Karanténa a rodina

Anonymní
21.3.20 21:40

Karantena a rodina

Ahojky. Zajima me, stykate se behem karanteny s uzkou rodinou? Myslim matka, otec pripadne i babicka, pokud neni v rizikove skupine? Myslik to tak, ze nekdo ma mladou babicku.
Myslim, ze cele tohle potrva urcite hodne dlouho. Ja napriklad k mamce nejezdim i kdyz me to stve, ale co uz, pul roku se to dá. Pritel treba o vikendu za mamkou na kafe jet chce. Kamaradky mama se treba uzavrela a vylozene ji rekla nejezdi, nechci, je zakaz. Clovek ma ted maglajz. Jsem myslela, ze za rodinou se muze ne? Kdyz to neni kazdy den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14518
21.3.20 21:44

Nestykame se, odvolali jsme i velikonoční pobyt u našich. Nehodlám riskovat, ze jim tam něco zanesu. A za rodinou se může v nezbytně nutných případech, což posezení u kávy určitě není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24758
21.3.20 21:44

Nejezdíme. Kdyby mamka potřebovala, dovezeme jí nákup. Nechceme aby jezdila do krámů. Taťka je momentálně v rehabilitačním ústavu, tam nás nikdo nepustí, tak si voláme. Chlapovi rodiče nechtějí, abysme za nimi jezdili, tak je posloucháme a taky si voláme. Dle mě se to vydržet dá. Jsou rodiny, kde bydlí děti v cizině a mají takto kontakt neustále, ne pár měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9754
21.3.20 21:46

Nejezdíme, s mámou jsem se setkala akorát v autobuse cestou do práce. Nebo mezi dveřma, když si přišel někdo pro roušky. Jinak s nikým, jen v práci a doma.

Tím, že pojedeš za rodinou můžeš právě virus rozšířit do další rodiny. A ta rodina pak dál a dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Nejezdíme. S mámou bydlí babička, které je přes 80 a nechci riskovat nakažení. Navíc manžel je hasič, takže rizikový. Nechodíme ani k tchánovcům co bydlí ve stejném městě a mažel tam má dílnu. Jde jen přes zahradu do dílny a k ním domů vůbec.

• Citovat
  • Nahlásit
1110
@Anonymní píše:
Ahojky. Zajima me, stykate se behem karanteny s uzkou rodinou? Myslim matka, otec pripadne i babicka, pokud neni v rizikove skupine? Myslik to tak, ze nekdo ma mladou babicku.
Myslim, ze cele tohle potrva urcite hodne dlouho. Ja napriklad k mamce nejezdim i kdyz me to stve, ale co uz, pul roku se to dá. Pritel treba o vikendu za mamkou na kafe jet chce. Kamaradky mama se treba uzavrela a vylozene ji rekla nejezdi, nechci, je zakaz. Clovek ma ted maglajz. Jsem myslela, ze za rodinou se muze ne? Kdyz to neni kazdy den.

Za rodinou se může, pokud jim třeba nakupuješ nebo se o ně nějak musíš postarat. Společenské návštěvy povolené nejsou. Zkuste raději telefonovat nebo skypovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3012
21.3.20 21:47

Nejezdíme nikam, se synem si voláme a tobě i ostatním bych doporučovala taky sedět na zadku. Ježdění na kávičku opravdu není nic akutního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16428
21.3.20 21:48

Taky se nestykame. Babicky nejezdí za vnoucaty, se svagrovou se nenavstevujeme. :roll: je to opruz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21090

A když je třeba partnerský pár, který spolu není ve společné domácnosti, ale žijí ve stejném městě/vesnici, mohou se třeba na víkend sejít? Co mají tito lidé dělat, taky to nemají snadné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3599

No ale pokud to celé bude trvat měsíce, tak spousta osamělých lidí bude trpět nedostatkem sociálního kontaktu. Takže my se třeba s tchánem, který bydlí sám stýkáme. Jako aby byl pořád sám? Vždyť se z toho zblázní. Já bych tohle rozhodnutí nechala na rodině, pokud se někdo chce v úzké rodině stýkat, tak bych to nekritizovala. Určitě ne nějaké velké sešlosti, ale ono u osamělé osoby i to posezení u kávy může mít blahodárný efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1332
21.3.20 21:49

Take nejezdime. Chranime se všichni. Volame si každý den, sdílíme co je třeba. Je to smutné, ale nutné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
986
21.3.20 21:50

Jezdime. K babicce ale nechodime domu, povidame si pres okno a predame si potrebne veci. Za pritelem jezdim 1× tydne na odpoledne abychom se vubec videli. Po 6 letech spolecnyho bydleni nejsme uz tak zvykli byt od sebe… ale jinak nic. Stejne neni s kym. Je tu mrtvo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15755
21.3.20 21:50

Nestýkáme se s nikým. Voláme si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
543
21.3.20 21:51

Vídám se akorát občas s mamkou (není v riziku) když si k ní jedu vyzvednout roušky. Přijde mi to bezpečnější se u ní mezi dveřma stavit než aby s tím teď musela na poštu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5741
21.3.20 21:52

Momentálně nenavstevuju svoji maminku protože se stara o dementní babičku a já se v práci dene setkam s X lidma tudiz je nechci ohrozit. V tuto dobu se nemůžu vidět ani se svojí starší dcerou protože žije s přítelem ktery se vrátil s rizikové oblasti. Manželovi rodiče ani nechtějí aby jsme je navštěvovali.. Je to náročné, holt musíme vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat