Kam jít studovat dálkově?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 09:19
Kam jít studovat?

Ahoj holky, mám vystudovanou střední ekonomickou školu s maturitou, od příštího roka bych si ráda dodělala vysokou. No přemýšlím na jakou výšku jít studovat. Mohla bych navázat opět na ekonomický obor ačkoliv těch ekonomů je dnes hodně a nemají uplatnění na trhu práce. Vůbec nevím kam jít studovat, jakým fakultám se vyhnout? Když už budu studovat tak chci abych měla uplatnění, vím že vysoká škola mi nezaručí že se chytnu, je potřeba být šikovný a něco umět, snažit se a pracovat na sobě. Určitě nechci humanitní směr, mnoho mých spolužaček to vystudovalo a pracují v kauflandu nebo jako dělnice. Budu moc ráda za každou radu. Studovat můžu pouze dálkově. Moc děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Boeing737
Kecalka 116 příspěvků 18.06.19 09:22

A co tě baví? Já třeba za sebe můžu doporučit ČZU. Dělala jsem tam dálkově zootechniku. Ale pokud ti zvířata a zemědělství nic neříká, asi to nebude nic pro tebe. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 09:25
@Boeing737 píše:
A co tě baví? Já třeba za sebe můžu doporučit ČZU. Dělala jsem tam dálkově zootechniku. Ale pokud ti zvířata a zemědělství nic neříká, asi to nebude nic pro tebe. :nevim:

Bavila by mě třeba práce s lidmi, přemýšlím taky nad studiem ošetřovatelství, také se zajímám o IT směr. IT má budoucnost. Nebo pedagogika.

Ernais
Kecalka 161 příspěvků 18.06.19 09:27

Kdyz nechces humanitni obor a v ekonomicke skole nechces pokracovat, tak co technika? Uplatneni ve vetsine technickych oboru je a dalkove se da tez studovat :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 09:30
@Ernais píše:
Kdyz nechces humanitni obor a v ekonomicke skole nechces pokracovat, tak co technika? Uplatneni ve vetsine technickych oboru je a dalkove se da tez studovat :nevim:

Já bych klidně v ekonomice pokračovala kdyby to mělo význam jenomže dnes je těch ekonomů strašně moc. Nechci vyznít hloupě ale nevím co přesně si mám představit pod „technickym oborem“ :)

89Luca
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 18.06.19 09:35
@Anonymní píše:
Bavila by mě třeba práce s lidmi, přemýšlím taky nad studiem ošetřovatelství, také se zajímám o IT směr. IT má budoucnost. Nebo pedagogika.

Lépe se budeš mít v IT oboru než jako zdravotnik-ja zdravotník jsem

Ernais
Kecalka 161 příspěvků 18.06.19 09:39
@Anonymní píše:
Já bych klidně v ekonomice pokračovala kdyby to mělo význam jenomže dnes je těch ekonomů strašně moc. Nechci vyznít hloupě ale nevím co přesně si mám představit pod „technickym oborem“ :)

IT, elektrotechnika, strojirenstvi, stavebnictvi, staci si vybrat, vsude tvrdi, ze techniku je nedostatek :nevim: ale takhle, stavarna se dalkove studuje tezko, protoze je to velice casove narocna skola, strojirenstvi zamerene na automobilovy prumysl je docela nestabilni dle meho nazoru, velmi rychle se tam projevuje stav ekonomiky a firmy vyrabejici autodily uz v soucasne dobe zaznamenavaji pokles v ekonomice, do ostatnich odvetvi to dorazi az pozdeji. Pokud bych ja dnes volila obor studia venovala bych se bud IT nebo prumyslove automatizaci, ale podotykam ze k tomu musi mit clovek vztah. Zalezi jak rozumis technice, pocitacum, fyzice atd…

Ernais
Kecalka 161 příspěvků 18.06.19 09:42
@89Luca píše:
Lépe se budeš mít v IT oboru než jako zdravotnik-ja zdravotník jsem

Zalezi jestli k tomu IT ma nejaky vztah nebo ji laka jen to, ze to ma budoucnost. Od osetrovatestvi/pedagogiky mi to k IT kariere prijde neskutecny skok..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 09:44
@Ernais píše:
IT, elektrotechnika, strojirenstvi, stavebnictvi, staci si vybrat, vsude tvrdi, ze techniku je nedostatek :nevim: ale takhle, stavarna se dalkove studuje tezko, protoze je to velice casove narocna skola, strojirenstvi zamerene na automobilovy prumysl je docela nestabilni dle meho nazoru, velmi rychle se tam projevuje stav ekonomiky a firmy vyrabejici autodily uz v soucasne dobe zaznamenavaji pokles v ekonomice, do ostatnich odvetvi to dorazi az pozdeji. Pokud bych ja dnes volila obor studia venovala bych se bud IT nebo prumyslove automatizaci, ale podotykam ze k tomu musi mit clovek vztah. Zalezi jak rozumis technice, pocitacum, fyzice atd…

No můj vztah k fyzice a matematice je příšerný, nikdy jsem tomu nerozuměla. Spíše ten IT obor, chci si udělat kurs protože mě to docela zajímá, nebo pak zdravotní sestra. Jedno z toho. Jinak ráda šiji oblečení sama pro sebe, nevylučuji že bych se tím mohla i živit. Ale to jenom tak na okraj :)

89Luca
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 18.06.19 09:48
@Ernais píše:
Zalezi jestli k tomu IT ma nejaky vztah nebo ji laka jen to, ze to ma budoucnost. Od osetrovatestvi/pedagogiky mi to k IT kariere prijde neskutecny skok..

To je pravda, ae to si zakladatelka musí v sobě vyřešit sama na co má vlohy, k čemu má předpoklady apod. Ono i ta práce s lidmi je náročná, všeci jsou nepříjemni, všeci jsou nejchytřejší, sousedky ví všechno nejlíp…

chaela
Ukecaná baba ;) 2361 příspěvků 2 inzeráty 18.06.19 09:50

Taky teď přemýšlím nad studiem, ale s tím rozdílem, že už mám Mgr a zanedlouho přivítám třetí dítko. Vystudovala jsem naprosto neuzitecny (ale velmi zajímavý, doteď jsem z toho nadsena) obor, tak dopředu přemýšlím, co po RD budu dělat. A vše, co by mě zajímalo, potřebuje příslušné vzdělání. Krom toho šití, to dělám taky, ale upřímně, živit se tím je trošku utopie.
Pokud nerozumíš matice, nechod na IT. Pedagogiku zvazuju já, ale já bych potřebovala ideálně něco, kde není moc praxe, takže smůla. Zdravotnictví mě taky zajímá, ale směny, málo peněz… do toho bych nešla.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 18.06.19 09:51

Pokud máš příšerný vztah k matice a fyzice, tak o IT ani nepřemýšlej.

Ernais
Kecalka 161 příspěvků 18.06.19 09:53
@Anonymní píše:
No můj vztah k fyzice a matematice je příšerný, nikdy jsem tomu nerozuměla. Spíše ten IT obor, chci si udělat kurs protože mě to docela zajímá, nebo pak zdravotní sestra. Jedno z toho. Jinak ráda šiji oblečení sama pro sebe, nevylučuji že bych se tím mohla i živit. Ale to jenom tak na okraj :)

No zalezi jestli chces jen ten IT kurz nebo i VS, protoze na te IT VS se nevyhnes ani matice ani fyzice a uprimne je to to nejmensi (absolvovala jsem Ing. na VUT a tam je matika a fyzika snad na vsech fakultach a pak se dale aplikuje v dalsich predmetech, technika proste stoji na techto vecech). Jaky IT kurz si chces vlastne delat?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 09:56
@Zumpa píše:
Pokud máš příšerný vztah k matice a fyzice, tak o IT ani nepřemýšlej.

Vím, bohužel matice a fyzice jsem nikdy nerozuměla, ve škole mi to prostě nešlo, nebyla jsem lína, jenom to nešlo do hlavy.

Ernais
Kecalka 161 příspěvků 18.06.19 09:57
@89Luca píše:
To je pravda, ae to si zakladatelka musí v sobě vyřešit sama na co má vlohy, k čemu má předpoklady apod. Ono i ta práce s lidmi je náročná, všeci jsou nepříjemni, všeci jsou nejchytřejší, sousedky ví všechno nejlíp…

Prace s lidmi je nesmirne narocna, to nepopiram a ne kazdy je na to staveny. Ja bych to uprimne nedavala, jsem nejspokojenejsi sama v kancelari za pocitacem, kdy krom uzkeho kruhu kolegu s zadnymi lidmi do kontaktu neprichazim. Predstava, ze bych mela nekoho ucit, delat zdravotni sestru, poradkyni, soc. pracovnici apod. je pro me naprosto desiva.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama