Kategorizace práce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
335
27.11.21 10:16

Kategorizace práce

Dobrý den, nebo ahoj,

Prosím vyzná se tu někdo v kategorizace práce?
No včera mi ukončili pracovní poměr zdůvodu zdravotních problémů. Pozbyla jsem způsobilost pro kategorizace stupeň 2 a 3.
Mohu jen stupeň 1 a to na základě mých zad. Pohyblivé plotýnky, skolioza a bude se to časem zhoršovat řekl závodní lékař na mimořádné prohlídce a dojde to i později ne teď k invalidnímu důchodu. Zatím na něho nemám nárok. Dále jsou v tom zarustajici palce nohou, motani hlavy, nevolnosti, bolesti hlavy.
Spadám do kategorie 1.stupeň.

Kdo ví co je za povolání v jednotlivých stupních? Je tu někdo z HR oblasti? Mohu 1 na co se mám tedy hlásit?

Podávám si žádost o sociální dávky na to mám nárok, jelikož od firmy nedostávám odškodné. Jen odměnu. Takže musím na pracák to chápu, kde zažádám o ty peníze a o sprostředkování práce přes ně. Prostě ty 3 formuláře, které jsem si stáhla a vytiskla a, které musíš podat, protože se po výpovědi musíš nahlásit na úřad práce. Ale na to se neptam.

To jsou jen doplňující věci mě zajímají ty kategorizace nesmím se tedy hlásit na 3 a 2. Takže 1 je administrace pouze? Protože na internetu nemůžu nic najít. Každou už je všude můj životopis. Ano do Alzy na pokladnu nemůžu asi neprojdu vstupní prohlídkou. Tam jsou těžká břemena.
Nesmím vykonávat fyzicky namahajici práci a zvedat těžká břemena.

To bude složité aby mi děti neskončili v Klokanku a ha s exekuci. A třetí dítě padá, na třetí mohu lehce zapomenout další dítě nepřipadá úvahu.

Děkuji za rady ohledně kategorizace práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11934
27.11.21 10:21

Tak děti mají snad otce ne? Nebo minimálně máš někoho s kým jsi teďka chtěla to třetí. Tak tě snad podrží.

https://www.bezpecnostprace.info/…izace-praci/ tady to máš pěkně sepsany. A můžeš se hlásit na cokoliv, co si myslíš, že se zdravotním stavem zvládneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
27.11.21 10:31

@Cenarius jo manžel má příjem invalidní důchod. Děkuji za odkaz, přečtu si to. Jenže to nám ten jeho příjem nebude stačit, když nesmí on ze zdravotních důvodů a insolvence pracovat. Takže já musím najít něco v 1 kategorizaci práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
27.11.21 10:35

Třeba taková supermarket prodavačka. Co je to za stupeň kategorie rizikové práce? Tam jsou potraviny a určité těžké vody a sklad a že skladu mě teď vyhodili, protože jsem pozbila zdravotní způsobilost pro manipulaci z těžkými břemeny. Takže prodavačka ta určitě ne. Bych řekla že i prodavač tahá těžké veci kdybych zkusila obchod s botami jsou boty těžké? Zkusím schválně Humanic obuv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6022
27.11.21 10:46
@MimiNove píše:
Třeba taková supermarket prodavačka. Co je to za stupeň kategorie rizikové práce? Tam jsou potraviny a určité těžké vody a sklad a že skladu mě teď vyhodili, protože jsem pozbila zdravotní způsobilost pro manipulaci z těžkými břemeny. Takže prodavačka ta určitě ne. Bych řekla že i prodavač tahá těžké veci kdybych zkusila obchod s botami jsou boty těžké? Zkusím schválně Humanic obuv.

Obavam se ze, jednicka je v tvem pripade jen prace v kanclu..nebo pokladni, ale ty to maji nejspise spojene s doplnovanim zbpzi, nejaka securitacka, vratna, recepce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
27.11.21 10:59

Ahoj, je spousta pozic třeba ve výrobních firmách kde se pracuje rukama v sedě. To by myslím šlo. Do životopisu si můžeš rovnou napsat, že můžeš pracovat jen na pozicích v kategorii 1. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35765
27.11.21 11:14
@lilith1 píše:
Obavam se ze, jednicka je v tvem pripade jen prace v kanclu..nebo pokladni, ale ty to maji nejspise spojene s doplnovanim zbpzi, nejaka securitacka, vratna, recepce.

Dcera nastupuje do kanclu a ma tam dvojku. Zrejme proto, ze někteří delaji i nocni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2717
27.11.21 11:15

Administrativa, určitě se najde i nějaká lehká práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
27.11.21 11:29
@MimiNove píše:
@Cenarius jo manžel má příjem invalidní důchod. Děkuji za odkaz, přečtu si to. Jenže to nám ten jeho příjem nebude stačit, když nesmí on ze zdravotních důvodů a insolvence pracovat. Takže já musím najít něco v 1 kategorizaci práce.

To slyším poprvé, že někdo nesmí z důvodu insolvence pracovat… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
27.11.21 12:01

Děkuji. Poohlednu se po administraci, recepci a security. Ale teď jsem v Amazonu měla čistých 38000 a nemůžu jít pod čistých 40000. To se neuzivime mám plno zavyslich plateb na tom nemůžu jít pod 30000 čistého

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10941
27.11.21 12:09
@MimiNove píše:
Děkuji. Poohlednu se po administraci, recepci a security. Ale teď jsem v Amazonu měla čistých 38000 a nemůžu jít pod čistých 40000. To se neuzivime mám plno zavyslich plateb na tom nemůžu jít pod 30000 čistého

To se obávám, že jako kancelářská síla bez VŠ nikde nedostaneš.

Příspěvek upraven 27.11.21 v 12:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3456
27.11.21 12:09
@MimiNove píše:

To se obávám, že nenajdeš, pokud nebudeš v kanclu ve vedoucí pozici. Jaké máš vzdělání a praxi?
Proč nemůže manžel pracovat. Lidé v inv. důchodu mohou, až na vyjímky, pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2420
27.11.21 12:18
@MimiNove píše:

Tak to asi děvče neklapne, ty pozice na security dělají za minimálku a podle toho co píšeš tak máš i nějaká zdravotní omezení. Tatínek má ID? Nemůže pracovat pro insolvenci? Možná by právě měl, aby jste to měli z krku. Nevím proč tu píšeš že by děti skončili v klokánku, prostě musíte to řešit a žít tak, aby se to nestalo. Za vaše předchozí dluhy nikdo asi nemůže, no. jako čistých 40 to bys musela mít hrubého okolo 60 tis., kolik běžných profesí to má prosím tě, kde to žiješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12170
27.11.21 12:35

A tvůj obvoďák se k tomu staví jak? Podle mě bude dost záležet, co ti napíše do výpisu a jak to posoudí budoucí závodní lékař budoucího zaměstnavatele.
Upřímně, z mého pohledu to vypadá tak, že se Amazon přes posudek lékaře zbavil zaměstnankyně, která má dvě malé marodící děti, sama byla na operaci s nohou, prostě jsi pro ně byla problémová, tak ti nařídili mimořádnou lékařskou prohlídku, na základě které se s tebou mohli rozloučit bez odstupného. Podle mě to vůbec neznamená, že jiný lékař by tvůj stav posoudil jinak.
Jen tedy absolutně nechápu, že ještě před pár dny sis myslela, že jsi těhotná, a najednou musíš vydělávat každý měsíc minimálně 40tis., protože máte obří závazky a manžel je invalidní důchodce s insolvencí :roll: Prosím tě srovnejte si svůj život a o třetím dítěti vůbec neuvažujte.
A 40tis. čistého je u tebe podle mě utopie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
27.11.21 12:35

Já vím jsem vyučená servírka. Manžel je inženýr byl podnikatel a dostal chronovou chorobu a skončil v insolvenci on má VŠ Strojírenství a vojenskou. A za jeho 55 let života dělal instruktora v autoškole, podnikatel měl firmy, instruktor lyže a určitě měl spousty brigád. Jedině dělat komparz ve filmu jako brigáda na dohodu což občas jsem na mateřské chodila.
Tak teď budu pobírat podporu v nezaměstnanosti od úřadu, ale to je minimum a musí z úřadu co nejdříve zdrhnout, protože do 50 let ti vyplácí 5 měsíců a půl roku nikdo na úřadu nechce být. Ale co mi zatím zbývá. Byt na úřadu a hledat. Čeká mě pohovor Vodafone prodejce do 60000 výplata a t Mobile 40-80000, pak mě čekají dispečink Taxi, personalistka a obchodní pozice. Kupodivu se ozvali a čeká mě pohovor. Tak snad se chytnu jako prodejce obchodník tam jsou ty vysoké platy. Tam musím se dostat. Na obchodní pozice jinak mě už nic nenapadá. Na security zapomenout ztoho se neuzivime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat