Kapesné pro prvňáka

1057
30.5.13 14:34

Kapesné pro prvñáka

Ahoj všem
Jak velké kapesné dávate svým dětem ve věku 6-7 let? Na co vše ho mají?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24395
30.5.13 14:36

Jsem zvedava na odpovedi.Ja uvazovala na 50kc na tyden :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
valkil
30.5.13 14:37

Já dávala od druhého stupně.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
612
30.5.13 14:44

Já teda nedávám, ale máme malou školu a žádné kantýny ani automaty tu nejsou.. A když jde někde s náma, tak většinou koupím co chce.. Takže peníze zatím nepotřebuje. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišuna

Zatím jsem o kapesném neuvažovala, v září jde do první. Ovšem kdoví jaká bude realita, dneska mi ráno oznámil že si mám koupit nový Samsung S4 a svou S2 mu dát do školy :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
15672

Ahoj. Dceři dáváme kapesné od jejích 6 let. Peníze na nic konkrétního nepotřebuje, kapesné dáváme proto, aby se učila hodnotu peněz a šetřit. Buď utratí malou částku průběžně nebo si počká a bude si moct koupit něco většího. Od těch 6 let jsme dávali 5Kč za týden, teď od 7 jsme jí to zvýšili na 50Kč měsíčně. Občas si vezme pár korun do školy, aby si mohla něco koupit v bufetu (slané kuličky, čokoládovou tyčinku atp) nebo když ztratila už asi třetí tužku, kupovala novou ze svého a taky připlácela na pero, protože ze čtyř jí zbylo jedno :zed:. Na školu v přírodě jsme jí dali kapesné navíc a před odjezdem jsem jí řekla, že co z toho přiveze zpátky, dá si do pokladničky a já jí k tomu ještě stejnou částku přidám navíc. Nejdřív jsme jí dávali kapesné po týdnu, aby nedostala rovnou větší částku, teď když jsem poznala, že zbytečně neutrácí, troufla jsem si na tu 50Kč najednou za celý měsíc.

Musím říct, že ale od začátku vím s jistotou, že hodnotu peněz zná, umí si spočítat kolik má dostat zpátky (chodí s námi nakupovat a občas jí nechám něco koupit úplně samostatně - třeba na pět rohlíků dostane dvacku atp). Částku jsem volila tak, aby mi zas tak moc nevadilo, kdyby celé kapesné projedla v bombonech (protože to byly moje první obavy, že si za všechno koupí bombony).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18644
30.5.13 14:45

20Kč na týden, nestačí mu to, ale ono by mu nestačilo ani 200, takže v pohodě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1057
30.5.13 14:45

:think: :think: @wildcherry Také jsem zvědavá dcera jde od září a s manželem jsme se bavily o 100kč, ale zase si říkám na co když svačinu a pití bude mít z domova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
30.5.13 14:46
@wildcherry píše:
Jsem zvedava na odpovedi.Ja uvazovala na 50kc na tyden :think:

To je 200 Kč měsíčně - tolik jsem neměla ani na gymplu :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
30.5.13 14:48

Ještě dodám, že peníze má v zamčené pokladničce a řekli jsme jí, že si za svoje kapesné může koupit co chce, ale že chci vědět co za to kupuje (a že to nebudu hodnotit, prostě chci jen mít přehled).

Když chtěla na Vánoce někomu koupit dárek, byli jsme domluvení, že půlku platí ona, půlku my. A tak se nám nestalo, že by někomu chtěla koupit dárek za litr :lol:. Naopak byla spokojená, že sama dárek vymyslela a přispěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
30.5.13 14:52

Taky bych dala 50 kč na týden, aby si mohl/a koupit nějakou dobrotu a šetřit si v kasičce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
30.5.13 14:58

@martina1988 dávám 20 kč do bufetu, když je celý týden ve škole v pohodě. Jinak navíc dle uvážení - kapesné na výlet, na pouť a pod.. ale jinak dostává těch 20 do školy a 20 kč do kasičky. Jinak si kluk ale spíš šetří, v bufetu si kupuje drobnosti - žvýkačky, malé křupky a podobné kravinky. Ale třeba teď byly na výletě, dostal 100 kč plus drobné a koupil si jen párek v rohlíku a klíčenku :think: jo a zmrzlinu. Zbytek peněz si šupnul do kasičky, že prý na něco většího :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
30.5.13 15:00
@martina1988 píše: :think: :think: @wildcherry Také jsem zvědavá dcera jde od září a s manželem jsme se bavily o 100kč, ale zase si říkám na co když svačinu a pití bude mít z domova.

100 na tyden? Neni to uz moc :think:?.Ja netusim, uvidime co se dovime v zari.No ale jsk pises, svaca a piti bude z domu.No uvidime :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
30.5.13 15:01

80Kč měsíc, když jsou extra hodní tak 100Kč měsíc.
Není to na nic konrétního, automat ve škole je neláká.
Jednou za čas si koupí něco pro radost. Syn si koupil třeba novou hru, dcerka jednou nakoupila všem dobroty, aby prý nám udělala radost.
Zbytek si spoří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
30.5.13 15:03
@hkac píše:
To je 200 Kč měsíčně - tolik jsem neměla ani na gymplu :mrgreen:.

Ze :lol:.No doba je jina, co si budem vykladat :cert:.Za me kopecek 3kc a ted 12(nektery ii vice) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat