Od porodu se psychicky necítím dobře

Mombree
2.8.13 22:31

kam s tím?

Jsem 19 dní po porodu a od porodu se necítím psychicky vubec dobře.. :( mám chvilky, kdy nemám vubec dobré myšlenky, vždycky si musím k sobe zavolat mamku a hned se to uklidní… cetla jsem, že to muze být až do šestineděli, ale to přece není možný že je mi až tak??Nemám strach, že bych miminku něco udělala, ale chci aby to přešlo a já si mohla začít užívat mateřství jako každá jiná…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

48791
2.8.13 22:33

Psycholog, možná zkus zavolat na linku důvěry se vypovídat jestli by to pomohlo, ale chce to řešit.
Držím palce ať ti pomůžou a hormony se ustálí a bude zas líp a budeš si užívat jen miminko :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
2.8.13 22:34

Zacatky jsou tezky, ja se citila podobne a prelo to 2 mesice po porodu, taky mi pomahala mama. preji hodne trpelivosti, bude lip :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
2.8.13 22:46

„každá jiná“ si tím většinou prošla taky :-) Prostě ta bouře hormonů a tvrdý náraz do reality „Nikdy se už normálně nevyspím“ jsou náročné a chvíli to trvá, než se to usadí. Klidně si pozvi mamku, co nejvíc to jde, není to ostuda požádat o pomoc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mombree
2.8.13 22:55

Jen co jsem porodila, neměla jsem s miminka snad ani radost :( hrozme me to mrzí, mám snad to nejhodnější miminko, pořád jen spinká, jeste ani pořádne nebrečela, tuk tuk a já si to zatím teda moc neužívám :((( :,( každá piše, jak když porodí, a uvidí miminko že hned cítí k němu obrovskou lásku, já muzu říct že jsem to necítila a tak strasne bych chtela :,( :,( stydím se za to :,( moje holčička zato přece nemuze..starám se o ni jak nejlíp to umím si myslím, ale prostě nevěrila bych že to bude tak těžký..dnes snad poprvé jsem na ni pořádně mluvila a mazlila se s ní, i když jsem predtím chtěla, prostě to nešlo :,( já doufám že to brzo přejde nebo to fakt nezvládnu…

• Nahlásit
  • Citovat
yeryley
2.8.13 22:56

Já to měla taky, ale dokázala jsem se kontrolovat a vypořádala jsem se s tím sama, ale pokud máš pocit že to nezvládáš, tak se zkus poradit s odborníkem, není to sranda… hodně štěstí a ať se to brzy napraví :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Mombree
2.8.13 23:01
@yeryley píše:
Já to měla taky, ale dokázala jsem se kontrolovat a vypořádala jsem se s tím sama, ale pokud máš pocit že to nezvládáš, tak se zkus poradit s odborníkem, není to sranda… hodně štěstí a ať se to brzy napraví :hug:

já se taky dokážu kontrolovat…mám to už od porodu, mamku jsem si volala dvakrát at prijde, a brecela jsem, klepala jsem se, jen došla už semi udelalo líp…nevím jestli se s tím mám skusit vypořádat sama a nebo mám vyhledat odborníka…

• Nahlásit
  • Citovat
17568
2.8.13 23:01

@Mombree neboj, vážně je spousta ženských (například já), které mají ze začátku pocit, že jim někdo prostě dal dítě, o které se musí starat. Ten vztah se vytvoří postupně, vůbec nejsi o nic horší matka jen proto, že sis představovala po vzoru reklam, jak se budete tulit s robátkem a nad hlavami vám budou cvrlikat ptáčci, a ve skutečnosti je to krapet jinak. Kojení co dvě hodiny ve dne v noci nebo třikrát denně zesraný přebalovák reklamy taktně zamlčují, na to si musí každá maminka přijít sama :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.13 23:20

Zajdi za psychologem, byla jsem na tom podobně, spíš hůř než ty. A dnes je mi fajn :)

• Nahlásit
  • Citovat
208
2.8.13 23:24

@Mombree já jsem už před porodem četla článek o tom, že každá ženská si myslí, že jakmile porodí, bude to miminko hrozně milovat, ale ono to tak není. Většinou to chvilku trvá, než si k němu vybuduješ vztah. Taky mi to pár dní trvalo, ale byla jsem s tim už dopředu smířená. Neboj, bude to čím dál lepší a za chvíli budeš svojí holčičku opravdu nadevšechno milovat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mombree
2.8.13 23:27

@Etcetera78 vystihla si přesně moje pocity, jako by mi malou nekdo dal a já se o ní musím starat…snad to brzy přejde…děkuju oddychla sem si, myslela jsem ze mi to snad už zustane :)

• Nahlásit
  • Citovat
Mombree
2.8.13 23:35

Dekuju vam moc všem, fakt jste mi moc pomohli, cítím se líp..já právě nic o tomto nečetla, o té poporodní depresi jo, ale nejak me nenapadlo ze by me to mohlo potkat…myslela jsem, že se to stane jen ojediněle…realita je holt uplne někde jinde…

• Nahlásit
  • Citovat
1781
2.8.13 23:41

@Mombree realita bývá sakra jinde. U mě to trvalo asi tři týdny, já brečela, že jsem i sama ve sprše. Malýho jsem milovala, ale zároveň jsem se neskutečně o něj bála a hlavně jsem byla zvyklá být do večera v práci, pak někde na pokec a najednou jsem byla zavřená doma. Pak jsem si zvykla a super. U druhýho už jsem věděla do čeho jdu, takže tam opravdu hned na sále jsem si užívala. Ale je to i tím, že se člověk už nebojí. Určitě si zavolej mamku a neboj za chvilku to bude dobré, nebuď sama. Pokud se to bude horšit zajdi za doktorem, žádná ostuda to není. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5110
3.8.13 06:51

Mně přijdeš naprosto normální. Taky jsem své dítě neuměla naplno milovat hned od začátku, byla to prostě velká povinnost a závazek navíc. Teď už je to v pohodě. Jak poroste a bude objevovat svět, budeš se do něj stále víc a víc zamilovávat.
Mně osobně pomáhalo, když si jej každý den někdo ze známých bral na procházky (manžel, matka, sousedka, sestřenice…). Ty si oddechneš a dítě si zvykne i na jiné lidi hned od malinkata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
3.8.13 07:37
@Mombree píše:
Jen co jsem porodila, neměla jsem s miminka snad ani radost :( hrozme me to mrzí, mám snad to nejhodnější miminko, pořád jen spinká, jeste ani pořádne nebrečela, tuk tuk a já si to zatím teda moc neužívám :((( :,( každá piše, jak když porodí, a uvidí miminko že hned cítí k němu obrovskou lásku, já muzu říct že jsem to necítila a tak strasne bych chtela :,( :,( stydím se za to :,( moje holčička zato přece nemuze..starám se o ni jak nejlíp to umím si myslím, ale prostě nevěrila bych že to bude tak těžký..dnes snad poprvé jsem na ni pořádně mluvila a mazlila se s ní, i když jsem predtím chtěla, prostě to nešlo :,( já doufám že to brzo přejde nebo to fakt nezvládnu…

aha, takže počátek je v iluzi, že každá cítí přílivy lásky. No tak věřmi, že necítí, děti mám tři a nějaké rozplývání se blahem se nikdy nekonalo, to až později.
Doporučuju miminko nosit v šátku a spát s ním v posteli, ono to neudělá nic na té vědomé rovině, ale upraví to produkci hormonů a bude ti líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama