Reklama

Kašel v těhu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 16.05.09 18:29
Kašel v těhu

Maminky všechny vás zdravím. Už druhý týden mě, kromě jiného, trápí kašel. Začalo to pálením v krku v 6tt., bohužel přišla i horečka 38, kterou jsem srazila, po poradě s lékařem pohotovostní služby, Paralenem 500. Od dalšího dne jsem bez teploty, přidala se rýma a po třech dnech i kašel, který mě společně s rýmou drží už druhý týden. Znovu jsem navštívila Mudr. a dostala jsem Bioparox. Už týden beru na kašel Stodal, ale bez výsledku.
Maminečky, máte nějaké dobré rady nebo zkušenosti jak na kašel v těhu?

Pavla

Reklama

Reakce:

fragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 16.05.09 19:03

Ahoj Pavli, nejprve moc gratuluju k těhotenství.
A co takhle jitrocelový sirup? Mlže se v těhoteství i při kojení. Držím pěsti, ať jsi brzo v pořádku, AHoj, Martina.

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 16.05.09 19:11

Jejdanánku, ahooooj Marti. Moc ráda tě tady zase potkávám. Jak rostou děti a co přístavba? Už máte hotovo? Mám z mimi velkou radost, jen doufám, že mu to moje nachlazení nějak neuškodí, bobátku. Říkáš jitrocelový sirup? To bych mohla zkusit :wink:
 Pavla

VERONIKA 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.09 19:23

Pavli - můžeš i Mucosolvan sirup a nay rýmu je dobrá Vincentka ve spray - můžeš si ji stříkat jak často potřebuješ, protože je to „jen“ minerálka!
Tou Vincentkou můžeš i kloktat, to taky dost pomáhá!

Já jsem měla šílená kašel na začátku roku a dr. mi předepsala Codein 8O 8O 8O - byla jsem z toho sice strašně nervozní aby se malé něco nestalo, ale dr. mě ujistila, že v minimálních dávkách co jsem ho měla se nic stát nemůže! navíc jsem si ho vzala jen 5krát a bylo po kašli, fakt mi to moc pomohlo!
Nejlepší je dát na radu dr., ta/ten by ti určitě nikdy nepředepsal/a nic co by maloškovi ublížilo!

Přeji brzké uzdravení :srdce: :srdce: :srdce:

Mikulenka
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 16.05.09 19:58

ja jsem taky kaslarka od mala takze i v tehu jsem mela-nekolikrat :evil:

Zkousela jsem vsechno vyse zmineno+stavu z cibule,olej na hrudnik…
Codein je vylozene na utlumeni,takze treba na noc,kdyz nejde spat-(ja ho taky 1vzala)jinak od kasle nepomuze…(myslim ve smyslu lecby)
Taky detsky biotusil jsem pila..

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 16.05.09 20:40

Holky ja jsem stastna, letos poprve jsem v zime nedostala svuj trimesicni drazdivy kasel (obvykle zacne po prvni podzimni rymicce a konci na jare). Na drazdivy kasel se v tehu muze Robitussin (utlumeni).
Pokud je naopak potreba podporit vykaslavani, tak se muze ACC.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 16.05.09 21:07

mno, tak teď se prosím vůbec nekoukej na metříky a poslouchej…
Když jsme „zářící“ maminky letos v lednu společně těhotněly, nenašla se snad ani jediná, která by si tím neprošla. Měli jsme urputné rýmy, kašle průjmy a některé snad i teploty. Řeší se to tím paralenem - ten je v dávce 1500mg (3 tablety) na den neškodný v celém těhu se může a tuším že i ten Bioparox byl zmíněn a užíván (ne mnou, já měla naštěstí ? jen rýmu a neužívala nic!!!!!) Ze současných 20maminek (těhulek) je 19 v pohodě… Moc ti držím pěstičky ať si brzy fit…

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 16.05.09 22:14

Maminky moc děkuju všem za rady a povzbuzeníčka.

Lacenko: myslím na tebe a modlím se. A děkuju, že máš chuť odpovídat na tyhle banální dotazy.

petrusha
Závislačka 2748 příspěvků 17.05.09 22:40

V tom samém období těhu jsem si také prošla mírnou virózou, nejprve bolest v krku, pak hrozná rýma a když se zdálo, že rýma ustoupí, přišel kašel. K doktorovi jsem nešla, manžel mi koupil v lékárně jitrocelový sirup, septisan,Vincentku ve spreji, paralen 125mg-(dětský) jsem si vzala a na mírkou teplotu mi zabral.Hodně vitamínů( citróny, pomeranče a grepy) jen ten kašel mě pořád nechtěl přejít… nakonec po zkombinování všeho předešlého později ustoupil. Ale už jsem byla na vážkách jestli jít k dr. nebo ne?

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 18.05.09 11:20

Pudlo - já jsem tedy laik naprostý, ale chtěla jsem se přeptat na ten ACC (nebo přípravky s ním) - já měla ve 2. těhu na konci bronchytidu, která mně úplně oddělala (4 kg dole, zvracení z dávivého kašle, spaní v noci 2 h po několika minutách, uskřípnutý nerv…), ale ACC mi gyndařka i obvoďák zakázali, že rozhodně ne, že ten acetylcystein nějak hodně vadí… a to jsem byla v 3. trimestru. Jinak je to na kašel jednička, bohužel nemám zkušenosti, že by něco jiného nějak výrazně pomáhalo, jen čas…

Eva

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >