Karma - "oplatit" ?

20.4.16 12:24

Karma - "oplatit" ?

Ahojte holky,
možná to některým bude připadat přinejmenším zvláštní, ten můj dotaz, ale stejně se ptám :-D

je tu nekdo kdo se víc zabývá karmou - osud, akce - reakce, a tak.. Já nejsem žádný fanatik, nevěštím si doma z kyvadla a nic podobného, jen vím, že chovám li se k lidem hezky, cíleně nikomu neubližuju, neintrikařím, nepomlouvám.. dobré se vrací. Stejně tak špatná energie se taky vždycky vrátí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3372
20.4.16 12:34

@bibib.iana Ahoj, já ti moc neporadím, začala jsem se tomu také věnovat, ale ráda si zde přečtu, co zkušené napíšou. Jinak také na sobě neustále pracuji a karmě věřím. Zásadně se řídím, že se chovám tak, jak si přeji, aby ostatní se chovali nazpět ke mně…
Snažím se ostatním neubližovat a pokud se tak stane, tak okamžitě si v hlavě začnu přehrávat, proč jsem se tak zle zachovala atd., nesnažím se pomlouvat ostatní, řídím se žít a nechat žít, snažím se nebýt negativní a pokud ano, hned to začnu napravovat, objevuji krásy světe, více se usmívám na lidi a oni se začínají usmívat na mě, v obchodě si popovídám i se starším člověkem a dovídám se různé zajímavé věci, vím, že to vše funguje, když člověk na sobě pracuje a já se cítím štastná a vše je najednou krásnější… Jak to máš ty, smím-li se zeptat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3372
20.4.16 12:35
  • olmluva chyba: snažím se nepomlouvat ostatní…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.4.16 12:45
@Petulka1234 píše:
@bibib.iana Ahoj, já ti moc neporadím, začala jsem se tomu také věnovat, ale ráda si zde přečtu, co zkušené napíšou. Jinak také na sobě neustále pracuji a karmě věřím. Zásadně se řídím, že se chovám tak, jak si přeji, aby ostatní se chovali nazpět ke mně…
Snažím se ostatním neubližovat a pokud se tak stane, tak okamžitě si v hlavě začnu přehrávat, proč jsem se tak zle zachovala atd., nesnažím se pomlouvat ostatní, řídím se žít a nechat žít, snažím se nebýt negativní a pokud ano, hned to začnu napravovat, objevuji krásy světe, více se usmívám na lidi a oni se začínají usmívat na mě, v obchodě si popovídám i se starším člověkem a dovídám se různé zajímavé věci, vím, že to vše funguje, když člověk na sobě pracuje a já se cítím štastná a vše je najednou krásnější… Jak to máš ty, smím-li se zeptat?

právě úplně stejně :-) Ale nevyznám se v tom uplně přesně, potřebovala bych radu zkušenějších, abych neudělala blbost :-)

Vím jak můžu pomoci lidem, kterým ublížil člověk, který ublížil i mě a mé rodině. Tomu člověku to ublíží, (což me fakticky nezajímá), ale tem ostatním to pomůže. Vzhledem k těm dalším lidem je to pomoc, vzhledem k tomu neřádovi je to ode mě prostě práskačství. Nevím jak se k tomu postavit, nechci šířit negaci okolo sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10911
20.4.16 13:05

@bibib.iana Přemýšlíš, jestli si pomocí lidem, kterým někdo ublížil, neušpiníš karmu?
Osobně si nemyslím, že by život fungoval jako automat na kafe „vhodím dobrý skutek - vypadne spokojenost a pohoda“.
Pokud je ten ubližovač schopný a dojde mu, odkud vítr vane, tak můžeš mít potíže, ale řízení osudu nebo podobné věci bych za tím nehledala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.4.16 13:09
@Knihomyš píše:
@bibib.iana Přemýšlíš, jestli si pomocí lidem, kterým někdo ublížil, neušpiníš karmu?
Osobně si nemyslím, že by život fungoval jako automat na kafe „vhodím dobrý skutek - vypadne spokojenost a pohoda“.
Pokud je ten ubližovač schopný a dojde mu, odkud vítr vane, tak můžeš mít potíže, ale řízení osudu nebo podobné věci bych za tím nehledala.

Ono je tech lidí, kterým nadělal problémy, tolik, že je sám nespočítá. žije na cizí účet na vysoké noze, vůbec se tím netají :-)

Vím, že to není jako automat na kafe :D spíš jsou to moje smíšené pocity no :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10911
20.4.16 13:32

@bibib.iana a konkrétně co se mísí s čím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
20.4.16 13:41

Karmu jsem si představovala tak nějak jako ty. V poslední době jsem ale četla knížky od Michaela Newtona, což je hypnotizér, který dovede lidi dostat do života mezi životy a získal „tam odsud“ spoustu informací, jak to funguje. Takže bych byla v klidu, pokud jsou prohřešky velké, tak je bude muset nějak odčinit. Třeba ne v tomto životě, ale možná v jednom z dalších nebo nějak jinak. A pokud bych mohla pomoct své rodině i jiným lidem, které poškodil, tak to udělám. Pokud by to ale nebylo na úkor někoho dalšího než jen toho lotra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.16 08:32

Ahoj, nedá mi to, ale situace, které se mi poslední dobou stávají mě donutily zajímat se o karmu. Zajímají mě věci mezi nebem a zemí atd… Od mala mám potřebu neustále někomu pomáhat, něco dávat a mám z toho hezkej pocit. Prostě, že tak to má být a vlastně je to samozřejmost…Bohužel asi přitahuji neustále kamarádky, které toho začnou využívat a nakonec se vše obrátí proti mě. Nakonec začnou pomlouvat a jsou uražené, když se jim někdy dovolím něco odmítnout. Přijde mi, že dělám asi něco špatně, že bych neměla tolik pomáhat a rozdávat se? Paradoxem je, že pokud udělám něco špatně, vrátí se mi to jako bumerang, tady karma funguje. Ale nechápu ty kamarádky..Proč to vždy skončí takhle. :( Přitahuji je snad? Přijde mi, že si snad nenajdu normální kamarádku. Omlouvám se za anonym, ale chodí sem právě moje známá..

• Citovat
  • Nahlásit
2302
2.11.16 09:30
@Anonymní píše:
Ahoj, nedá mi to, ale situace, které se mi poslední dobou stávají mě donutily zajímat se o karmu. Zajímají mě věci mezi nebem a zemí atd… Od mala mám potřebu neustále někomu pomáhat, něco dávat a mám z toho hezkej pocit. Prostě, že tak to má být a vlastně je to samozřejmost…Bohužel asi přitahuji neustále kamarádky, které toho začnou využívat a nakonec se vše obrátí proti mě. Nakonec začnou pomlouvat a jsou uražené, když se jim někdy dovolím něco odmítnout. Přijde mi, že dělám asi něco špatně, že bych neměla tolik pomáhat a rozdávat se? Paradoxem je, že pokud udělám něco špatně, vrátí se mi to jako bumerang, tady karma funguje. Ale nechápu ty kamarádky..Proč to vždy skončí takhle. :( Přitahuji je snad? Přijde mi, že si snad nenajdu normální kamarádku. Omlouvám se za anonym, ale chodí sem právě moje známá..

Karma jako taková neexistuje, jen sled příčina-následek. Ano přitahuješ si do života takové lidi, protože nemáš pevně dané hranice a dokud si je neupevníš, tak ti Vesmír bude posílat další a další, dokud se to nenaučíš.
A s tím, co se ti vrací - pokud rozdáš zlo, vrátí se ti, rozdáš li lásku, vrátí se ti, ale ne nutně ze stejného zdroje. Nečekej, že ti to dají „kamarádky“. Nastav si hranice, nepouštěj přes ně tyto lidi, uzdrav si svou sebe-hodnotu a začneš přitahovat lidi, které bys v životě chtěla mít. A protože si momentálně potřebuješ něco uvědomit, tak ti do života chodí právě tyto „kamarádky“, jsou tam správně, pouč se a jdi dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.16 09:45

@Akivasha
S tím si právě nevím vůbec rady.Jak si mám nastavit ty mantinely? Nepomáhat hned nebo držet si od těla víc lidi? Vím, že se mi třeba ta pomoc a láska vrací přes mého partnera, který mi dělá, co mi na očích vidí(to je některým mým už bývalým kamarádkám trnem v oku), ale potřebovala bych od někoho pomoc, jak se mám změnit. Včera jsem dokonce už psala do psych. poradny, kde mi paní vlastně řekla, že pomáhat je správné, ale neporadila mi co je špatně teda. Prostě se to na mě navaluje i z rodiny..Každý ode mě pořád něco chce, ale nikdo mi nepomůže, když bylo třeba. Už i partner mě varoval, že mě každý využívá..Nemáš prosím kontakt na někoho, kdo by mi pomohl? Mám to od dětství a teď mě to opravdu vadí, je to prostě na dlouhý vyprávění a knížky mi asi moc nepomůžou. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
25022
2.11.16 09:56

Asi je potřeba naučit se asertivitě, nauč se říkat ne, a zapracovat na sebevědomí - to se pak veze ruku v ruce.
Pomáhej tam, kde chceš ty sama, kde tě to třeba naplňuje, né, že někdo si něco hvízdne a ty uděláš. To je rozdíl mezi nezištnou pomocí a posluhováním (a děláním ze sebe blbce) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
2.11.16 09:57
@Anonymní píše:
@Akivasha
S tím si právě nevím vůbec rady.Jak si mám nastavit ty mantinely? Nepomáhat hned nebo držet si od těla víc lidi? Vím, že se mi třeba ta pomoc a láska vrací přes mého partnera, který mi dělá, co mi na očích vidí(to je některým mým už bývalým kamarádkám trnem v oku), ale potřebovala bych od někoho pomoc, jak se mám změnit. Včera jsem dokonce už psala do psych. poradny, kde mi paní vlastně řekla, že pomáhat je správné, ale neporadila mi co je špatně teda. Prostě se to na mě navaluje i z rodiny..Každý ode mě pořád něco chce, ale nikdo mi nepomůže, když bylo třeba. Už i partner mě varoval, že mě každý využívá..Nemáš prosím kontakt na někoho, kdo by mi pomohl? Mám to od dětství a teď mě to opravdu vadí, je to prostě na dlouhý vyprávění a knížky mi asi moc nepomůžou. Děkuji

Pro začátek si přečti toto:

http://esterdavidova.com/…stnych-lidi/
http://esterdavidova.com/…je-desatero/

a kontakt mohu poslat do zprávy, tak napiš, jestli máš zájem. Knížky opravdu nepomohou, je třeba to odblokovat, skoro všechny tyto věci vznikají v období od prenatálu do 3 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.11.16 10:23

Ona energie musí být v rovnováze. Dáš X dostaneš, a ty jen prostě dáváš a nevrací s ti to zpět. Musíš se naučit vážit si sama sebe a říkat NE. Jak, to budeš umět, ti co tě využívají se stáhnou a budou to zkoušet jinde. Tihle lidi se taky musí naučit dávat, a to se naučí tak, když řekneš NE.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
2.11.16 10:29
@Anonymní píše:
@Akivasha
S tím si právě nevím vůbec rady.Jak si mám nastavit ty mantinely? Nepomáhat hned nebo držet si od těla víc lidi? Vím, že se mi třeba ta pomoc a láska vrací přes mého partnera, který mi dělá, co mi na očích vidí(to je některým mým už bývalým kamarádkám trnem v oku), ale potřebovala bych od někoho pomoc, jak se mám změnit. Včera jsem dokonce už psala do psych. poradny, kde mi paní vlastně řekla, že pomáhat je správné, ale neporadila mi co je špatně teda. Prostě se to na mě navaluje i z rodiny..Každý ode mě pořád něco chce, ale nikdo mi nepomůže, když bylo třeba. Už i partner mě varoval, že mě každý využívá..Nemáš prosím kontakt na někoho, kdo by mi pomohl? Mám to od dětství a teď mě to opravdu vadí, je to prostě na dlouhý vyprávění a knížky mi asi moc nepomůžou. Děkuji

A co odmítat pomoc těm, kteří pravidelně odmítají nebo odmítali pomoct tobě? Tak to aspoň dělám já. Nebo si stanovit nějaké hranice, jak často jsi ochotná dané osobě pomoct - např. já nemám problém pohlídat kamarádce dítě 1-2 do měsíce, ale pak to po mně začala chtít docela často a odmítala jsem, protože to až moc zasahovalo do mého života a hlavně volného času.
Ale ty mantinely se nedají určit nějak obecně, je to vždy na individuálním zvážení u každého člověka. Já to obecně beru podle toho kolik mi to zabere času, financí nebo jiných věcí, jak často po mně daný člověk něco chce, jak často mi pomáhá on, proč se obrací na mě - protože nemá jinou možnost nebo je jen líný to udělat sám/jinak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat