Jak život rychle letí

118
14.5.21 22:45

Kde brát čas

Ahoj holky, mám na vás dotaz, poslední dobou se opravdu zamýšlím nad tím, jak ten život letí a jak nic nestíhám🙈Chodím do práce na 12-ctky, manžel taky, takže se střídáme, aby bylo postaráno o děti. Já bych se do toho všecho chtěla učit cizí jazyk, cvičit alespoň 2× týdně + se vzdělávat ohledně práce. Nic ale nestíhám pořádně, protože práce, domácnost, s dětmi ven apod.
Večer v 9h prostě padám na hubu.
Jak to děláte vy ostatní a jak vše stihate? 8o :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
804
14.5.21 22:53

Asi si myslím že ty ostatní nedělají 12-ctky nebo nemají děti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
14.5.21 23:03

Při 12 hodinových směnách toho moc neudělaš.
Vystačíš tak na dítko a domácnost.
Změn práci na 8 hodinový úvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
14.5.21 23:09
@FraDeu píše:

Ty 12-ctk nejsou každý den,tzn.mam víc volna než kdybych dělala osmičky. Ale když jsem v práci tak je to na celý den no. Já to myslím v těch dnech kdy dy je víc volna. Chci se venovat detem a zaroven bych chtela delat výše zmiňované😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13199
14.5.21 23:12

Mam zkraceny uvazek (28 hod/tyden), 3 deti a taky nic nestiham :?. Hlidani extra nemame, nasi si teda vezmou deti cas od casu na vikend (a fajn, ze pokryji cast prazdnin). Ale to ma clovek jednou za 2 mesice 48 hodin a snazi se stihnout nemozne… Ted teda uz 4. mesic 2krat tydne 5 km beham. To nesezere tolik casu. Po 7 letech jsem zase zacala. Snad vydrzi aspon to. U nas je problem, ze deti maji malou potrebu spanku, takze na sebe nemame cas ani s muzem, coz me stve nejvic. Nejstarsi dcera usne tak nejdriv ve 22 a v 6 uz byva nektere z mladsich deti vzhuru (ty usinaji okolo 20:45).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9783
14.5.21 23:20

Hele, chce to jít cestou kompromisů, vyber si jeden zájem anebo např. doma uklidit, ale ne top.Apod.Neni to jednoduchý. A nejsi v tom jediná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8562
14.5.21 23:24
@FraDeu píše:

Pokud má normální plný úvazek, tak je v práci pořád stejnou dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53889
14.5.21 23:37

Mám sice přes celý jeden úvazek, ale žádný čas neinvestují do cestování za prací. To dělá hodně. Na směny a dojíždění za prací u nás praktikuje manžel. My jsme to přizpůsobili. Zásah mívám, když v pátek a v sobotu jezdím do školy. To mi podzimem odpadne. Ale od příštího roku bych měla jezdit ve středu. Tak zas bude jiný režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15155
14.5.21 23:38
@FraDeu píše:

Osmičky jsou ale zase na celý týden od pondělí do pátku, někdy i soboty…já dělám 12tky a jo když jsem v práci, doma už pak nic neudělám, ale pak mám 4 dny volna…za mě lepší, než mít volnou jen neděli… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15155
14.5.21 23:44
@Emmi02 píše:
Ahoj holky, mám na vás dotaz, poslední dobou se opravdu zamýšlím nad tím, jak ten život letí a jak nic nestíhám🙈Chodím do práce na 12-ctky, manžel taky, takže se střídáme, aby bylo postaráno o děti. Já bych se do toho všecho chtěla učit cizí jazyk, cvičit alespoň 2× týdně + se vzdělávat ohledně práce. Nic ale nestíhám pořádně, protože práce, domácnost, s dětmi ven apod.
Večer v 9h prostě padám na hubu.
Jak to děláte vy ostatní a jak vše stihate? 8o :)

Aktivity bych přesunula na dny volna a jinak ve dnech, kdy pracuješ naopak se snaž co nejvíc odpočívat, nic nehrotit, práce doma neuteče…já zkrátka uklízím jen když mám volno…pokud máš 12tky, máš pravděpodobně krátký - dlouhý týden, což si myslím, je fajn systém, člověk má volno i v týdnu…ono to nikde lepší není…osmičky se tváří milosrdněji, ale volno pak skoro žádné - ve smyslu celý den. Navíc ty platy jsou nesrovnatelné. Za 12 tky mám dvojnásobek, než co jsem měla na osmičkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2670
14.5.21 23:49

Vstaváván v 5:00- domu se dostanu v 18:00 a čtvrtek -patek jsem doma( ve školce v 15:00) je to hustý, ale víkendy patří sportu a 2× tydne dam kruhac. Dělam sport spolu se svými dětmi.. je to fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53889
14.5.21 23:56

U nás to třeba poslední týden vypadá, že máme velkou bojovou hru a úplně rozhozené odpoledne. Manžel má teď dvě noční po sobě. Takže bude ok v neděli, až se vyspí. Dcera vyzvedne přes týden sourozence v jiné družině. Uděláme úkoly a letíme k sousedům. Že u nich ve stodole se natírá dřevo na společný plot. Ještě pár dní a začnou montovat. Za dva týdny nám přivezou dřevo na pergolu. Takže se zase budeme bavit, aby se dřevo natřelo. Doma se moc nikdo momentálně nezdrží. Buď jsme ve škole, v práci nebo u sousedů. Po večeři se provede společný úklid. Takový ten operativní. A spíš se přespává. Spěchá se. Že řemeslníci nemají čas, mají moc nastřádaných zakázek. Musíme to udělat do června vše, pak na nás známý na kompletování nemá čas. Teď čekám, až dojede sušička, ať se prádlo poskládá. Ale jsem zvyklá fungovat i pozdě večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9458
14.5.21 23:57

Dělám na 6h, 2 děti, teď už jdou aspoň školáci naplno, distancku musel odhlidat manžel díky homeoffice, já tu možnost neměla (být doma, asi nic neudělám, pořád by něco chtěli a není kam si zalézt, manžel úřaduje v obýváku, kde máme i PC stůl, ale on je odfiltruje, max jim dá najíst)…když byly zavřené školky, hlídala třeba 3 dny v týdnu tchýně mladší, ale taky dělá na 12ky, denní noční. To jsem měla takovou spíš brigádu, ale 30h týdne a 3/4h cesta škola/-ka práce, když ještě chodili. Pak jsme chytli covid
a když po těch 3 tydnech bylo všechno pořád zavřené, tak jsme to ukončili ve zkušebce, dál už nešlo, byla jsem i dost unavená, ale teď už ok a zase makam. Doma bordel ale ten minulý víkend, jak bylo krásně, jsme dali výlet a doma jsem udělala jen to nejnutnější. Cvičit a učit se bych měla taky, ale večer už to nedávám. Děti dnes zapadly až skoro v 10 a já taky, do vany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9458
15.5.21 00:03

Naštěstí u nás je manžel schopnej vzít na celý den pryč obe děti a já si buď pořádně maknu s domácností a dohanim resty (a nejpozději v půlce týdne jsem pak otrávená, že to není ani poznat a bordel je zas úplně stejně), nebo se řídit jeho nařízením využít ten čas pro sebe;) Tak to obvykle dám půl napůl - dopoledne kdy mám víc energie (pokud vypadnou dřív než v poledne) uklízím a pak si užívám zasloužený relax;) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.21 00:18

@Emmi02 manžel podniká, ale není otrok, takže víkendy má většinou volné, já jsem na RD a věnuji se dětem. Úklid, nákupy, vaření atd stíhám, než přijede z práce a pak jsme spolu, na víkend většinou odjíždíme všichni spolu. Sportujeme oba, hodně cestujeme. Myslím, že zásadní rozdíl je ve vašich směnách, 12hod je šílené, nemůžeš aspoň ty pracovat na kratší úvazek? Když tě čeká doma další směna?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat