošené oblečení do našeho mateřského centra. Tam je krabice, ze které si kdokoliv cokoliv může odnést. Také bývají sběrny Červeného kříže a Armády spásy.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.3.06 13:55

Ahoj,
jen jsem chtěla upozornit, že je dobré si do konkrétní organizace nejdřív zajít nebo zavolat než se tam vydáte s balíkem. Často mají totiž stopstav nebo berou jen sezónní oblečení-tj. teď už třeba nemusí mít zájem o zimní kabáty. Je možné darovat i nádobí, porcelán apod. To jsme využili při stěhování, kdy jsem se chtěla zbavit porcelánu, který zbyl se starých souprav-každý talířek jiný apod. Já odvezla oblečení a porcelán do Naděje nebo do Červeného kříže a hračky do dětského domova.

Taky z toho mám lepší pociit než kdybych to vyhodila do popelnice nebo odvezla na chatu a tam to leželo ladem:-)

nepřihlášená Jana12

• Nahlásit
  • Citovat
106
25.3.06 07:25

Ahoj,
já dávam obnošené věci taky na charitu.
Na www.potex.cz si můžeš najít,kde po Praze stojí kontejnery,kam můžeš odložit oblečení,lůžkoviny,boty,kabelky apod.
Kiky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ha
513
25.3.06 11:31

Taky my na Červený kříž. Jsou všude ve větších městech a normálně berou vše, vč. třeba i starých látek, závěsů a pod.
Tady v Brně jsme dopředu nevolali, ale vím, že v Ostravě bylo pořeba jeden čas volat, co se veze a v jakém mn.

Pa, Ha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.3.06 14:08

jeden takový kontejner na obnošené věci je v Praze u Ikey na Černém mostě,ale už jsem je viděla i jinde.
laura

• Nahlásit
  • Citovat
2733
25.3.06 15:33

ahoj, bud to prodej do nějakéhosekáče a pokud chceš udělat dobrý skutek, tak to zanes do nějaké charity, ta je v každém městě…K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenyka
6.2.12 14:43

nove i do "obchodu"

Nově můžete věci nosit i do takových jiných sekáčů - darujete zboží a oni roztřídí co dají na charitu a co dají znovu na prodej a peníze pak slouží zase na dobré věci. Darovat můžete: ODĚVY - dámské, pánské, dětské, letní, zimní…, KNIHY, CD, DVD, GRAMOFONOVÉ DESKY, BIŽUTERII, DĚTSKÉ HRAČKY, FUNKČNÍ ELEKTRONIKU, HUDEBNÍ NÁSTROJE, UMĚNÍ - obrazy či jiné výtvory ATD. V Ostravě je Žebříkův obchod http://www.zebrikuv-obchod.cz/, v Plzni BuŤi http://www.cesky-zapad.cz/buti a v Praze Sue ryder http://www.sue-ryder.cz/…obchody.html

• Nahlásit
  • Citovat
11
13.2.12 15:11

My dáváme oblečení do červeného kříže, nebo dáváme inzerát na net, že nabízíme tolik a tolik oblečení nějaké organizaci, která ho využije. Zatím se vždy někdo do 14 dnů ozval a ještě si to vyzvedli :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama