Kašel v těhu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 16.05.09 18:29
Kašel v těhu

Maminky všechny vás zdravím. Už druhý týden mě, kromě jiného, trápí kašel. Začalo to pálením v krku v 6tt., bohužel přišla i horečka 38, kterou jsem srazila, po poradě s lékařem pohotovostní služby, Paralenem 500. Od dalšího dne jsem bez teploty, přidala se rýma a po třech dnech i kašel, který mě společně s rýmou drží už druhý týden. Znovu jsem navštívila Mudr. a dostala jsem Bioparox. Už týden beru na kašel Stodal, ale bez výsledku.
Maminečky, máte nějaké dobré rady nebo zkušenosti jak na kašel v těhu?

Pavla

Reakce:
fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 16.05.09 19:03

Ahoj Pavli, nejprve moc gratuluju k těhotenství.
A co takhle jitrocelový sirup? Mlže se v těhoteství i při kojení. Držím pěsti, ať jsi brzo v pořádku, AHoj, Martina.

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 16.05.09 19:11

Jejdanánku, ahooooj Marti. Moc ráda tě tady zase potkávám. Jak rostou děti a co přístavba? Už máte hotovo? Mám z mimi velkou radost, jen doufám, že mu to moje nachlazení nějak neuškodí, bobátku. Říkáš jitrocelový sirup? To bych mohla zkusit :wink:
 Pavla

VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.09 19:23

Pavli - můžeš i Mucosolvan sirup a nay rýmu je dobrá Vincentka ve spray - můžeš si ji stříkat jak často potřebuješ, protože je to „jen“ minerálka!
Tou Vincentkou můžeš i kloktat, to taky dost pomáhá!

Já jsem měla šílená kašel na začátku roku a dr. mi předepsala Codein 8O 8O 8O - byla jsem z toho sice strašně nervozní aby se malé něco nestalo, ale dr. mě ujistila, že v minimálních dávkách co jsem ho měla se nic stát nemůže! navíc jsem si ho vzala jen 5krát a bylo po kašli, fakt mi to moc pomohlo!
Nejlepší je dát na radu dr., ta/ten by ti určitě nikdy nepředepsal/a nic co by maloškovi ublížilo!

Přeji brzké uzdravení :srdce: :srdce: :srdce:

Mikulenka
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 16.05.09 19:58

ja jsem taky kaslarka od mala takze i v tehu jsem mela-nekolikrat :evil:

Zkousela jsem vsechno vyse zmineno+stavu z cibule,olej na hrudnik…
Codein je vylozene na utlumeni,takze treba na noc,kdyz nejde spat-(ja ho taky 1vzala)jinak od kasle nepomuze…(myslim ve smyslu lecby)
Taky detsky biotusil jsem pila..

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 16.05.09 20:40

Holky ja jsem stastna, letos poprve jsem v zime nedostala svuj trimesicni drazdivy kasel (obvykle zacne po prvni podzimni rymicce a konci na jare). Na drazdivy kasel se v tehu muze Robitussin (utlumeni).
Pokud je naopak potreba podporit vykaslavani, tak se muze ACC.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 16.05.09 21:07

mno, tak teď se prosím vůbec nekoukej na metříky a poslouchej…
Když jsme „zářící“ maminky letos v lednu společně těhotněly, nenašla se snad ani jediná, která by si tím neprošla. Měli jsme urputné rýmy, kašle průjmy a některé snad i teploty. Řeší se to tím paralenem - ten je v dávce 1500mg (3 tablety) na den neškodný v celém těhu se může a tuším že i ten Bioparox byl zmíněn a užíván (ne mnou, já měla naštěstí ? jen rýmu a neužívala nic!!!!!) Ze současných 20maminek (těhulek) je 19 v pohodě… Moc ti držím pěstičky ať si brzy fit…

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 16.05.09 22:14

Maminky moc děkuju všem za rady a povzbuzeníčka.

Lacenko: myslím na tebe a modlím se. A děkuju, že máš chuť odpovídat na tyhle banální dotazy.

petrusha
Závislačka 2748 příspěvků 17.05.09 22:40

V tom samém období těhu jsem si také prošla mírnou virózou, nejprve bolest v krku, pak hrozná rýma a když se zdálo, že rýma ustoupí, přišel kašel. K doktorovi jsem nešla, manžel mi koupil v lékárně jitrocelový sirup, septisan,Vincentku ve spreji, paralen 125mg-(dětský) jsem si vzala a na mírkou teplotu mi zabral.Hodně vitamínů( citróny, pomeranče a grepy) jen ten kašel mě pořád nechtěl přejít… nakonec po zkombinování všeho předešlého později ustoupil. Ale už jsem byla na vážkách jestli jít k dr. nebo ne?

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 18.05.09 11:20

Pudlo - já jsem tedy laik naprostý, ale chtěla jsem se přeptat na ten ACC (nebo přípravky s ním) - já měla ve 2. těhu na konci bronchytidu, která mně úplně oddělala (4 kg dole, zvracení z dávivého kašle, spaní v noci 2 h po několika minutách, uskřípnutý nerv…), ale ACC mi gyndařka i obvoďák zakázali, že rozhodně ne, že ten acetylcystein nějak hodně vadí… a to jsem byla v 3. trimestru. Jinak je to na kašel jednička, bohužel nemám zkušenosti, že by něco jiného nějak výrazně pomáhalo, jen čas…

Eva

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >