Kde koupit biodegradabilní plínky?

36
10.3.16 11:54

Kde koupit biodegradabilní plínky?

Ahoj,

ráda bych se zeptala jestli nemáte nějaký tip, kde koupit biodegradabilní plenky Kikko? Nemůžu je teď nikde sehnat, díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17563
10.3.16 12:00

Ahoj, mají přímo svůj eshop, já jsem je tam vždycky objednávala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kadernice_praha
10.3.16 12:01

Co to je? ekologické jednorázovky? Víte, na kolik vyjde jejich používání? Já používala látkovky, protože mi pampersky přišly neekol., o existenci tohohle vůbec nevím…

• Citovat
  • Nahlásit
36
10.3.16 12:09

Ahoj, já používám látkovky, ale na noc či někam na cestu se hodí jednorázovky, a taky jsem měla „eko“ problém :-) Tak jsem právě pátrala a je jich docela dost - ale snad prý nejlepší jsou ty kikko, ale jdou i jiné, ještě znám naty, ale ty prý jsou degradabilní jen z 70% - ale lepší než nic, že?
Jsou o něco dražší, ale právě když jich zas člověk nekupuje tolik, tak to tolik peněženka nepozná.
Snad jsem můžu dát tenhle odkaz, kde jsem na ně narazila:
https://www.modrykonik.cz/…ni-jednoraz/

Ale právě na tom jejich shopu, jsou teď nedostupné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3630
10.3.16 12:16

S kikko nemam zkušenosti. Kupuji ty eko Babylove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5328
10.3.16 12:57

@Paraiso Já jsem dávala Moltex nebo Beaming Baby, obojí se dá koupit v Bráně k dětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12088
10.3.16 13:20

Kupuju eko v DM, jiné mi přišly zbytečně drahé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2617
10.3.16 13:26

Asi to tu zaplavelím a neporadím. Taky látkuju a občas jednoráz-když nejsou suché látkové, návštěva, výlet dovolená…Někde, už nevím kde, jsem četla článek, že výraz eko pleny může být pěkně zavádějící-např., že je rozložitelný pouze obal, ve kterém jsou pleny zabaleny, jinak samotné pleny ne. Víc jsem se po tom nepátrala, těch pár plenech, co použijeme, si s čistým svěedomím koupím obyč., neeko, jen chci, aby neobsahovaly škodlivé látky, dítě se v nich nepařilo a moc nesmrděly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2668
10.3.16 13:35

Kikko se zdají být všude vyprodané, jedině kikko seperační vložky do látkových plen jsem viděla. Ale v biodrogerie.cz možná najdeš nějakou alternativu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3630
10.3.16 13:40

@Adinka_2012 to nemáš uplne pravdu, většinou jsou rozložitelné min z 50./' a docela by me zajímalo, jaké kupujés jednorázové pleny, které splňuji ty požadavky, co píšeš. https://www.modrykonik.cz/…ni-jednoraz/ Přečti si tento článek, je to tam vysvětlené. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
10.3.16 14:10

Taky si myslím, že se dají najít i 100% rozložitelné - to jsme našla, že by měly být ty kikko. Ale máš pravdu, že některé značky mají např. jen kompostovatelný obal apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17563
10.3.16 14:25

U kikko se tuším nerozloží akorát ty lepítka, jinak všechno. Jiné tak rozložitelné jsem nikde nenašla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
10.3.16 15:46

Jo jo, to je vlastně pravda, tak skoro 100%, lepítka se musí odstřihnout ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2617
10.3.16 20:46

@kačule.j
ale já netvrdím, že je to pravda a ani jsem se po tom nikdy nepídila. Jen jsem četla článek a toto mně zůstalo v hlavě. Jak jsem psala výše, látkuju a těch pár plínek papírových kupuju dle Dtestu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat